۰۵۰۸۱۴۰۰

“سالوادور…” همزمان با کودتا به ترکیه رفت!!+عکس

سینماژورنال: در حالی که شب گذشته ۲۵ تیرماه یک کودتای نظامی در ترکیه رخ داده است اکران کمدی پرفروش «من سالوادور نیستم» به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه کنندگی مشترک سید امیر پروین حسینی و منصور سهراب‌پور نیز در این کشور آغاز شده است!

به گزارش سینماژورنال البته انجام کودتا اسباب آسیب دیدگی به هیچ کدام از عوامل ایرانی مرتبط با این فیلم که در ترکیه حاضر بوده اند را فراهم نکرده است.

اکران «من سالوادور نیستم» که در داخل اکران رقم فروش ۱۷ میلیارد را رد کرده است،  با همت و تلاش هلدینگ ENG و با همکاری وابستگی فرهنگی سر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سی سینمای استانبول انجام می‌شود.

مراسم افتتاحیه فیلم نیز ساعاتی پیش از کودتا با حضور حبیب ایل بیگی (معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی)، مرتضایی‌فر (سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول) پروفسور ایلبر اورتایلی (مورخ مشهور ترکیه)، عبدالرضا راشد (وابسته فرهنگی سرکنسولگری ج.ا.ا در استانبول، سید امیر پروین حسینی، منصور سهراب پور، حبیب اسماعیلی (مدیر پخش «رسانه فیلمسازان»)، برخی از بازیگران فیلم، شخصیت‌ها، سینماگران محلی و علاقمندان سینما در استانبول برگزار شد.

در این مراسم ابتدا پروفسور «ایلبر اورتایلی» با تمجید از فعالیت‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول، برگزاری هفته‌های فیلم و اکران فیلم‌های ایرانی را در ترکیه گامی در راستای تقویت فرهنگی دو کشور دانسته و با اشاره به غنای تاریخ و تمدن ایران و فرهنگ مشترک دو کشور ایران و ترکیه، افزود: امروز سینما و فیلم‌های معناگرای ایرانی که برگرفته از ارزش‌های انسانی و الهی است خلاء مفاهیم سینمای هالیوود را پر کرده و به صنعت سینمای دنیا خدمت بزرگی را ایفا می‌نماید.

اکران عمومی فیلم همزمان در ۳۰ سالن  سینما در شهر های مختلف ترکیه به مدت یک ماه به همت هلدینگ ENG و وابستگی ایران در استانبول از تاریخ ۲۴تیرماه تا ۲۴ مرداد ماه برگزار خواهد شد. فیلم «من سالوادور نیستم» با زیرنویس ترکی استانبولی پخش می شود.

من سالوادور نیستم
استند تبلیغاتی “من سالوادور نیستم” در ترکیه
image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۲:۴۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=25709

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code