۰۸۱۱۱۴۰۰

رییس جامعه صنفی تهیه کنندگان به مانند همیشه سرراست اظهار داشت: حسن روحانی آدم فرهنگی نبوده و علاقه ای به فرهنگ نداشته و نخواهد داشت!/ وقتی برنامه ای برای ساماندهی گوشت و مرغ مردم ندارد، برای سینماگران چه میخواهد بکند؟/ در دولت روحانی قشر جدید و بزرگی به نام “مستأصل” ایجاد شد که بخش مهمی از جامعه است و باید صبح تا شب بدود دنبال روزی؟؟!! /این افتخار است که اجناس ما به عراق صادر میشود و مردم خودمان لنگ گوشت و مرغند؟؟/مدیران فرهنگی تلاش زیادی کردند که سینما را نابود کنند ولی مردم ایران نگذاشتند!/ تئاتر لاکچری و سریال سه فصلی ساختند فقط برای هزینه کردن پولهای بادآورده/برای کشور پرسرمایه ایران، ۲۵۰میلیارد پول زیادی نیست ولی برای نظام سینما، رقمی نجومیست!/ معلوم است که در این نظام اگر فردی چهل میلیارد پول وارد کند ساختار سینما به هم میریزد/چرا بازیگری که دستمزدش ۷۰میلیون بود حالا میلیاردی میگیرد؟/ چطور یک شوفر، فیلم ۱۵ میلیاردی میسازد؟؟/ پول کثیف حتی دی.ان.ای آدمی را هم متاثر خواهد کرد و پشت بندش هم فسادش است که دامن همه را میگیرد/ ظلم در سینما بیداد میکند و سینماگران بشدت در مضیقه اند/از محمد امامی تا بابک زنجانی را هدایت کردم ولی راه خودشان را رفتند!!/ مدیران فرهنگی باید پولشویان سینما را به دستگاه قضا معرفی کنند نه اینکه بگویند پیگیری به ما مربوط نیست!/از اوایل سال آینده صنف واحد تهیه کنندگی راه میفتد و اغلب مشکلات از پولشویی تا دستمزدهای نجومی تعدیل خواهد شد!!/ در صنف واحد تهیه کنندگان، حتی اگر یک نفر پایش را کج بگذارد، جلویش را خواهیم گرفت!

