۰۷۰۹۱۴۰۱

سه نسل بازیگری مردادماه به شبکه خانگی می‌آیند

سینماژورنال: پس از گذشت چهارماه از آغاز فیلمبرداری سریال « شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی این سریال با بازی جمعی از ستارگان سینما و تئاتر مردادماه امسال به شبکه‌ی خانگی می‌آید.

به گزارش سینماژورنال حسن فتحی کارگردان سینما و تلویزیون به همراه گروهی از چهره‌های شناخته‌شده‌ی تلویزیون، تئاتر و سینما در حال آماده‌سازی سریال «شهرزاد» است که قرار است از اواخر مردادماه به شبکه‌ی خانگی بیاید.

فتحی که پیش از این با مجموعه‌های تلویزیونی «مدار صفردرجه» و «شب دهم» از  سال‌های ۱۳۰۰ و دوره‌ی پهلوی اول در تاریخ معاصر ایران گفت، اين‌بار نيز با سریال «شهرزاد» به سراغ دهه‌ی سی؛ یکی از مهم‌ترین دوره‌های تاریخ معاصر كشورمان رفته است. مجموعه ای که برای نخستین بار با تداراکاتی عظیم و با بیش از ۱۵۰ نفر عوامل در بخش خصوصی تولید می شود. این مجموعه با بیش در حدود دو سال پیش تولید و چهار ماه تولید در بیش از ۱۰۰ لوکیشین فیلمبرداری اش به نیمه رسیده و تلاش می شود تا اواخر مرداد ماه سال جاری به شبکه خانگی بیاید.

داستان سریال «شهرزاد» در دهه‌ی سی خورشیدی می‌گذرد. داستاني كه روایتی عاشقانه بر بستر تاریخ است و توسط «نغمه ثمینی» نوشته شده است.

سه نسل بازیگری مردادماه با هم می آیند

در «شهرزاد» سه نسل از  ستاره‌هاي شناخته‌شده‌ی تئاتر، سينما و تلويزيون در کنار یکدیگر قرار گرفتند و داستان آن را بازگو می کنند.  علی نصیریان، ترانه علیدوستی، شهاب حسینی و مصطفی زمانی نقش‌های اصلی آن را بازی می کنند. نصیریان و حسینی پیش از این با مجموعه‌های «میوه‌ی ممنوعه» و «مدار صفردرجه»  در کنار فتحی قرار گرفته بودند.

اما ترانه علیدوستی در اولین تجربه‌ی بازی در سریال در مجموعه «شهرزاد» روبه‌روی دوربین قرار گرفته است. محمود پاک‌نیت، مهدی سلطانی، سهیلا رضوی، فریبا متخصص، پریناز ایزدیار، نسیم ادبی، لیندا کیانی، رامین ناصرنصیر، امیرحسین رستمی، هومن برق‌نورد، غزل شاکری و گلاره عباسی از دیگر  بازیگران سریال «شهرزاد» هستند.

قسمت‌هاي مياني اين مجموعه در حال حاضر در مرحله‌ی فیلمبرداری است، و به‌طور هم‌زمان قسمت‌هاي فيلمبرداري‌شده‌ی ابتدايي در حال صداگذاري و تدوين است.

مدیر تصویربرداری مجموعه‌ی «شهرزاد» را  افشین احمدی و تدوین هم‌زمان آن را مهدی حسینی‌وند انجام می‌دهد.  مدیر صدابرداری این مجموعه خسرو کیوان‌مهر و طراحی صحنه‌ی سریال «شهرزاد» را حسن روح‌پروری بر عهده دارد. طراحی لباس این سریال تاریخی  با مدیریت ژاله زکی‌زاده انجام شده.  مجموعه «شهرزاد» به تهیه کنندگی سیدمحمد امامی و سرمایه گذاری سید محمد هادی رضوی و سید محمد امامی روانه شبکه خانگی خواهد شد.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۸:۰۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=4042

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code