۲۹۱۰۱۴۰۰

رییس انجمن مدرسان سینما اظهار داشت⇐عیدی دادن به سینماگران نباید حالت صدقه پیدا کند؛ یا باید به همه سینماگران عیدی بدهند و یا اصلا عیدی ندهند!/منطقی نیست که هر سال گروهی از سینماگران را از فهرست عیدی‌گیرندگان حذف می‌کنند!/اینکه بودجه‌ای محدود می‌گذارند برای عیدی ۵هزار سینماگر، دون شان سینماگران است/مگر به کارکنان دولت و کارمندان نهادها و ارگانهای سینمایی به طور کامل عیدی نمی‌دهند؟؟/در هیچ ساختاری، این طور نیست که به برخی عیدی بدهند و به برخی نه!!/ مدیران ارشاد باید هرچه زودتر شرایطی را فراهم کنند که به همه سینماگران عیدی برسد

سینماروزان: ماجرای توزیع عیدی ارشاد میان سینماگران در دولت اعتدال به مشکلی دامنه‌دار بدل شده چون برخلاف دولت اسبق که سعی داشت به همه سینماگران عیدی دهد در دولت فعلی اغلب فقط بخشی از سینماگران هستند که مشمول عیدی می‌شوند و مابقی نیز دلخور می‌گردند از اینکه چرا بهشان عیدی نمی‌رسد.

امسال نیز چینشی برای توزیع عیدی ارشاد انجام یافته که منطبق بر آن بیش از ۲۵۰۰نفر از اعضای خانه سینما مشمول عیدی نمی‌شوند؛ اتفاقی که علاوه بر گلایه‌های درون صنفی با انتقادات رییس انجمن دوبلورهای سینما مواجه شد.(اینجا را بخوانید)
حالا نیز رییس انجمن مدرسان سینما به نقد این روند پرداخته.

حمید دهقان‌پور رییس انجمن مدرسان سینما به سینماروزان بیان داشت: نه تنها همه صنوف سینما مشمول عیدی نشده‌اند بلکه در بسیاری از صنوفی هم که مشمول عیدی شده‌اند فقط بخشی از اعضا هستند که می‌توانند عیدی بگیرند و مابقی عیدی نصیب‌شان نشده.

دهقان‌پور ادامه داد: هر سال همین مشکل را در توزیع عیدی داریم و هر سال بخشی از سینماگران را مشمول عیدی نمی‌کنند. هر سال همین وضع است و متاسفانه به یک سازوکار درست نمی‌رسند درصورتی‌که با یک اجماع و همفکری میتوان این روال را تصحیح کرد.

استاد دانشگاه هنر و رییس انجمن دانش‌آموختگان خاطرنشان ساخت: نباید عیدی دادن به سینماگران حالت صدقه پیدا کند؛ یا باید به همه سینماگران عیدی بدهند و یا ندهند. یا پول دارند و یا ندارند‌! این طور که مقداری محدود بودجه بدهند برای پنج هزارنفر دون شان سینماگران است چون صنوف مجبورند برخی از اعضای صنف را کنار بگذارند.

رییس انجمن مدرسان سینما با اشاره به قاعده عیدی‌دادن که فراگیری است تاکید کرد: مگر به کارکنان دولت و کارمندان نهادها و ارگانهای سینمایی به طور کامل عیدی نمی‌دهند؟؟ در هیچ ساختاری، این طور نیست که به برخی عیدی بدهند و به برخی نه. پس مدیران ارشاد هم باید هرچه زودتر شرایطی را فراهم کنند که به به همگان عیدی برسد.

حمید دهقان‌پور ادامه داد: از آن طرف روسای خانه سینما هم باید با روسای صنوف همفکری و تعامل می‌کردند و ازشان نظر می‌خواستند درباره توزیع همین عیدی محدود! مدیرعامل و رییس هیات مدیره خانه سینما می‌توانستند نظرسنجی کنند از همه صنوف تا آنها که خودشان نمی‌خواهند از دریافت عیدی انصراف دهند. اگر چند ماه زودتر اعلام نظرسنجی از صنوف می‌کردند قطعا می‌شد این ماجرا را مدیریت کرد تا عدالت رعایت شود.

دهقان‌پور با ابراز امیدواری نسبت به اصلاح رویه فعلی تاکید کرد: این توزیع عیدی باید با مشورت روسای صنوف مجددا اصلاح شده و به روالی منطقی برسد. البته که در دوران کرونایی اخیر نیاز به جلسه حضوری نیست و می‌توان در فضای مجازی همفکری راه انداخت و به نتیجه رسید و کاری کرد که به‌جای اقلیت، رضایت اکثریت سینماگران فراهم شود.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=59865

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "رییس انجمن مدرسان سینما اظهار داشت⇐عیدی دادن به سینماگران نباید حالت صدقه پیدا کند؛ یا باید به همه سینماگران عیدی بدهند و یا اصلا عیدی ندهند!/منطقی نیست که هر سال گروهی از سینماگران را از فهرست عیدی‌گیرندگان حذف می‌کنند!/اینکه بودجه‌ای محدود می‌گذارند برای عیدی ۵هزار سینماگر، دون شان سینماگران است/مگر به کارکنان دولت و کارمندان نهادها و ارگانهای سینمایی به طور کامل عیدی نمی‌دهند؟؟/در هیچ ساختاری، این طور نیست که به برخی عیدی بدهند و به برخی نه!!/ مدیران ارشاد باید هرچه زودتر شرایطی را فراهم کنند که به همه سینماگران عیدی برسد"

    بی‌پرده با مخاطبین

    ارسال نظر

    *

    code