۰۹۰۱۱۴۰۲

رونمایی از مابه‌ازای واقعی کاراکتر ماندگار بابک حمیدیان+عکس

سینماژورنال: بابک حمیدیان در درام جنگی-تاریخی “چ” ایفاگر کاراکتری بود به نام اصغر وصالی؛ شخصیتی که در درام ابراهیم حاتمی کیا تنه به تنه شهید مصطفی چمران جلو می رفت و کار را به جایی رساند که بسیاری از مخاطبان “چ” را فیلم اصغر وصالی بدانند و نه فیلم چمران.

به گزارش سینماژورنال حالا شبکه مستند در قسمت جدید مجموعه «تاریخ شفاهی ایران» تصاویری کمتر دیده شده از مصاحبه شهید اصغر وصالی و دیگر پاسداران مدافع شهر پاوه پخش میکند.

این قسمت از این مجموعه مستند به پاسدارانی مربوط است که در مریوان کردستان مستقر بوده‌اند و با بالا گرفتن تحرکات ضدانقلاب در اطراف شهر پاوه به فرماندهی شهید اصغر وصالی برای دفاع از این شهر وارد می شوند.
شهید وصالی و چند تن از پاسداران مدافع شهر پاوه در این قسمت از «تاریخ شفاهی ایران» که مربوط به مرداد ماه سال ۱۳۵۸ است، بعد از برقراری آرامش در پاوه، در گفتگو با گزارشگر تلویزیون، درباره اتفاقات پیش آمده و خاطرات مربوط به آن دوره سخت سخن می گویند.
وصالی همچنین از دلاوری های شهید چمران در مصاحبه اش حرف می زند و از نحوه ایستادگی او در مقابل ضدانقلاب میگوید. در این قسمت از این مجموعه همچنین با پخش این تصاویر جزئیات جالبی از سوی پاسداران مدافع شهر پاوه درباره اقداماتشان مطرح می شود.
«تاریخ شفاهی ایران» به تهیه کنندگی سیدمهدی مویدی یکشنبه ۲۴ مرداد ماه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و دوشنبه ۲۴ مرداد ساعت ۱۳:۳۰ بازپخش می شود.
اصغر وصالی در "تاریخ شفاهی ایران"
اصغر وصالی در “تاریخ شفاهی ایران”
اصغر وصالی در "تاریخ شفاهی ایران"
اصغر وصالی در “تاریخ شفاهی ایران”
image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=27103

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code