سینماروزان: سیدضیاء هاشمی رییس جامعه صنفی تهیه کنندگان همچنان سرراست حرف میزند  و این سرراستی در روزگاری که حلقه بالادستی خانه سینما منفعلانه فقط در تشییع سینماگران شرکت میکنند، قابل تامل است.
سیدضیاء هاشمی در گفتگویی تازه با نقد عملکرد فرهنگی دولت اعتدال گفت: شخص حسن روحانی آدم فرهنگی نبود و همان طور که خودش هم گفت آدمی امنیتی است و نگاهش به همه چیز غیرفرهنگیست!!  عملکرد شش ساله ایشان نشان میدهد علاقه ای به فرهنگ نداشته و لابد در دو سال آینده نیز علاقه ای ایجاد نخواهد شد.
هاشمی ادامه داد: وقتی برنامه ای برای ساماندهی گوشت و مرغ مردم ندارد، میخواهد برای سینماگران چه کند؟ در دوران روحانی حمایتهای دولتی از سینما کم و کمتر شده! فرهنگی که ظرف شش سال سه وزیر عوض میکند یعنی فشل است یعنی سینمایش تعطیل است. مدیر باید برنامه ده ساله داشته باشد بخصوص در فرهنگ!! مدیران فرهنگی تلاش زیادی کردند که سینما را نابود کنند ولی نتوانستند چون مردم ایران نگذاشتند. فقط بخشی از دولت کنار سینما ایستاد و مابقی، نه! تا دلتان بخواهد بریز و بپاش بی فایده کردند؛ کلی هزینه کردند برای هنرو تجربه ولی چه فایده ای داشت؟؟
سیدضیاء هاشمی با اشاره به اوضاع اقتصادی جامعه بیان داشت: پیشتر دو قشر مستکبر و مستضعف داشتیم ولی در دولت روحانی قشر جدید و بزرگی به نام مستأصل ایجاد شد که بخش مهمی از جامعه است و باید صبح تا شب بدود دنبال روزی حلال؟؟!! این افتخار است که اجناس ما به عراق صادر میشود و اینجا لنگ گوشت و مرغیم؟؟
رییس جامعه صنفی تهیه کنندگان با نقد ورود سرمایه گذاران نورس به سینما گفت: فقط بخاطر اینکه فلانی پول دارد اجازه دادند کار کند و حالا همان فلانی شده مسند قدرت و از تئاتر تا سینما را گرفته!! تئاتر لاکچری و سریال سه فصلی ساختند فقط برای هزینه کردن پولهای بادآورده در تولید!!
هاشمی با طعنه به مدیرانی که گردش مالی پایین سینما را نافی پولشویی در آن میدانند گفت: در کشور پرسرمایه ایران، ۲۵۰ میلیارد پول زیادی نیست ولی برای نظام سینما این رقم، نجومیست. معلوم است در این نظام اگر فردی چهل میلیارد پول وارد کند ساختار سینما به هم میریزد.
هاشمی افزود: بازیگری که دستمزدش هفتاد میلیون بود الان میلیاردی میگیرد! چرا؟ اویی باید پول خوب بگیرد که فیلمش تضمین فروش داشته باشد. دستمزد میلیاردی به بازیگر فقط از طریق پولهای مشکوک به دست میآید و او که چنین پولی زیر زبانش رفت، حرامخوریست که بیچاره خواهد شد. پول کثیف حتی دی.ان.ای آدمی را هم متاثر خواهد کرد. پشت بندش هم فسادش است که دامن همه را میگیرد و کار به جایی رسیده که تولید زیر ۴میلیارد ممکن نیست! او که ۷ میلیارد خرج میکند باید ۳۰ میلیارد بفروشد تا برگردد. مگر ممکن است؟ چطور یک شوفر، فیلم ۱۵ میلیاردی میسازد؟؟ پولش از کجا آمده؟
سیدضیاء هاشمی خاطرنشان ساخت: مدیران فرهنگی در مساله پولشویی، ماجرا را محول کرده اند به قوه قضا! این قوه خودش کلی دردسر دارد و نباید منتظر آنها  شد و باید پولشویان سینما را به دستگاه قضا معرفی کرد.
هاشمی درباره نیروهای نورس وارده به سینما بیان داشت: اینها که وارد سینما میشوند چند دسته اند؛ یک دسته که با لندکروز میآیند برای هنروری!! گروهی برای پارتی گرفتن با سلبریتیها پول خرج میکنند و صله میدهند درست مثل اغامحمدخان قاجار!!
سیدضیاء تاکید کرد: بخاطر زبان سرخم خیلی تاوان پس دادم ولی سینما برایم مقدس است و تا جا دارد حافظ اصولم خواهم بود. ظلم در سینما بیداد میکند و سینماگران بشدت در مضیقه اند. از محمد امامی تا بابک زنجانی را هدایت کردم ولی کار خودشان را کردند!
هاشمی با اشاره به م.ص.ر سرمایه گذار جدیدالورود سینما اظهار داشت: به ایشان گفتم اگر معادلات سینما را به هم بزنی، جلویت می ایستیم! ایشان مشاوری دارد که ده سال پیش به جرمهای مختلف از سینما بیرونش کردیم ولی حالا شده است مشاور موثر ایشان.
هاشمی با اشاره به تلاشها برای یکپارچه کردن تهیه کنندگان گفت: وزارت ارشاد دیگر انشقاق تهیه کنندگان را به رسمیت نمیشناسد. از اوایل سال آینده صنف واحد تهیه کنندگی راه میفتد و تمام مشکلات از پولشویی تا فساد اقتصادی و دستمزدهای نجومی تعدیل خواهد شد چون به این راحتی اجازه ورود افراد مشکوک را نمیدهیم. اقتدار تهیه کنندگان فضای سالم و درستی می آفریند که در سایه اش میتوان جلوی ورود افراد بی پشتوانه را گرفت. در صنف واحد، اگر یک نفر پایش را کج بگذارد، جلویش را خواهیم گرفت!

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55359

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code