۱۰۰۳۱۴۰۲

زمزمه‌های بازگشت به وطن بهروز وثوقی در هشتادمین سال تولد و بعد از پیامهای تبریک سلبریتی‌ها+موضع سمپاتیک یک روزنامه‌نگار باسابقه اصولگرا درباره بازگشت بهروز

بهروز وثوقی

سینماروزان: ۲۰ اسفد۱۳۹۶ و همزمان با تولد ۸۰ سالگی بهروز وثوقی بازیگر سفرکرده ایرانی نه فقط سلبریتیهای مختلف از سینمایی تا ورزشی برای بهروز پیام تبریک فرستادند بلکه زمزمه هایی هم طرح شده درباره تسهیل شرایط بازگشت به وطن بهروز وثوقی.

به گزارش سینماروزان اینکه در روزهای پرتردید پیش روی دولتمردان که پاشنه آشیل شان رونق اقتصاد و اشتغالزایی است این زمزمه ها چقدر عملیاتی میشود مشخص نیست اما اینکه یک روزنامه نگار باسابقه اصولگرا هم از لزوم بازگشت به وطن بهروز وثوقی سخن گوید جالب به نظر میرسد.

کیوان امجدیان از روزنامه نگاران اصولگرا با اشاره به دوری نزدیک به چهار دهه ای بازیگر «گوزنها» و «قیصر» از وطنش نوشته است: یکی دو روز پیش بهروز وثوقی، ۸۰ساله شد. نمیدانم او پیش از پیروزی انقلاب چه خطایی کرده است(بجز ایفای نقش در فیلمهای نامناسب آن زمان) اگر خطای دیگری داشته باشد که من نمیدانم و نشود از آن گذشت که هیچ… اما اگر فقط همینها باشد به نظرم چهل سال دوری از کشور برایش کافیست!!! اصلا مگر بازیگرهای دیگری هم نبودند که یا ماندند و یا برگشتند و به سینما هم ‌دوباره ورود کردند. مگر ایرج قادری نبود، داوود رشیدی یا همین حالا ناصر ملک مطیعی و فخری خوروش و خیلی های دیگر!

امجدیان ادامه داده است: بهروز وثوقی‌ هر کاری هم کرده باشد دست کم در «قیصر» و «گوزنها» چنان با تمام وجود بازی کرد که خیلی از جوانهایی را که عاشق آزادی بودند و در آن سالها داشتند خودشان را پیدا میکردند و آرام آرام در مسیر انقلاب می افتادند به وجد آورد و مصممشان کرد. حالا بهروز وثوقی ۸۰ساله است. کاش شرایطی فراهم شود تا او به ایران برگردد و با ایفای نقش در حتی یک فیلم دوباره خودش را احیاء کند! شک ندارم که انقلاب عزیز، هم اهل اشداء علی الکفار است و هم رحماء بینهم.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۸:۱۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=48393

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "زمزمه‌های بازگشت به وطن بهروز وثوقی در هشتادمین سال تولد و بعد از پیامهای تبریک سلبریتی‌ها+موضع سمپاتیک یک روزنامه‌نگار باسابقه اصولگرا درباره بازگشت بهروز"

 1. وحدت دوست گفت:

  – به قول خود جناب قیصر و اقای کیمیا “این نظام روزگاره … ”
  – ایشان احتمالا اگر در ایران مانده بود بیشتر افسرده میشد، چون فرضا مجوز هم میگرفت مجبور میشد نقش پیرمردان را بازی کرده و شاهنامه را همچون خان دایی ببندد..
  – احتمالا گاه گداری یک مراسم در ظاهر تجلیل و در واقع “این بابا هنوز زنده است..” برایش میگرفتند که یادش بیاید چیزی به ایستگاه آخر نمانده و باید از قطار پیاده شود ..
  – اقای ملک ناصر را از روی ترحم چند دقیقه جلوی دوربین آوردند و دل‌ پیرمرد را شکستند، از آن‌ فرمان و سالار مردان خبری نبود .. جناب سعید راد برگشت، چه اتفاقی افتاد؟ چند فیلم بازی کرد که شکست خورد، از آن‌ جوان یاغی و عاصی‌ هم دیگر خبری نبود ..
  – خلاصه اینکه “چه اینجا چه اونجا، چه بالا چه پایین، چه دیر چه زود، چه قهر چه آشتی‌، همه مرخصیم …”

  • sadr گفت:

   دقیقا درست می‌گی، مگر حبیب به ایران نیومد به امید اینکه در اینجا به فعالیتش ادامه بده؟ الان حبیب سینه قبرستون خوابیده و این سیستم داره به سادگی حبیب و به ریش ما جماعت می‌خنده!

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code