۲۸۱۰۱۴۰۰

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر بیان کرد⇐در حال بررسی فعالیتهای پوششی قاچاقچیان مواد مخدر در سینما و حراجهای هنری هستیم!!/هفتاد بار “متری شش و نیم” را دیده ام/برخی قسمتهای فیلم غیرواقعی بود ولی همین الان پلیسی را داریم که بخاطر کشتن یک قاچاقچی به قصاص محکوم شده!!!

محمد+مسعود+زاهديان

سینماروزان: با گسترش بریز و بپاش در برخی پروژه های هنری حرف و حدیث درباره فعالیت پولشویان در این پروژه ها بالا گرفته است.

همین حرف و حدیثها بوده که باعث شده سردار محمدمسعود زاهديان رييس پليس مبارزه با مواد مخدر در گفتگو با “اعتماد” ولو به تلخیص هم که شده درباره احتمال پولشویی در هنر حرف بزند و از مصادیق بیرونی “متری شش و نیم” -فیلم مطلوب دستگاه قضا- بگوید.

سردار زاهدیان درباره احتمال پولشویی در عرصه هنر؛ در حراج‌هاي بزرگ هنري و سينما گفت: در حال بررسي اين موارد هستيم. هنوز سرنخي نداريم اما دنبال خواهيم كرد.

سردار زاهدیان درباره اینکه آیا ممکن است بریز و بپاش هنری پوششی برای پولشويي قاچاقچیان باشد بیان داشت: هر اتفاقي ممكن است. قاچاقچي مواد مخدر در هر فعاليت منجر به گردش مالي قاچاق مواد مخدر مي‌تواند حضور پيدا كند. مي‌تواند از بانك مركزي سكه و ارز بخرد و بازار ملي و اقتصادي كشور را به هم بريزد، مي‌تواند خودرو بخرد و احتكار كند و در بازار كشور تاثير منفي بگذارد. قاچاقچيان مواد مخدر در هر فعاليت اقتصادي وارد خواهند شد ولی با كار اطلاعاتي ردشان را خواهیم زد.

سردار زاهدیان با عدم توضیح بیشتر درباره چگونگی ردزنی قاچاقچیان پولشو گفت: توضیح بیشتر من باعث افشاي شگردهاي ما براي قاچاقچيان و دشواري دسترسي ما به اين رگه‌ها خواهد شد. همين توضيحات كلي را هم شايد نبايد بگويم چون بخشي از كار پنهان ماست.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه ۷۰ بار “متری شش و نیم” را دیده است تأکید کرد: البته بعضي قسمت‌هاي فيلم «متري شيش و نيم» غيرواقعي بود ولي پليس ما با اين مشكل مواجه شده كه محموله مواد مخدر كشف كرده اما قاچاقچي ناپديد شده و حالا پليس بايد ثابت كند كه اين محموله چطور به دست او رسيده و اين ضعف قانون است.

سردار زاهدیان خاطرنشان ساخت: همين حالا، پليسي داريم كه در عملياتي شركت كرده، با قاچاقچيان درگير شده و تيري هم به سمت يكي از قاچاقچيان شليك شده اما معلوم نيست تير از كدام اسلحه شليك شده. مامور ما كه فرمانده عمليات هم بوده، به قصاص محكوم شده و خانواده متهمي كه سابقه‌دار قاچاق مواد مخدر بوده، از درخواست قصاص كوتاه نمي‌آيد و ما در تلاشيم كه با خواهش و تمنا، به خانواده قاچاقچي بگوييم اشتباه كرديم تا مامور ما را ببخشد و قصاص نكند. امروز وقتي در برخي نقاط، پست ايست و بازرسي برپا مي‌كنيم، بايد جوابگو باشيم. چند وقت قبل، سگ مواد ياب ما در يك محله پارس كرده بود و خانمي كه در همان لحظه داخل خودرو بوده، از شنيدن صداي پارس سگ، ترسيده و شكايت كرده و حالا مربي سگ موادياب ما، مسير هر روزه دادگاه را مي‌رود چون بايد پاسخگوي شكايت اين خانم باشد. اين آسيب‌پذيري‌ها در عمليات‌مان وجود دارد. البته قانون هم اشكالاتي دارد كه اين اشكالات را در بازنگري قانون منعكس كرديم. با وجود همه اين دشواري‌ها هم، همكاران ما مردانه پاي كار ايستاده‌اند و نتيجه، همان تعداد شهدا و جانبازان مبارزه با مواد مخدر است و ميزان كشفيات است كه اگر اين برخوردها اتفاق نمي‌افتاد و اين حجم كشفيات نداشتيم، غير قابل پيش بيني بود كه با چه شرايطي در كشور روبه‌رو مي‌شديم.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=57138

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code