۰۴۰۷۱۴۰۰

روایت فرشید نوابی از تمایل “ژرارد دی پاردیو” برای همکاری با وی و جریانات مربوط به تغییر و تحولات الهام چرخنده تا بازی برنامه ریزی شده رشیدپور ، ضبط “ستاره مهاجر” در یوسف آباد و همکاری رابعه اسکویی با GEM

سینماژورنال: فرشید نوابی بازیگر،مجری و تهیه کننده برنامه های هنری سال گذشته برنامه “سینمااکران” روی آنتن داشت.

به گزارش سینماژورنال نوابی در ماههای اخیر هم به واسطه برخی اظهارنظرات همسر سابقش الهام چرخنده در کانون توجه و حاشیه سازی قرار گرفته است. این حواشی بعد از حضور چرخنده در برنامه “دید در شب” محمدرضا رشیدپور به اوج خود رسید.

نوابی اما درباره این حواشی کمتر واکنش احساسی نشان  داد تا اخیرا که با حضور در برنامه اینترنتی “کافه میکس” سعی کرد به برخی از این حواشی پاسخ دهد.

دوستان اعتقاد دارند فقط باید یک برنامه سینمایی در تلویزیون باشد و آن هم “هفت”

نوابی در ابتدای برنامه درباره دلایل تعطیلی “سینمااکران” بیان داشت: این برنامه از ابتدا برای تولید در ۵۲ قسمت طراحی شده بود و بعد ار روی آنتن رفتن این ۵۲ قسمت هم روال شبکه تهران تغییر کرد و بنا شد شبکه اقتصادی باشد و هرچند می شد بر روی مباحث اقتصادی سینما کار کرد اما محمد سرافراز و علی اصغر پورمحمدی موافق نبودند.

به گزارش سینماژورنال وی درباره دلایل عدم موافقت این مدیران بیان داشت: دوستان بیشتر اعتقاد دارند که بایستی فقط یک برنامه سینمایی در تلویزیون باشد و آن هم “هفت”. حتی در برنامه “نقد۴″سینمایی، هم مدیر شبکه تا پای استعفا رفت تا توانست مجوز برنامه را بگیرد.

این مجری درباره اجرای افخمی در “هفت” گفت: با تمام احترام برای افخمی اما “هفت” نباید وبلاگ شخصی ایشان باشد.  “هفت” افخمی بلحاظ پلاتو جذاب است اما نگاه برنامه خیلی شخصی است.

ژرارد دی پاردیو حاضر شد با دستمزد پایین همکاری کند

فرشید نوابی درباره ساخت فیلمی به نام “نت زندگی” با حضور یک بازیگر سرشناس فرانسوی اظهار داشت: فیلمنامه کار به تصویب فارابی رسید و من حتی مذاکراتی با “ژرارد دی پاردیو” انجام دادم و ایشان هم بخاطر مفهوم فیلمنامه حاضر شد با دستمزد پایین با ما همکاری کند اما تغییر و تحولات فارابی باعث شد کار به نتیجه نرسد.

تحولات چرخنده بعد از جدایی رخ داد

به گزارش سینماژورنال بخش مفصلتر گفته های نوابی مربوط می شد به سخنانی که الهام چرخنده در “دید در شب”رشیدپور زده شد. نوابی در این باره گفت: من و ایشان(الهام چرخنده) زندگی مشترکی داشتیم که به مانند خیلیها به نتیجه نرسید و تصمیم به جدایی گرفتیم. وقتی هم جدا شدیم یعنی تمام.

وی ادامه داد: تحولات ایشان هم بعد از جدایی رخ داده است و اینکه چرا ایشان تغییر رویه داده را خودش باید پاسخ دهد.

به رشیدپور می گویم هدفت از این کارها چیست؟

نوابی سپس با مخاطب قرار دادن رضا رشیدپور و لحنش در برنامه ای که چرخنده مهمان آن بود اظهار داشت: معتقدم آن برنامه بازی برنامه ریزی شده آقای رشیدپور بود و من از ایشان سوال دارم که برادرم! هدفت از این حرکات چیست؟ آن هم به قیمت خراب کردن بقیه؟!
این بازیگر ادامه داد: آقای رشیدپور! آیا فکر نکردی که این برنامه برای فرزند من میشود آینه دق؟ آیا واقعا چهار کامنت بیشتر گرفتن و جذب دو عدد اسپانسر ارزش این کارها را دارد؟

در کشور این همه مشکل اقتصادی وجود دارد چرا درباره آنها هاردتاک نمی سازید؟

وی خاطرنشان ساخت: در کشور ما این همه مشکلات اقتصادی و اجتماعی هست چرا ایشان در هارد تاک شان سراغ طرح این مشکلات نمی رود.

نوابی افزود: ایشان اجازه نداشت تصویر مرا در برنامه اش نشان دهد و روندی را پیش گیرد که مردم در کامنتهای خود سوالاتی را از من بپرسند که مادرم هم جرات طرح آنها را ندارد.

به گزارش سینماژورنال نوابی سپس با اشاره به یکی از خصلتهای رایج سالهای اخیر شهروندان ایرانی اظهار داشت: نمی دانم چرا چالش را با دعوا اشتباه گرفته ایم. سالنهای سینما و تئاترمان خالیست امادو نفر که در خیابان یقه هم را می گیرند صد نفر جمع می شوند به تماشا!

