۰۲۰۱۱۴۰۲

سردار سلیمانی در یک انیمیشن ایرانی+عکس

سینماژورنال: چندی قبل تصاویری از پرویز پرستویی در فیلم تازه ابراهیم حاتمی کیا منتشر شد که نکته جالب این تصاویر شباهتی بود که پرستویی در این تصاویر با سردار قاسم سلیمانی داشت.(اینجا را بخوانید)

به گزارش سینماژورنال حالا یک انیمیشن ساز از این گفته که در بخشی از تازه ترین انیمیشنی که ساخته است به مدیریت سردار سلیمانی اشاره کرده است.

مدیریت سردار سلیمانی به تصویر کشیده می‌شود

فرهاد عظیما کارگردان و تهیه‌کننده انیمیشن «خلیج فارس ۲» که برای اکران در جشنواره فیلم فجر امسال آماده شده است به “باشگاه خبرنگاران جوان” گفت: موضوع این پویانمایی درگیری بین نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی دریایی آمریکاست که در آن ما قدرت سلاح‌های ایرانی و البته مدیریت حاج قاسم سلیمانی را به تصویر می‌کشیم. در این فیلم در مورد امدادهای غیبی به نیروهای خودی و جنگ نابرابر بین این دو گروه صحبت می‌شود.

وی در مورد «خلیج فارس ۲» ادامه داد: زمان این انیمیشن حدود هفتاد دقیقه است و قسمت اعظم آن با بودجه شخصی ساخته شده است.

قیمت هر دقیقه انیمیشن در جهان ۲۰۰ میلیون و در ایران زیر ۱۰ میلیون است!!!

وی همچنین در مورد «خلیج فارس ۱» بیان کرد: داستان این پویانمایی جنگ بین جنگنده‌های ایران و عربستان بود که در برهه‌ای از جنگ اتفاق افتاد و جنگنده‌های ایگل عربستان توسط یک خلبان آمریکایی رهبری می‌شد و متاسفانه دو تن از خلبان‌های ما در آن ماجرا به شهادت رسیدند.

وی در ادامه بیان کرد: ما در بحث جنگ تحمیلی ناگفته‌های فراوانی داریم که خود یک معضل است. رژیم آل سعود کینه و دشمنی دیرینه‌ای با شیعیان ایران دارد و این موضوع را در جنگ هشت ساله نیز نشان داد.

عظیما همچنین در مورد سرمایه‌گذاری در این بخش گفت: هم اکنون نگاه جهان به انیمیشن به عنوان یک هنر جذاب و بسیار گیرا تغییر کرده است و به عنوان مثال در کشورهای صاحب سبک در انیمیشن، هر دقیقه از آن حداقل مبلغی در حدود دویست میلیون تومان خریداری می‌شود. در حالی که در کشور ما برای هر دقیقه حداکثر این مبلغ زیر ده میلیون تومان است یا به عنوان مثال بودجه ساخت انیمیشن در آمریکا در سال ۲۰۰۸ میلادی چند برابر بودجه نظامی ایران بوده است. این صحبت‌ها یک چالش جدی در این بخش است که باید به آن توجه شود.

به یک شرکت خودروسازی دویست میلیارد کمک می‌شود، برای اینکه از رکود خارج شود…

عظیما ادامه داد: در کشور به یک شرکت خودروسازی دویست میلیارد کمک می‌شود، برای اینکه از رکود خارج شود. در حالی اگر این بودجه در پویانمایی وجود داشت، بالغ بر دویست اثر ساخته می‌شود. این صحبت یعنی یک انقلاب در انیمیشن.

کارگردان پویانمایی «مقاومت و پیشرفت» در مورد استعداد نیروهای ایران در این حرفه خاطرنشان کرد: ما ایرانی‌ها در این بحث خود را اثبات کردیم و نشان دادیم اگر تلاش کنیم، مسلما با نیروی توکل موجود بین ما بلند‌ترین قله‌ها را فتح خواهیم کرد.

فرهاد عظیما متولد سال شصت و یک در مشهد و فارغ‌التحصیل رشته ریاضی فیزیک است.

خلیج فارس2
سردار سلیمانی در نمایی از “خلیج فارس۲”
image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=13481

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code