۰۹۰۱۱۴۰۲

شبهه‌های نایب‌رییس انجمن چهره‌پردازان بر انتخابات هیات مدیره خانه سینما⇐چطور است که به‌بهانه نداشتن “شناسه” به صنف ما اجازه شرکت در انتخابات ندادند ولی “کانون کارگردانان” بدون داشتن شناسه در انتخابات شرکت کرد؟؟/چرا به پیشکسوتانی همچون عبدالله اسکندری و غلامرضا موسوی، اجازه ندادند که رای دهند؟؟/چرا “کانون کارگردانان” بدون شناسه رای داد و کاندیدا داشت ولی به یازده صنف دیگر به‌بهانه نداشتن شناسه اجازه شرکت ندادند؟؟

انجمن+چهره+پردازان+سینمای+ایران

سینماروزان: نزدیک به دو هفته پس از انتخابات هیات مدیره خانه سینما نه تنها درباره موارد مناقشه‌برانگیز این انتخابات از حذف بیش از ده صنف تا وارد کردن بدون شناسه یک صنف به انتخابات شفاف‌سازی نشده بلکه دو صنف کلیدی تهیه‌کنندگان و آهنگسازان نیز خواستار تجدید انتخابات شده‌اند.

به گزارش سینماروزان به تازگی نایب‌رییس صنف چهره‌پردازان هم شبهه‌هایی جدی بر انتخابات مذکور وارد کرده است.

محسن ملکی نایب رییس هیأت مدیره انجمن چهره‌پردازان خانه سینما درباره انتخابات هیات مدیره خانه سینما و دلیل شرکت نکردن انجمن چهره‌پردازان در این انتخابات به ایلنا گفت: در این انتخابات مقداری کم‌لطفی صورت گرفت. ما علی‌رغم اینکه ثبت وزارت کار شده هستیم و برای دریافت شناسه نیز اقدام کرده‌ایم، چون سایت بسته شده بود، شناسه به دستمان نرسید. بر همین اساس اول در مجمع عمومی که قبل از انتخابات انجام می‌شد گفته بودند آنهایی که ثبت هستند ولی شناسه ندارند، می‌توانند در انتخابات رای بدهند ولی حق معرفی کاندیدا نداشته و تنها صنف‌هایی که شناسه دارند، می‌توانند کاندیدا معرفی کنند. اینکه حال مجددا قوانین آنها بر چه اساس تغییر کرد، نمی‌دانم؛ ولی در نهایت گفتند که نه حق رای دارید و نه حق معرفی کاندیدا. به همین دلیل ما نتوانستیم رای بدهیم.

وی همچنین درباره اینکه چطور کانون کارگردانان بدون داشتن شناسه در انتخابات شرکت کرده است، اظهار داشت: کانون کارگردانان هم شناسه ارائه نکرده و دقیقا وضعیتی مشابه صنف ما داشته است اما کانون کارگردانان هم در انتخابات شرکت کرد و هم محمدعلی نجفی را به عنوان کاندیدا معرفی کرده بود که اتفاقا ایشان انتخاب هم شد.

ملکی در ادامه بیان کرد: حتی من در مجمع عمومی به سعید رجبی فروتن که نماینده وزارت ارشاد بود هم اعلام کردم که ما برای شناسه اقدام کرده‌ایم ولی باز هم اجازه شرکت ندادند درحالی که صنف کارگردانان بدون شناسه در انتخابات حاضر شد. هیات مدیره هم گفته بود بعد از انتخابات، اگر مشکلی باشد ۲۰ روز تا یک ماه فرصت دارند که شناسه را اعلام کنند. ما هم نهایت تا ۲۰ روز دیگر شناسه‌مان را اعلام می‌کردیم ولی متاسفانه دوستان قبول نکردند. عبدالله اسکندری روز انتخابات آمده بود تا رای بدهد؛ به هر حال ایشان  از پیشکسوت سینما هستند و احترامشان واجب است ولی متاسفانه مانع رای دادنشان شدند.

وی درباره اینکه آیا قصد معرفی کاندیدا برای انتخابات را داشتند، اظهار داشت: ما از ابتدا هم قصد نداشتیم که فردی را به عنوان کاندیدا معرفی کنیم ولی می‌خواستیم رای بدهیم و برای این موضوع من و آقای اسکندری از طرف هیات مدیره در روز انتخابات حاضر شدیم ولی اجازه ندادند که رای بدهیم. البته اشخاص پیشکسوت دیگری همچون غلامرضا موسوی از تهیه‌کنندگان سینما نیز در روز انتخابات حضور داشت ولی به ایشان هم اجازه رای ندادند!

نایب رییس هیأت مدیره انجمن چهره‌پردازان در ادامه بیان کرد: زمانی که متوجه شدم کانون کارگردانان شرایطی همچون ما داشته است، بیشتر از این موضوع ناراحت شدم چراکه باتوجه به اینکه آنها از این موضوع مطلع بودند، این سوال پیش آمد که چرا آنها رای دادند و کاندیدا داشتند و کاندیدایشان هم انتخاب شد؟

ملکی باتوجه به شرایط کانون کارگردانان درباره امکان ملغی شدن این انتخابات نیز گفت: چون اعضای علی‌البدل دارند؛ اگر کسی به دلیل نداشتن شناسه حذف شود، به صورت اتوماتیک‌وار عضو عدل بدل به جایشان به هیات مدیره اضافه می‌شود. در نتیجه تا جایی که من اطلاع دارم، برگزاری مجدد انتخابات معنی ندارد.

وی همچنین درباره اعتراض انجمن چهره‌پردازان به دلیل رای ندادن در انتخابات نیز بیان کرد: تا جایی که من می‌دانم ۱۱ صنف در انتخابات رای ندادند که از این میزان تعدادی ثبت نشده‌ و قانون می‌گوید که باید ثبت شوند. اما ۵ صنف از آنها ثبت هم شده‌اند ولی شناسه‌شان هنوز نیامده است. حتی برای شناسه اقدام هم کرده‌اند، ولی چون زمان زیادی می‌برد و یک‌سری از صنف‌ها مشکلات درون صنفی داشتند، برای گرفتن شناسه مقداری زمان صرف شد. واقعا نمی‌دانم در این اوضاع و احوال چه بگویم.

 

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۲۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=61440

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code