۱۵۱۱۱۴۰۱

سعید سهیلی در تازه‌ترین گفتگوی خود بیان کرد⇐«گشت۲» امکان تبلیغی مناسبی نداشت /«ماجرای نیمروز» روزی صد تیزر داشت!/«یک روز بخصوص» تبلیغات داشت/اگر تیزر ماهواره‌ای داشتیم فروش «گشت۲» بالای ۲۵ میلیارد بود

سینماروزان: سعید سهیلی که تازه ترین فیلمش «گشت۲» پیشتاز گیشه نوروزی سینماها بوده است و به نظر می رسد در نهایت بتواند به فروش ۲۰ میلیاردی برسد در تازه ترین گفتگویش که با «شرق» انجام شده در کنار ابراز خرسندی از فروش بالای فیلمش، کمبود امکانات تبلیغی فیلمش و بخصوص تبعیضی که رسانه ملی در پخش تیزر آثار داشته را به نقد کشیده است؛ تبعیضی که باعث شده محصولی ۳ارگانی به نام «ماجرای نیمروز» فراوان تیزر داشته باشد ولی پخش تیزرهای فیلمی مانند «سه بیگانه» کاملا ممنوع باشد و فیلمی مانند «گشت۲» هم با حداقل تیزر به اکران ادامه دهد.

سعد سهیلی می گوید: فروش بالای «گشت٢» برای من مهم بود؛ به‌‌ دلیل‌ اینکه این فیلم مورد بی‌مهری بسیاری از مسئولان فرهنگی و هنری کشور قرار گرفت و به حقش نرسید. «گشت ٢» بدون داشتن تیزر تلویزیونی و تبلیغات ماهواره اکرانش را آغاز کرد؛ بنابراین مشخص است که این فیلم پتانسیل خوبی برای فروش داشته.

این کارگردان می افزاید: فیلم‌های دیگری که وارد عرصه رقابت نوروزی شدند، امتیازات ویژه‌ای داشتند؛ مثل فیلم «ماجرای نیمروز» که شاید روزی صد تیزر تلویزیونی داشت و مردم مدام نام این فیلم را از رسانه ملی می‌شنیدند یا فیلم «یک روز بخصوص» که تبلیغات داشت. حتی سال گذشته فیلم «٥٠ کیلو آلبالو» با پخش تیزرهای ماهواره‌ای توانست بسیاری را متوجه اکرانش کند و فروش خوبی داشت؛ اما «گشت ٢» امکان تبلیغی مناسبی نداشت و به نظر من رسیدن به چنین فروشی جای افتخار دارد.

سهیلی خاطرنشان می سازد: اگر فیلم ما به اندازه «٥٠ کیلو آلبالو» تیزر ماهواره‌ای داشت، قطعا با فروش بالای ٢٥‌ میلیارد تومان به اکرانش پایان می‌داد و این فیلم با تکیه بر پتانسیلش در اکران می‌درخشید. متأسفم که «گشت ٢» از شرایط مساوی تبلیغات برخوردار نبود و پیش‌بینی من ردکردن رقم ٢٠‌ میلیارد در پایان اکران است و رسیدن به همین رقم رکورد عظیمی در سینمای ایران خواهد بود.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۴:۳۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=37678

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "سعید سهیلی در تازه‌ترین گفتگوی خود بیان کرد⇐«گشت۲» امکان تبلیغی مناسبی نداشت /«ماجرای نیمروز» روزی صد تیزر داشت!/«یک روز بخصوص» تبلیغات داشت/اگر تیزر ماهواره‌ای داشتیم فروش «گشت۲» بالای ۲۵ میلیارد بود"

 1. مرتضی گفت:

  دقیقا مشکلتون با فیلم ماجرای نیمروز چیه؟ واقعا این کار مبتدیانه که هی میگین فیلم ٣ارگانی یعنی چی؟ از کجا دارین میسوزین؟ محتاج توجه اید یا که با عوامل فیلم حساب شخصی دارین؟ واقعا حیفه وقت که بیام سایت زرد و مغرضانه ای مثل شما رو بخونم

  • رهی گفت:

   ۳ تا ارگان بهش بودجه دادن دیگه داداش…
   تتهیه کننده تون هم که دم خروس ش زده بیرون
   همچین پشت کاندیدای ساعتچی دراومده که انگار
   خداشه
   واقعا که باعث تاسفه ادمی بشه بنده یکی مثل خودش
   اینقدر حقیره که ریش هم میچسبونه به صورتش که بگه مثلا من فرمانده ام
   بیخیال بابا
   جمع کن

 2. الی گفت:

  ماشالله این نیمروز ا شهرداری گرفته تا حوزه و فارابی
  با همه بسته
  اونوقت فیلم ساخت که از ترس لو رفتن عمق تصویر
  هی دوربین و میلرزونه
  نکرده لااقل یه هلی شات از جلوی دانشگاه بگیره
  واقعا دم بن افلک و ارگو گرم که لااقل یه مستندسازی حسابی کرد از تسخیر سفارت
  اینا فقط پول میگیرن و هیچ…

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code