۱۱۰۱۱۴۰۲

#سووشون؛ برگزیده #جشنواره_مقاومت!

رمان سووشون

سینماروزان/مهرداد شهبازی: هفدهمین دوره جشنواره فیلم مقاومت در خلیج فارس افتتاح شده در حالی که نام سریال سووشون در فهرست برگزیدگان آن آمده!

همزمان با افتتاحیه جشنواره مقاومت به جز اعلام نام آثار بخش های مختلف و تاکید بر اینکه بیش از ۲۵۰۰ اثر(!) به جشنواره ارسال شده، عنوان سریال سووشون هم در میان برگزیدگان بخش اقتباسی جشنواره دیده میشود.

در بخش فیلمنامه اقتباسی جشنواره مقاومت نام دو فیلمنامه به چشم می‌خورد؛ یکی با عنوان عجیب #چگونه_از_جنگیدن_لذت_ببریم؟ نوشته زهرا میری با مضمون ملی شدن صنعت نفت و دیگری #سووشون نوشته نوشا عبداله‌زاده با مضمون مقاومت و ایستادگی در برابر بیگانگان!

نوشا عبداله‌زاده که برگزیده جایزه فیلمنامه اقتباسی جشنواره مقاومت برای سووشون شده سابقه منشی‌گری صحنه در سریال مرز خوشبختی حسین سهیلی زاده را دارد. عبداله‌زاده در حین حال برنده جایزه از جشنواره کودک برای فیلمنامه اقتباسی #هستی برآمده از رمان فرهاد حسن‌زاده هم بوده است.

اینکه در جشنواره‌های ایران جایزه اقتباسی را به فیلمنامه‌هایی می‌دهند که هنوز به تولید نرسیده‌اند به کنار، سریال سووشون به کارگردانی نرگس آییار و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی، چند ماه قبل بابت ادعاهای مدیر انجمن مقاومت درباره حمایت تولید و تکذیب این ادعا توسط سازندگان، خبرساز شده بود.

به هر حال حمایت انجمن از تولید تکذیب شد ولی حالا فیلمنامه‌ای با عنوان سووشون برگزیده جشنواره مقاومتی شده که انجمن دفاع مقدس از جمله هسته‌های اصلی برگزاری آن است. این فیلمنامه البته سینمایی است و ربطی به سریال سووشون ندارد.

سووشون؛ برگزیده جشنواره مقاومت

سووشون؛ برگزیده جشنواره مقاومت

 

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۶:۰۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=73698

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "#سووشون؛ برگزیده #جشنواره_مقاومت!"

  1. نوشا عبداله زاده گفت:

    فیلمنامه ای که جایزه گرفته ، سینمایی ست و نه سریال . این فیلمنامه هیچ ربطی به ابیار ندارد و من خودم به عنوان نویسنده ی مستقل آن را نوشته ام.
    در ضمن بخش فیلمنامه فقط آثاری را می پذیرند که تولید نشده باشد…

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code