نوابی افزود: جالب است که بعد از آن برنامه کذایی من چند بار با آقای رشیدپور تماس گرفتم و ایشان پاسخ نداد…

الهام چرخنده رنگین کمانیست که …

فرشید نوابی در ادامه گفتگوی خود با بیانی محترمانه نسبت به همسر سابق خود بیان داشت: الهام چرخنده انسان خوبیست اما به شدت احساسی است.در آن برنامه هم ایشان در برابر آدمی نشسته بود که از احساسی بودن ایشان سوءاستفاده کرد.

وی ادامه داد: الهام چرخنده رنگین کمانی است که حساسیتهای خاص خود را دارد. وی اصلا بدذات نیست و من از ده سال زندگی مشترکم دفاع می کنم.

“ستاره مهاجر” با مجوز ارشاد تولید شد

به گزارش سینماژورنال نوابی پیرامون تولید برنامه “ستاره مهاجر” برای شبکه ماهواره ای “مهاجر” هم بیان داشت: این برنامه را سال ۸۱ و با مجوز وزارت ارشاد ساختم و آن را به عنوان مدال افتخار به سینه می زنم. جوانانی مثل شهرام شکوهی، حمید عسکری، نیما علامه دهر و رستاک حلاج اولین بار در این برنامه خود را نشان دادند. دفتر تولید برنامه در خیابان یوسف آباد در مرکز تهران بود و برخلاف خانم چرخنده من از تولید این برنامه پشیمان نیستم.

این جوشی است که دو سال دیگر می ترکد

این بازیگر در انتهای گفتگوی خود با اشاره به ماجرای مهاجرت گروهی از بازیگران به ترکیه و همکاری با شبکه های ماهواره ای اظهار داشت: زمانی که مالزی بودم از هر دو شبکه “جم” و “من و تو” برای همکاری پیشنهاد داشتم اما بعد از ملاقات فهمیدم خواسته های آنها با مزاج من سازگار نیست. این را هم بگویم آنها برای کار فرهنگی بازیگران ما را به آن طرف نمی برند؛ درباره اهداف این شبکه ها از جذب بازیگران ایرانی فقط بگویم این جوشی است که دو سال دیگر می ترکد.

فرق رابعه اسکویی و بهاره رهنما چیست؟

به گزارش سینماژورنال وی با اشاره به مهاجرت اخیر رابعه اسکویی به جم بیان داشت: مگر رابعه اسکویی چه فرقی با بهاره رهنما دارد که رهنما سالی ۸ کار انجام می داد و اسکویی مدتها بیکار می ماند. اگر شرایط را کمی اصلاح کنیم قطعا این مهاجرتها هم رخ نمی دهد.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه 8 ژانویه 2016 - 21:49
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=16308

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "روایت فرشید نوابی از تمایل “ژرارد دی پاردیو” برای همکاری با وی و جریانات مربوط به تغییر و تحولات الهام چرخنده تا بازی برنامه ریزی شده رشیدپور ، ضبط “ستاره مهاجر” در یوسف آباد و همکاری رابعه اسکویی با GEM"

 1. مارال گفت:

  بسیار متشکریم از جناب نوابی بزرگوار هنرمند عزیز کشورمون
  کاملا با دیدگاه ایشان موافق هستم . مسائلی که ایشون عنوان کردند به حق درد امروز جامعه ماست
  ما اگر در فکر اعتلای هنر و فرهنگ سرزمینمون هستیم باید به هنرمندان خودمون بها بدیم و باید اونها رو حمایت کنیم
  تا مسائلی که امروزه با انها مواجه هستیم رو شاهد نباشیم. ما شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و غیره و ماهواره ها رو محکوم می کنیم و کلی در ارتباط با بداموزی داشتن یا زیان بار بودنشون صحبت می کنیم اما خودمون با دست خودمون کاری می کنیم که هنرمندان محبوب ما منزوی بشن یا مهاجرت داشته باشند یا اینکه حتی اگر توی کشور هستن نتوتن اونطور که باید و شاید هنر خودشون رو برای مخاطبان به عرصه اجرا بگذارن بعد میایم می نشینیم و میگیم چرا اینطوری شد !!!!
  در ضمن در ارتباط با برنامه دید در شب هم کاملا با ایشان موافق هستم بسیاری از مسائلی که در این برنامه مطرح میشه هیچ کمکی به فرهنگ و هنر و حتی افزایش گاهی مردم ما نمی کنه هم چنین دخالت مستقیم در زندگی افراد محبوب و سرشناس رو اصلا کار درستی نمی بینم ما خودمون به عنوان یک فرد عادی ایا دوست داریم دائم کسانی راجع به زندگی ما صحبت کنن؟! یا در زندگی خصوصی ما کنکاش کنن؟! هنرمندان عزیز هم همین طور .زندگی در ارامش و اسایش حق طبیعی همه اونهاست کنکاش در زندگی خصوصی هنرمندان و مسائل شخصی اونها اصلا کار درستی نیست .

 2. mary گفت:

  کاملامشخصه ایشون فکربازی دارن.وازایشون کمال تشکررودارم.کاش بشه ازین افراددلسوزوفهمیده کمک بیشتری برای حل مشکلات جامعه گرفت

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code