۱۳۰۹۱۴۰۰

زارعی در آيين گشایش سيزدهمين جشنواره تئاتر مردمى «بچه‌هاى مسجد»⇐هنرمندان بسیاری فعالیت هنری خود را از مسجد شروع کردند

سینماروزان: آيين گشایش «سيزدهمين جشنواره تئاتر مردمى بچه‌هاى مسجد» عصر روز گذشته با حضور هنرمندان و مديران حوزه هنرى در گلزار شهداى اين شهر برگزار شد.

كوروش زارعى مدير مركز هنرهاى نمايشى حوزه هنرى در آیین گشایش «سیزدهمین جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد» گفت: حدود دو دهه از آخرین برگزاری جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد پیش از دوازدهمین دوره آن که سال گذشته برگزار شد می‌گذرد. راه‌اندازی مجدد تئاتر بچه‌های مسجد شور و شعفی بی‌مانند به من می‌دهد. چرا که من نیز از همین جشنواره فعالیت‌های تئاتری و هنری خود را آغاز کردم.

زارعی افزود: جشنواره «تئاتر بچه‌هاى مسجد» فعالیت‌های دوباره خود را با نگرشی نو و ساختاری حساب‌شده‌تر از قبل آغاز و برای جریانسازی در تئاتر کلان کشور آماده شده است. «تئاتر بچه‌هاى مسجد» هنرمندان سرشناس و توانمندی را به جامعه تئاتر، تلويزيون و سينما معرفى كرده است. هنرمندانی از جمله حسين پارسايى، ميلاد اكبر نژاد، حسين فدايى حسين و بسیاری از دیگر هنرمندان مطرح امروز تئاتر کشور فعاليت هنرى خود را از «تئاتر بچه‌هاى مسجد» آغاز كردند.

وى افزود: فرج الله سلحشور یک هنرمند مسجدی بود که فعالیت‌های هنری خود را از مساجد آغاز کرد. مرحوم سلحشور تا جایی پیش‌روی کرد که یکی از پر بیننده‌ترین سریال‌های جهان اسلام یعنی «حضرت یوسف» را ساخت. ایشان که در مسجد الجواد اولین گام‌های هنری خود را برداشت در نهایت به چهره‌ای بین‌المللی تبدیل شد. سلحشور نمونه‌ای از یک هنرمند مسجدی است که نشان داده می‌شود در مسجد کار هنری کرد، در مسجد رشد یافت و به مدارج بالای هنری و شهرت رسید.

زارعی در همین راستا افزود: سید حسین فدایی‌حسین، كوروش سليمانى و على سليمانى داوران «سيزدهمين جشنواره تئاتر مردمى بچه‌هاى مسجد» نیز فعاليت‌هاى هنرى خودشان را از مسجد آغاز كردند. هنرمندان بسیاری مسجد را آغازگر فعالیت‌های هنری خود می‌دانند و در ادامه پی‌گیر تحصيلات دانشگاهی مرتبط با رشته هنری خود شدند. سپس به تلويزيون و سينما راه یافتند. امروزه شاهد حضور موفق و موثر این هنرمندان در سطوح مختلف اجرایی و مدیریتی در تئاتر کشور هستیم.

مدیر مرکز هنرهی نمایشی حوزه هنری در پایان گفت: آغاز دوباره «تئاتر بچه‌های مسجد» با ساختاری اصولی و اهدافی والا و بلند مدت به سوی رشد و توسعه تئاتر در سطح تمامی اقشار جامعه حرکت می‌کند.

على هوشمند رييس حوزه هنرى استان قزوين و دبير اجرايى «سيزدهمين جشنواره تئاتر مردمى بچه‌هاى مسجد» ضمن قدردانی از همه مدیرانی که در برگزاری این جشنواره همکاری داشته‌اند گفت: جشنواره سیزدهم تئاتر بچه‌هاي مسجد با حضور ١٢ گروه از ١١ استان در قزوین که شهر شهيد بابايي، شهيد ابوترابى، شهيد لشكرى، شهداي مدافع حرم برگزار مى‌شود.

هوشمند ادامه داد: قزوین سال پر رونق فرهنگی هنری را پشت سر می‌گذارد. چرا که علاوه بر برگزارى «جشنواره سراسری تئاتر بچه‌هاى مسجد»، بزودى گنگره ٣۰۰۰ شهيد استان قزوين برگزار مى‌شود.

دبير اجرايى «سيزدهمين جشنواره تئاتر مردمى بچه­هاى مسجد» ادامه داد: جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد یکی از ارزشمندترین فعالیت‌های تئاتر کشور است. این جشنواره دارای عظمتی معنوی است. همین عظمت موجب شد تا ما تصمیم به برگزاری آیین گشایش این جشنواره در گلزار شهدای قزوین را بگیریم.

هوشمند در پایان سخنان خود روز خبرنگار را به همه اهالی رسانه شادباش گفت و ادامه داد: آیین گشایش «سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد» همزمان با روز خبرنگار و سالگرد شهيد بابايى برگزار شد. اين روز را به خبرنگاران تبریک و به خانواده شهيد بابايى تبريك و تسلیت مى‌گويم.

این مراسم با اهدا گل و عطرآگین کردن مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس قزوین و شهدای مدافع حرم این استان با حضور هنرمندان و مدیران برگزاری جشنواره پایان یافت.

گفتنی است، سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد ۱۶ تا ۱۹ مردادماه در قزوین برگزار می‌شود.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۴۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=51711

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code