۰۷۰۹۱۴۰۱

“زینال بندری” در بستر بیماری!/چرا کسی حال سوپراستار دهه شصت را نمی‌پرسد؟

سینماژورنال: آنها که جمشید هاشم پور را از نزدیک دیده اند می‌دانند چه آدم تودار و با اعتماد به نفسی است.

به گزارش سینماژورنال همین توداری و به نوعی مأخوذ به حیا بودن باعث شده کمتر او را در برنامه های سینمایی که با هدف تجلیل از پیشکسوتان برگزار می‌شود ببینیم.

با این حال سال گذشته عوامل فیلمی حادثه ای با نام “هاری” برای او مراسم بزرگداشتی برپا نمودند؛ بزرگداشتی که مدیران سینمایی در آن حضور نداشتند و البته فیلم هم به جشنواره راه نیافت تا عیار کار هاشم پور سنجیده شود.

نارسایی قلبی+شکستگی بینی

تازه ترین شنیده های سینماژورنال حکایت از آن دارند که هاشم پور چندی قبل به دلیل عوارض برآمده از یک بیماری قلبی دچار ناراحتی شدیدی شده و همین باعث میشود به یکی از بیمارستانهای فوق تخصصی قلب منتقل شده و به تشخیص پزشکان در بیمارستان بستری شود.

هاشم پور که زمانی به “جمشید آریا” معروف بود یک هفته ای را هم در بیمارستان بستری بوده و در بازگشت از بیمارستان نیز به دلیل زمین خوردگی، بینی اش می شکند و همین شکستگی بینی مزید دردش میشود.

جمشید هاشم پور که آخرین فیلمهای اکران شده اش “کلاشنیکف” و “روزگاری عشق و خیانت” بوده است این روزها در خانه و تحت مراقبت همسرش به سر می برد.

اوضاع روحی نه چندان مناسب

به گزارش سینماژورنال وضعیت جسمی هاشم پور به مراتب بهتر از زمان بستری بودن در بیمارستان است اما گویا بلحاظ روحی اوضاع خوبی را سپری نمی کند بخصوص که در سالهای اخیر نیز کم کارتر از همیشه شده است.

هاشم پور که تقریبا تمامی دهه شصت و اوایل دهه هفتاد را با شمایل “زینال بندری” که ایرج قادری در “تاراج” از او ساخته بود به بازیگری در آثار عموما اکشن و ماجرایی پرداخته بود علاقه ای به بازی در آثار تلویزیونی ندارد و علیرغم پیشنهاد بازی برای یکی دو سریال مناسبتی خط قرمزش را کار در تلویزیون قرار داده است.

این مساله در کنار کیفیت پایین فیلمنامه های سینمایی پیشنهادی به وی سبب ساز آن شده است که وی به لحاظ کاری دوره ای پررکود را سپری کند و همین باعث شود که بلحاظ روحی، شادابی سابق را نداشته باشد.

جمشید هاشم پور
جمشید هاشم پور

عدم رضایت از یک کمدی عجیب و غریب

به گزارش سینماژورنال هاشم پور سال قبل یک کمدی عجیب و غریب هم در جشنواره سی و سوم داشت که گویا خودش هم از برخوردهای نه چندان محترمانه ای که در پشت صحنه این فیلم با او شده است گلایه داشت!

هاشم پور در این کمدی در نقش پیرمردی آلزایمری بازی می کرد که با صدایی گرفته مرتب در حال خوردن پاپ کورن است!!

تا دیر نشده هنرمندان بی حاشیه ای چون هاشم پور را دریابیم

این روزهای هاشم پور در کنار همسر و دخترش مریم که مانند پدر فعالیت هنری دارد در حالی می گذرد که او بیش از هر زمان دیگری نیاز دارد به آن که بواسطه سوابق سینمایی پر و پیمانی هم که دارد مورد توجه دست اندرکاران امور قرار گیرد.

هاشم پور زمانی به تنهایی سبب ساز فروش هنگفت آثاری می شد که در کوران جنگ تحمیلی برای مخاطبان، سرگرمی ساز بودند. او هیچ گاه ادعای این را نداشت که خود را “آقای بازیگر” یا “پدر بازیگری” قلمداد کند و همواره بی حاشیه مسیرش را پیمود.

امید که برای یک بار هم که شده آدمهای بی حاشیه ای چون هاشم پور نیز مورد توجه مسئولان سینمایی قرار گیرند.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=2763

بعدش؟

مطالب مرتبط

5 نظر برای مطلب "“زینال بندری” در بستر بیماری!/چرا کسی حال سوپراستار دهه شصت را نمی‌پرسد؟"

 1. عباس گفت:

  یادش بخیر دهه ۷۰ سینماها راه نداشتند چه شوری میشد! ما که هیچوقت یادمون نمیره اونموقع سینما ارزش داشت فیلمناهمه ها ارزش داشت ولی حالا چی همش یکی عاشق یکی دیگه … متاسفم …

 2. امبر گفت:

  ازنظر من بهترین بازیگرسینما همان زینال بندری بود من به شوغ دیدن بازی کردن زینال به سینما میرفتم

 3. امبر گفت:

  ازنظر من بهترین بازیگرسینما همان زینال بندری بود من به شوغ دیدن بازی کردن زینال به سینما میرفتم انشاالله که خوب شود

 4. فواد گفت:

  بازيگر بي نظير زنده باد جمشيد هاشم پور بزرگ

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code