۰۸۱۱۱۴۰۰

سیدضیاء هاشمی بعد از انتخاب به عنوان دبیری شورایعالی تهیه‌کنندگان اظهار داشت⇐ به شدت مصر هستم که هرچه زودتر صنف واحد تهیه‌کنندگان شکل گیرد+اظهارات یک منبع آگاه از بخش دولتی سینما درباره قطعیت شکل‌گیری صنف واحد تهیه‌کنندگان تا پایان سال

سینماروزان: متعاقب انتخاب سیدضیاء هاشمی به عنوان دبیر تازه شورایعالی تهیه کنندگان به طرح سوالی در این باره پرداختیم که آیا یکپارچه شدن صنف تهیه کنندگان منتفی است و بناست همچنان شورایعالی تهیه کنندگان باشد که امور را پیش ببرد یا نه؟

سیدضیاء هاشمی رییس جامعه صنفی تهیه کنندگان در گفتگویی کوتاه با سینماروزان با تأکید بر اهمیت اتحاد تهیه‌کنندگان گفت: علیرغم حضورم به عنوان دبیر شورایعالی تهیه کنندگان، به شدت مصر هستیم که هر چه زودتر صنف واحد تهیه کنندگان شکل گیرد تا بتوانیم جلوی برخی از آسیبهای ناشی از تفرقه میان تهیه کنندگان را بگیریم.

هرچند هاشمی درباره چرایی به نتیجه نرسیدن طرح یکپارچگی تهیه کنندگان، حرفی نزد و درباره اینکه آیا بالاخره تهیه کنندگان به اتحاد خواهند رسید یا نه سخن نگفت اما یک منبع آگاه در بخش دولتی سینما درباره پشت پرده اتفاقات مربوط به یکی شدن صنف تهیه کنندگان توضیحاتی به سینماروزان داد.

این منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود با اشاره به اینکه مقامات دولتی سینما به دنبال آن هستند که یکپارچگی تهیه کنندگان را لازم الاجرا کنند از بایکوت صنوفِ بی‌توجه به یکپارچگی حرف زد. بر این اساس نهایتا تا انتهای سال صنف یکپارچه تهیه کنندگان شکل خواهد گرفت و تمامی صنوف تهیه کنندگی ملزم هستند که در انتخابات صنف حضور پیدا کنند. به رسمیت نشناختن صنف واحد از سوی هر کدام از صنوف چهارگانه با از رسمیت افتادن آن صنف روبرو خواهد بود!!

این منبع آگاه در چرایی به نتیجه نرسیدن شکل گیری صنف واحد تهیه کنندگان تا امروز هم به تحرکات اخیر یکی از تهیه کنندگان تمامیت خواه اشاره کرد؛ این تهیه کننده  در اوج تلاشها برای یکی کردن تهیه کنندگان به دنبال ثبت صنفی تازه در وزارت کار بوده و حتی با برگزاری جلسه با یکی از واردکنندگان سرمایه های مشکوک به سینما، به دنبال جلب حمایت وی از صنفش بوده است!!!

با این حال از آنجا که اغلب تهیه کنندگان به دنبال یکی شدن هستند و سازمان سینمایی هم قصد دارد فقط صنف واحد تهیه کنندگان را به رسمیت بشناسد تهیه کننده تمامیت خواه هم چاره ای ندارد که یا به صنف واحد بپیوندد یا پیه غیرقانونی شدن صنفش را به تن بمالد!

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=53806

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code