۱۳۰۳۱۴۰۲

سعید راد از همکاری دوباره با مسعود کیمیایی خبر داد⇐پیش‌تولید مهرماه آغاز می‌شود⇔آیا همکاری مجدد همان «دست تنها» است؟⇐نویسنده فیلمنامه اولیه: خبر ندارم!

سینماروزان: سعید راد بازیگری که در سالهای اخیر در سینما تجربه هایی مانند «پایان خدمت» و «عشق و جنون» را داشته که هیچ کدام چندان مورد توجه مخاطبان قرار نگرفتند یک اثر ارزشی به نام «امپراطور جهنم» را آماده اکران دارد ضمن اینکه در سریال «سرزمین کهن» هم ایفای نقش داشته است.

به گزارش سینماروزان این بازیگر با اشاره به تازه ترین پروژه اش که توسط مسعود کیمیایی کارگردانی خواهد شد به «شرق» گفت: صحبت‌هایی با آقای کیمیایی برای حضور در فیلم بعدی‌شان داشته‌ام و پیش‌تولیدش مهر آغاز می­شود. خوشحالم که بعد از دو کار بزرگشان «سفر سنگ» و «خط قرمز» در خدمت استاد کیمیایی باشم. بسیاری از کارگردان‌های ما از‌جمله آقایان تقوایی، مهرجویی یا کیمیایی حق بزرگی به گردن سینمای ایران دارند و هنوز هم وقتی اسمشان می‌آید، یک سالن به احترام‌شان می‌ایستند و کف می‌زنند. قطعا در کارنامه هنری من هم فیلم‌هایی هستند که نمره قبولی نمی‌گیرند؛ اما بدون ‌تردید تعدادی از آنها در تاریخ سینمای ایران جای دارند و افتخار می‌کنم در آنها ایفای نقش کرده‌ام.

هرچند سعید راد از نام پروژه تازه کیمیایی چیزی نگفته اما هیچ بعید نیست این پروژه همان «دست تنها» باشد. سعید راد اوایل دهه نود و بعد از تولید «جرم» توسط کیمیایی بنا بود در فیلمی از او با نام «دست تنها» ایفای نقش اصلی را برعهده داشته باشد ولی علیرغم مذاکره با بازیگرانی نظیر اکبر زنجانپور و گلچهره سجادیه، پروانه ساخت فیلم صادر نشد و تولید فیلم به نتیجه نرسید.

جالب است که فیلمنامه اولیه «دست تنها» از اکبر ثقفی بوده که در این سالها خودش علاوه بر کارگردانی، تهیه کنندگی هم میکند. ثقفی درباره اینکه آیا مجددا بناست کیمیایی «دست تنها» را بسازد یا نه به سینماروزان گفت: صحبت تازه ای انجام نشده است ولی من فیلمنامه را همان ۵ سال قبل به کیمیایی واگذار کردم.

ثقفی پیرامون اینکه چرا خودش فیلمنامه «دست تنها» را نساخت بیان داشت: فیلمنامه اولیه را اوایل دهه هشتاد نوشتم ولی شرایطش پیش نیامد که خودم بسازم و شاید هم قسمت نبود توسط من ساخته شود. اگر کیمیایی آن را ساخت که هیچ، اگر نه احتمالش هست که روزی خودم آن را بسازم.

«دست تنها» داستان مردی است که پس از سال ها زندان، برای نجات دخترش چند روز مرخصی می گیرد و به شهر می آید. فیلمنامه این فیلم سال ها پیش توسط اکبر ثقفی نوشته شده و کیمیایی به همراه مصطفی خرقه پوش آن را بازنویسی کرده بود.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۷:۵۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=41581

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "سعید راد از همکاری دوباره با مسعود کیمیایی خبر داد⇐پیش‌تولید مهرماه آغاز می‌شود⇔آیا همکاری مجدد همان «دست تنها» است؟⇐نویسنده فیلمنامه اولیه: خبر ندارم!"

 1. وحدت دوست گفت:

  از سه‌ نفر که شروع طوفانی کاریر “سعید راد” را مهیا ساختند هیچ اسمی نیاورد ..
  “امیر نادری، کامران شیردل و فریدون گله”
  اینها هرگز “کاسه‌ٔ گدایی” دست نگرفتند، نادری که رفت، شیردل سکوت کرد و اقای گله هم که یادش بخیر ..
  خوشحالیم که اقای راد خوشحال است، هرچند به آن‌ سعید رادی که میشناختیم سالها پیش “خدا حافظ رفیق” گفتیم …

 2. آگاه گفت:

  البته جهت اطلاع آقای وحدت دوست (فسیل ستیز اسبق) بحر العلوم ،آقای شیردل از فرح پهلوی جایزه گرفته و همه فیلماش به غیر از یکی توسط وزارت فرهنگ پهلبد سرمایگذاری شده است.

  • وحدت دوست گفت:

   جناب آگاه، صحبت از جایزه از دست کی‌ گرفتن در متن من نبود، اما شما که آگاهید، چطور تصویر تعظیم تا کمر “مهرجو، کیمیا، فرمان آرا ..” و امثالهم را در مراسم جایزهٔ سلطنتی آن‌ دوران فراموش نموده و فقط “شیردل” را ذکر نمودید.
   امیدواریم “کاسه‌ٔ گدایی” و “سکوت با شرافت” حداقل یک ذره در معیار شما متفاوت باشد ..

   اقای راد اخیرا در هر مصاحبه، چند بار از کلمهٔ “استاد” استفاده می‌کند و همه باید ایستاده دست بزنند، این هم نوعی “کاسه‌ٔ گدایی” است تا بلکه این “به اصطلاح اساتید” یک نقشی‌ هم به او بدهند ..

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code