۲۶۱۰۱۴۰۰

رییس مستعفی صداوسیما مطرح کرد⇐صداوسیما از فضای مجازی عقب افتاده!!/مافیای سینما و تلویزیون، کاربلدها را خانه‌نشین کرده!/چرا سینمای ایران همه چیز را تلخ نشان می‌دهد؟

سینماروزان: این خاصیت سینما و تلویون است که به دلیل در معرض قرار گرفتن فرصتی را فراهم میکند که هر شهروندی فارغ از نسبت خود با این پدیده، درباره اش اظهارنظر کند و نقاط ضعفش را بگوید! محمد سرافراز رییس مستعفی صداوسیما نیز هرچند بعد از حذف از این سازمان کمتر اظهارنظر کرده ولی اخیرا در یک اظهارنظر کوتاه هم مدعی وجود باند و مافیا در سینما و تلویزیون شده و هم مدعی تلخی آثار جشنواره سی و هفتم فجر شده است.

محمد سرافراز در گفتگویی به بهانه نقش فضای مجازی در توسعه رسانه ای به «تسنیم» گفت: باید خیلی پیشتر آینده‌نگری و پیش‌بینی برای سپهر رسانه‌ای کشور اتفاق می‌افتاد. شاید کمتر باور می‌کردند به چنین روزی برسیم؛ چرا که در همه ابعاد خصوصاً جنبه زیرساختی تقریباً هیچ‌کاری انجام نشده است تا در لایه بالاتر اپلیکیشن‌های قوی و شبکه‌های اجتماعی بتواند رقابت کند، بنابراین در حوزه رسانه‌ای خصوصاً صداوسیما از این قافله عقب مانده است و این عقب‌افتادگی از فضای مجازی، جدی است.

او درباره فضای سینمای ایران گفت: امسال به جشنواره فیلم فجر رفتم و چند فیلم را دیدم که یک فضای تلخی را القاء می‌کند. واقعاً در فضایی که شاهد مشکلات کشور در زمینه‌های مختلفی هستیم نمی‌دانم چرا چنین رویه‌ای در دستور کار آثار سینمایی ما قرار گرفته است که همه‌چیز را تلخ و سیاه نشان دهیم.

سرافراز در پاسخ به این سؤال که فقدان نظارت باعث می‌شود مافیا و باندبازی‌ها گسترش بیشتری پیدا کند، تأکید کرد: حضور مافیا و باند در همه بخش‌ها وجود دارد در بخش فرهنگی خصوصاً سینما و تلویزیون تأسف‌آور شده است. این اتفاق حقیقت دارد که باعث شده بسیاری از هنرمندان و کاربلد‌ها هم کنار گذاشته شوند، چون هر روز حضور سرمایه‌گذاری‌های شخصی و اسپانسر‌ها پررنگ‌تر می‌شوند. این‌ها همه به آخر لیست بودن بودجه‌های فرهنگی برمی‌گردد که برای هنرمندان ما مشکل معیشتی ایجاد کرده و آن‌ها را کم‌انگیزه‌تر هم می‌کند.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۶:۴۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=54889

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "رییس مستعفی صداوسیما مطرح کرد⇐صداوسیما از فضای مجازی عقب افتاده!!/مافیای سینما و تلویزیون، کاربلدها را خانه‌نشین کرده!/چرا سینمای ایران همه چیز را تلخ نشان می‌دهد؟"

  1. صادق گفت:

    آقای سر افراز خود شما پایه گذار کار نکردن کاربلد ها بودین ( حداقل در صداوسیما ) و باعث شدین هنوز هم فرصت نفس کشیدن پیدا نکنند ….. چطور جواب خدا را خواهید داد ؟ …. این نوع مدیریت ها در این شراط کشور باید محاکمه شوند …..

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code