۲۸۱۰۱۴۰۰

رییس انجمن گویندگان(دوبلورها) بیان کرد⇐چرا هر سال مبلغی اندک برای عیدی سینماگران می‌رسد و چرا هر سال هم لااقل به نصف سینماگران، عیدی نمی‌رسد؟/هر سال سینماگران به این روال اعتراض می‌کنند و متاسفانه انگاری مدیران سینما علاقه‌ای ندارند صدای سینماگران را بشنوند!/برخی صنوف به روسا هشدار داده‌اند اگر این روال اصلاح نشود و به همه سینماگران عیدی ندهند، اصلا عیدی نمی‌گیرند!/این طور عیدی دادن به‌ درد نمی‌خورد و بهتر است حرمت‌‌ها را حفظ کنند و به همه سینماگران عیدی دهند تا راه را بر هر گونه سوءتفاهم ببندند!/اگر سازمان سینمایی برای سالی یک بار عیدی‌دادن به سینماگران هم بودجه ندارد بهتر نیست زعامت سینما را به نهادی دیگر واگذار کند؟/روسای خانه سینما کنار بدنه صنف قرار گیرند و از ارشاد بخواهند به همه سینماگران عیدی دهد و نه یک عده خاص!

حمیدرضا+آشتیانی+پور

سینماروزان: انتشار جدول توزیع عیدی ارشاد میان سینماگران به‌غیر از آن که مشخص ساخت بیش از ۲۶۰۰ نفر از سینماگران از عیدی محروم شده‌اند معلوم کرد چندین صنف و ازجمله کارگردانان، تهیه‌کنندگان، پخش‌کنندگان و مدرسان نیز مشمول عیدی نشده‌اند؛ این روال، انتقادات مختلفی را در بدنه سینما موجب شده و اختلافاتی داخلی در صنوف مختلف را سبب ساخته است.

حمیدرضا آشتیانی‌پور رییس انجمن گویندگان( دوبلورهای) ایران با انتقاد از تخصیص مبلغی اندک برای عیدی سینماگران به سینماروزان گفت: متاسفانه هر سال همین مشکل را در توزیع عیدی سینماگران داریم و هر سال مبلغی اندک برای عیدی سینماگران می‌رسد و متاسفانه هر سال نیز لااقل به نصف سینماگران، عیدی نمی‌رسد. هر سال هم اعتراض می‌کنیم و متاسفانه انگاری مدیران سینما علاقه‌ای ندارند صدای سینماگران را بشنوند. چرا؟؟؟

این دوبلور باسابقه تاکید کرد: بخش عمده سینما در قرنطینه به‌سر می‌برند و حداقل انتظارشان این بود که شب عیدی به همه سینماگران، عیدی دهند. یعنی ارشاد و سازمان سینمایی برای سالی یک بار عیدی‌دادن هم بودجه ندارند؟؟ اگر این طور است پس چرا کلا زعامت سینما را به نهادی دیگر واگذار نمی‌کنند؟؟

آشتیانی‌پور با انتقاد از حذف بیش از ۲۰۰۰ سینماگر از فهرست عیدی‌گیرندگان بیان کرد: تعدادی از صنوف به روسا هشدار داده‌اند اگر این روال اصلاح نشود و به همه سینماگران عیدی ندهند، اصلا عیدی نمی‌گیرند. این مبلغ اندک عیدی به‌ درد نمی‌خورد و بهتر است حرمت‌ها را حفظ کنند و به همه سینماگران عیدی دهند تا راه را بر هر گونه سوءتفاهم ببندند!

مدیر دوبلاژ آثاری همچون “مختارنامه” و “معصومیت از دست رفته” خاطرنشان ساخت: توزیع نامناسب عیدی و حذف کلی سینماگر از فهرست عیدی‌گیرندگان، اعتراضات مختلفی را در صنوف مختلف خانه سینما موجب شده و بسیاری از سینماگران دارند ماجرا را پیگیری می‌کنند بلکه یک بار برای همیشه مشکل را حل کنند. امیدوارم روسای خانه سینما کنار بدنه صنف قرار گیرند و از ارشاد بخواهند به همه سینماگران عیدی دهد و نه یک عده خاص!

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=59852

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "رییس انجمن گویندگان(دوبلورها) بیان کرد⇐چرا هر سال مبلغی اندک برای عیدی سینماگران می‌رسد و چرا هر سال هم لااقل به نصف سینماگران، عیدی نمی‌رسد؟/هر سال سینماگران به این روال اعتراض می‌کنند و متاسفانه انگاری مدیران سینما علاقه‌ای ندارند صدای سینماگران را بشنوند!/برخی صنوف به روسا هشدار داده‌اند اگر این روال اصلاح نشود و به همه سینماگران عیدی ندهند، اصلا عیدی نمی‌گیرند!/این طور عیدی دادن به‌ درد نمی‌خورد و بهتر است حرمت‌‌ها را حفظ کنند و به همه سینماگران عیدی دهند تا راه را بر هر گونه سوءتفاهم ببندند!/اگر سازمان سینمایی برای سالی یک بار عیدی‌دادن به سینماگران هم بودجه ندارد بهتر نیست زعامت سینما را به نهادی دیگر واگذار کند؟/روسای خانه سینما کنار بدنه صنف قرار گیرند و از ارشاد بخواهند به همه سینماگران عیدی دهد و نه یک عده خاص!"

 1. حجازی گفت:

  ماجرا اندکی پیچیده است.
  متاسفانه سینماگر درست تعریف نشده.
  از خدماتی فیلمها تا تهیه کنندگان را درین دیار سینماگر می گویند.
  یعنی از حقوق یک میلیون ماهیانه تا چندصدمیلیونی با یک اسم شناخته میشوند: سینماگر…
  این آغاز ماجراهای اختلاف برانگیز است…

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code