۱۵۱۱۱۴۰۱

روایت پیمان قاسم خانی از درد و خونریزی ناشی از جدایی از مهران مدیری

سینماروزان: مهران مدیری و پیمان قاسم خانی سالها به عنوان کارگردان-نویسنده با هم کار کردند و برحی از آثار شاخص مدیری مانند “مرد هزارچهره”، “شبهای برره” و “پاورچین” محصول متنهای پیمان است و البته بعد از جدایی هم مدیری هرگز نتوانست موفقیت چنین آثاری را تکرار کند.

قاسم خانی که اولین تجربه کارگردانیش “خوب بد جلف” را در اکران نوروزی روی پرده دارد در گفتگو با “۲۴” درباره چرایی جدایی از مدیری سخن گفته و از جمله درباره درد و خونریزی این جدایی.

قاسم خانی درباره دلیل جدایی از مدیری اظهار داشت: راهمان جدا شده بود دیگر. از یک جاهایی به بعد روحیه هایمان شبیه هم نبود.

وی با بیان اینکه هیچ وقت وسوسه همکاری دوباره با مدیری به سرش نزده اخبار همکاری مجدد را تعارف دانست و گفت: فکر نمی کنم در آینده نزدیک هم قرار باشد چنین اتفاقی{همکاری دوباره با مدیری} بیفتد.

قاسم خانی با اشاره به هویتی که برای او و مدیری از دل همکاریهای مشترکشان درآمد ادامه داد: در واقع به نوعی هویت هر دویمان از دل این همکاری درآمد. منتها بچه ها دوست داشتند در تلویزیون بمانند و بعد در شبکه خانگی. من علاقمند بودم که چیزهای دیگری را هم امتحان کنم و سینما را بیشتر دوست داشتم.

پیمان قاسم خانی در پاسخ به این پرسش که آیا جدایی از مدیری درد و خونریزی هم داشت گفت: ببین، چیزه…[مکث میکند] یک درد و خونریزی هایی هم بود[می خندد]!

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۶:۱۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=36131

بعدش؟

مطالب مرتبط

6 نظر برای مطلب "روایت پیمان قاسم خانی از درد و خونریزی ناشی از جدایی از مهران مدیری"

 1. احسان گفت:

  مديرى بازنده اين جدايى بود بدون شك

 2. ع م گفت:

  به نظر من آقای مدیری بازنده این جدایی نبودند…
  هردو ضرر کردند…
  ولی پیمان قاسم خانی بیشتر چون دیگه نتونست آثاری نظیر شبهای برره و مردهزارچهره و….با دیگر کارگردانان خلق کند.
  ولی استاد مدیری بعد ازجدایی مجموعه قهوه تلخ ساختن که پرفروش ترین سریال شبکه نمایش خانگی شد.
  همینطور که خودشون در این مصاحبه گفتن ایشون بیشتر ضرر کردن.

  چون استاد مدیری قبل از آشنایی با آقای قاسم خانی مجموعه ساعت خوش و ….ساخته بودن که اوج محبوبیت ایشون از اون مجموعه شروع شد.بنابراین این جدایی زیاد به ضرر آقای مدیری نبوده است.جنس کمدی مهران مدیری مختص خودشان است و به نظرم همچنان در این زمینه بی رقیب هستند.

  به هرحال مهران مدیری همچنان نابغه کمدی و طنز سینما و تلوزیون ایران است.
  و موفقیتش به خودش وابسته است.

 3. هادی گفت:

  فعلاً که میبینم قاسمخانی بازنده هست با این های بی محتواش، اقای مدیری بعد از جدایی از قاسمخانی سریال های پربیننده ای مثل قهوه تلخ، شوخی کردم و دورهمی رو ساخت. ولی قاسمخانی چی؟ فقط یک ساختمان پزشکانش خوب بود

 4. احسان گفت:

  اگه دوستان دورهمى و شوخى كردم و ويلاى من رو طنز فاخر و بامحتوا مى دونن و سن پطرزبورگ و ورود آقايان ممنوع و طبقه حساس و … رو بى محتوا و ضعيف، من به آقاى مديرى بابت داشتن چنين طرفداران متعصب كج سليقه اى تبريك ميگم!

 5. aref گفت:

  اولا که دوست عزیز فیلم سینمایی رو با سریال مقایسه نمی کنن.آقای مدیری به طور جدی فعالیتی در سینما نداشتن پس اساسا این مقایسه غلط است.الان فیلم ایشون((خوب بد جلف))مثلا از نظر شما بامحتوا و فاخر هست؟؟؟؟درباره آثاری که خودشون ساختن صحبت کنید
  فیلم آقای مدیری((ساعت ۵ عصر)) هنوز نمایش داده نشه که بشه مقایسه و قضاوت کرد.
  این فیلم هایی که نام بردین از نظر شما فاخره نه همه مردم

  دوماآقای قاسم خانی درکنار مهران مدیری شناخته شد وگرنه تاقبل ازاین همکاری کمتر کسی ایشون می شناخت.

  سوما سریال هایی نظیر ساختمان پزشکان و…که بعد ازجدایی با دیگران ساختن زیاد مورد مقبولیت مردم واقع نشد ولی تا حدودی در اون دوره که تلوزیون برنامه جذابی نداشت و افرادی مثل مهران مدیری و رضا عطاران از تلوزیون رفته بودند تا حدودی بیننده داشت ولی هرگز به موفقیت های آثار قبلی ایشون نرسید.

  اما آقا هادی در نظر بالا نگفتن که دورهمی طنز فاخر هست؟؟؟

 6. aref گفت:

  همه به موفقیت و پربیننده بودن مجموعه دورهمی اذعان دارند و همین برنامه در نظرسنجی مردمی برنامه آقای علیخانی اول شد و توانست جای همه برنامه ها نظیر خندوانه و… رو با اینکه همش یکساله که داره پخش میشه بگیره.
  این نشون میده که مردم آقای مدیری و آثارشون رو دوست دارند و موفقیت این آثار را متوجه خود او می دانند.
  بنابراین آقای مدیری کارنامه درخشان و قابل قبولی در تلوزیون دارند و موفقیت کارای ایشون فقط و فقط مختص خود ایشان است و لاغیر.
  مطمئنم وقتی که فیلم آقای مدیری نمایشش شروع بشه با یه مقایسه کوچیک با فیلم آقای قاسم خانی به این نکته که طنز آقای مدیری دارای محتوا و پیام هست و صرفا برای خندوندن مردم نیست پی خواهید برد.
  البته اگر واقع بین باشید

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code