۰۵۰۱۱۴۰۲

رونمایی تلویزیونی سرنوشت تراژیک یک مادر ایرانی در شب تشییع پیکر غواصان شهید

سینماژورنال: در سالهای اخیر سهم رسانه ملی از آثار ارزشمند سینمای ایران در حوزه دفاع مقدس کمرنگ نبوده است اما کمتر پیش آمده اثر پرفروشی در گونه دفاع مقدس زودتر از حد تصور از رسانه ملی روی آنتن رود.

به گزارش سینماژورنال اما در یک خرق عادت قابل تحسین در شب تشییع پیکر غواصان شهید در عملیات کربلای ۴ بناست درام اثرگذار “شیار۱۴۳” روی آنتن برود.

“شیار ۱۴۳” که براساس یکی از داستانهای نرگس آبیار توسط خودش سینمایی شد داستان مادری ایرانی به نام “الفت” را روایت میکند که سالهاست در انتظار بازگشت فرزند رزمنده اش به سر می برد.

تهیه کنندگی این درام که در جشنواره سی و دوم فجر سیمرغ بهترین فیلم مردمی را گرفت و البته جزو آثار پرفروش سال گذشته سینمای ایران بود توسط تیم محمدحسین قاسمی و ابوذر پورمحمدی انجام گرفته است.

پیش از این بنا بود این فیلم در هفته دفاع مقدس از رسانه ملی پخش شود اما ظاهرا شباهت میان زندگی شهیدی که در “شیار۱۴۳” او را از کالبد نگاه مادرش می بینیم با زندگی ۲۷۰ شهیدی که سه شنبه در شهر تهران تشییع می‌شوند باعث شده پخش این فیلم زودتر انجام شود.

رونمایی تلویزیونی “شیار۱۴۳” سه شنبه ۲۶ خردادماه از شبکه افق انجام می شود.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=4927

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "رونمایی تلویزیونی سرنوشت تراژیک یک مادر ایرانی در شب تشییع پیکر غواصان شهید"

  1. الف کاف گفت:

    سلام بااینکه فیلم زیبایی است و من فرزند شهید بادیدن این فیلم ۲۴ ساعت گریه گردم…
    ولی متاسخاطر منافع عده ای نام شهید و مادرش و تغییردادند…مادری که هرگز حاضر به مصاحبه و تعریف خاطره نبود و بااصرار راضی شد!پسرش را گرفتند.نامش را هم دزدیدند…اینجور فیلم راببینید دوبرابر گریه تان خواهد گرفت

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code