۱۴۰۴۱۴۰۱

روایت کارگردان یک فیلم روی پرده از بدعت شگفت رسانه ملی در سانسور سحر قریشی⇐تیزری که مجوز بازرگانی سیما را دارد باز هنگام پخش سانسور شده!!/سحر قریشی در شبکه یک سانسور شده ولی در دیگر شبکه ها روی آنتن است!!

سینماروزان: مدیریت سلیقه ای رسانه ملی در پخش تیزرهای آثار سینمایی سبب ساز آن شده که گاهی تیزر یک فیلم بدون درجه در رسانه ملی با ذکر درجه بندی سنی روی آنتن برود و گاهی حتی تیزری که مجوز پخش گرفته هنگام پخش سانسور شود.

محسن قصابیان کارگردان «نیوکاسل» که تیزرهای فیلمش به خاطر سحر قریشی(!) گرفتار سانسور شده به “مهر” بیان کرد: در حالی که تیزرهای فیلم سینمایی «نیوکاسل» پس از ۳ بار اصلاحیه و رفت و برگشت به سیما، سرانجام به تائید مدیران بخش بازرگانی تلویزیون رسید و اجازه پخش دریافت کرد اما در ۲ روز اخیر شاهد سانسورهای مجددی از سوی شبکه‌های مختلف هستیم. این اتفاقی عجیب و بی‌سابقه است که وقتی تیزر شما تائیدیه بازرگانی سازمان را دارد، مجدد توسط هر شبکه تلویزیونی به دلخواه اصلاح شود.

کارگردان «نیوکاسل» عنوان کرد: تیزری که هم اکنون از سوی برخی شبکه‌های تلویزیونی پخش می‌شود، تیزر ما نیست و شاهد اصلاحیه روی نسخه نهایی آن هستیم. به طور مثال در تیزرهای پخش شده از شبکه یک سیما، حتی یک پلان از سحر قریشی باقی نمانده این در حالی است که با وجود محدودیت های تلویزیون در نسخه تاییده شده بازرگانی سازمان، اجازه پخش چند پلان از بازی این بازیگر داشتیم.

قصابیان افزود: امیدوارم رسانه ملی به این رفتار سلیقه‌ای و غیرحرفه‌ای خود پایان دهد و اگر قرار است اصلاحیه اعمال شود از سوی یک بخش و با هماهنگی عوامل فیلم انجام شود. این شیوه ممیزی تعجب‌برانگیز است که یک شبکه اجازه پخش سحر قریشی را دارد اما یک شبکه دیگر ندارد!

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=56703

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code