۱۷۰۹۱۴۰۱

رونمایی از کاراکترهای مشابه مهناز افشار در “نهنگ عنبر” و “دلم می‌خواد”؛ یک جا زنی بوالهوس و طمّاع و جای دیگر تیغ‌زنی که بجای پول، محصول فرهنگی عایدش می‌شود! /در هر دو فیلم، افشار عشقِ خارج دارد

سینماژورنال/حامد مظفری: مهناز افشار بازیگر زن سینمای ایران که در ماههای اخیر بواسطه ازدواج با فرزند محمدعلی رامین از مشاوران دولت احمدی‌نژاد در کانون توجه بوده است دو فیلم بلحاظ مضمونی متفاوت را آماده اکران دارد.

به گزارش سینماژورنال “نهنگ عنبر” و “دلم میخواد” عناوین این دو فیلم هستند که هر چند بلحاظ سوژه داستانی با یکدیگر متفاوتند اما مهناز افشار در هر دو فیلم کاراکترهایی شبیه به هم را بازی کرده است.

در “نهنگ عنبر” که سامان مقدم آن را ساخته است مهناز افشار در نقش زنی بوالهوس ظاهر شده است که هدفش از رابطه با مردان فقط و فقط تحقق تمنیات مادی است.

او که مورد توجه جوانی از طبقه میانه اجتماع قرار گرفته هرچند در ابتدا از علاقه به این جوان که نقش اش را رضا عطاران بازی می کند دم می زند اما دیری نمی گذرد که قرارگیریش در مسیر مردی که قصد اقامت در آمریکا را دارد باعث میشود قید اولی را زده و به آمریکا برود.

خنده دار اینجاست که زندگی در آمریکا هم چندان به مراد وی نمی‌چرخد چراکه همسرش آدمی است تندخو و بددهان که مدام او را کتک می زند و همین باعث میشود این زن آمریکا را رها کرده و به ایران بازگردد.

عشق به دندانپزشکی که شبیه فردین است

به گزارش سینماژورنال در بازگشت به ایران هم باز به سراغ جوانی که از همه بیشتر خاطرش را می خواهد می رود و آن جوان-یعنی همان رضا عطاران- دوباره او را زیر پر و بالش گرفته و به وی کمک می کند اما…

نهنگ عنبر
مهناز افشار و رضا عطاران در “نهنگ عنبر”/برای وضوح، کلیک چپ کنید

اما این زن بوالهوس در اولین فرصتی که پیدا میکند عاشق دندانپزشکی میشود که شبیه فردین است و باز دوباره با این دندانپزشک راهی آمریکا می شود.

البته که این سیکل مرتب برای این زن که مانند “ممل آمریکایی” عشق آمریکا دارد، تکرار می شود…

شغل ناشریف تیغ زنی!!!

در “دلم میخواد” بهمن فرمان آرا نیز افشار نقش زنی را بازی میکند که علاقه زیادی دارد به مهاجرت از ایران دارد.

به گزارش سینماژورنال این زن که میداند برای مهاجرت نیاز دارد به فراهم کردن چند صد میلیونی وجه نقد به پیشنهاد یک خلافکار به شغل تیغ زنی(!) و تلکه کردن مردان بوالهوس می پردازد.

یکی از مردانی که سرراه مهناز افشار در “دلم میخواد” قرار می گیرد نویسنده ای است با بازی رضا کیانیان که به نوعی بیماری ذهنی دچار است.

بحای پول، محصول فرهنگی عایدش میشود!!

این زن با نویسنده همراه شده و میکوشد هر طور شده پولی از وی بگیرد ولی درست مانند بلایی که سر زن بدنام دیگر فیلم فرمان آرا یعنی “خانه ای روی آب” می افتد در اینجا هم این تلکه‌گری پولی را عاید این زن نمی کند.

دلم میخواد

مهناز افشار در پشت سر رضا کیانیان در “دلم میخواد”

اینجاست که زن بدنام “دلم میخواد” یکی از کتابهای نویسنده را بجای پول با خود می برد و همین در نهایت اتفاقی عجیب را رقم می زند.

سابقه کافی در ایفای نقش زنان بدنام

به گزارش سینماژورنال اگر به کارنامه سینمایی مهناز افشار مراجعه کنیم می بینیم که پیشتر از اینها هم او نقش زنان بدنام و خیابانی را ایفا کرده بود.

مهمترین نقش این گونه اش در ملودرام “سالاد فصل” فریدون جیرانی بود و البته نمونه دیگرش در کمدی “تسویه حساب” تهمینه میلانی.

البته که در “تسویه حساب” نقش اش شباهتهایی با “دلم میخواد” داشت چراکه در آنجا نیز در نقش زنی ظاهر شده بود که بظاهر به عنوان زنی خیابانی سرراه مردان قرار می گرفت اما هدفش چیزی دیگر بود.

باید دید این دو نقش چقدر متفاوتند با نقشهای قبلی

باید منتظر اکران “نهنگ عنبر” و “دلم میخواد” ماند و دید که ایفای نقش این بازیگر زن ۳۸ ساله در این دو اثر چقدر تفاوت دارد با نقشهای مشابه قبلی.

آخرین فیلم اکران شده افشار درام اقتباسی “بیگانه” بود که نه در اکران عمومی و نه در شبکه خانگی مورد توجه مخاطبان قرار نگرفت.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۹:۵۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=2704

بعدش؟

مطالب مرتبط

12 نظر برای مطلب "رونمایی از کاراکترهای مشابه مهناز افشار در “نهنگ عنبر” و “دلم می‌خواد”؛ یک جا زنی بوالهوس و طمّاع و جای دیگر تیغ‌زنی که بجای پول، محصول فرهنگی عایدش می‌شود! /در هر دو فیلم، افشار عشقِ خارج دارد"

 1. ا..یاری گفت:

  مهناز افشار هم دیگه بازیایش همه مثل هم شده و چنگی به دل نمیزنه

 2. رضی گفت:

  نهنگ عنبر بااااید فیلم بااااحاااالی شده بااااااشه
  به شدت باحااااله
  از عکاش معلومه اما مهناز خوب بعید میدونم کار جدید کرده باشه

 3. نونا گفت:

  خیلی تیتر زشتیه. گدایی کلیک به کجا رسوندتت مظفری دیگه حتی زرد هم نیستی نارنجی شدی!!

  • sohya گفت:

   شما که تیتر سفید دوست دارید برید سایت اند ساوند و بخونید
   چرا میاید اینجا

  • لاهوتی گفت:

   ای شیطون خودتم تیترو دیدی کنجکاااو شدی ببینی ماجرا چیه
   حالا اومدی تا تهشو خوندی بجای اینکه خسته نباشید بگی گیر الکی میدی

  • حسن قمشه ای گفت:

   سلام
   من یه چند بار دیگه هم اسمتون رو توی کامنت گذارا دیدم
   چرا با اسم واقعی کامنت نمیزاری؟
   این بابایی که این مطلب به قول شما زرد یا نارنجی رو نوشته اینقدر … داره که اسم و فامیلشو بزنه تو چرا میترسی؟
   نونا دیگه چه اسمیه؟

 4. نونا گفت:

  برای من تیتر اومده بود ” بدنامی مهناز افشار”!!! خجالت بکش مظفری . خوبه یکی درمورد بدنامی …برات تیتر بزنه ؟ خوشت میاد؟ البته برات خیلی هم نباید مهم باشه…

 5. احسان محمدی گفت:

  حساس نشو نوناجوووون
  واسه شما مطلب سفید به اندازه کافی هس
  ما دلمون خوشه همین مطالب زرده
  شما برو اسیب شناسی سینمای تارکوفسکیتو بخوووون
  و برای امیرحسین جوووونت خوش خدمتی کن

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code