۲۰۱۱۱۴۰۱

روایت حسین فرحبخش از تراشیدن مجدد موهای جمشید آریا بعد از ۵ سال ممنوع الکاری⇐به او تعهد دادم که تا آخر عمر خرج زندگیش را از پویافیلم بگیرد

سینماروزان: درباره ممنوع الفعالیت شدن جمشید هاشم پور در دهه ۶۰ بخاطر شمایلی که از یک قهرمان سینمایی ارائه میداد فراوان گفته شده با این حالا درباره ظهور مجدد او در قالب قهرمانی با سری تراشیده بعد از ممنوع الفعالیت بودن کمتر سخن گفته شده.

به گزارش سینماروزان حسین فرحبخش تهیه کننده سینما با اشاره به ممنوع الفعالیت شدن این بازیگر به “۲۴” می گوید: در سال ۶۵ مدیران سینمایی آن زمان چون  با حضور قهرمان در سینما مخالف بودند به ایشان{جمشید هاشم پور} تهمت اخلاقی زدند و از آن سال ایشان ممنوع‌الکار شد.

فرحبخش ادامه میدهد: در سال ۷۰ من و عبدالله علیخانی تصمیم گرفتیم فیلم “قافله” را بسازیم و از او خواستیم که موهایش را بزند و سرش را کچل کند اما ایشان حاضر نبود  این کار را انجام دهد چون او را ترسانده بودند.

وی درباره تراشیدن سر هاشم پور می گوید: با هر ترفندی بود راضیش کردیم. خودم موهایش را زدم و اتفاقا از آن لحظه فیلم داریم که اشک می ریخت وقتی موهایش را کوتاه میکردیم. من برای این کار به هاشم پور امضا دادم که اگر برای زدن موهایش ممنوع الکار شد تا آخر عمر خرج زندگیش را از پویافیلم بگیرد. این نامه هنوز هم هست و برای ثبت در تاریخ میخواهم به موزه سینما بدهم تا در موزه نگهداری شود.

فرحبخش درباره جنس کار این بازیگر بیان میدارد: هاشم پور هرچند از ارتفاع و سوار هواپیما شدن می ترسید اما در “قافله” سوار هلی کوپتر شد و روی سقف تریلی فرود آمد چون دوست داشت این کارها را در فیلم خودش انجام دهد.

فرحبخش درباره زندگی شخصی هاشم پور میگوید: در رعایت اخلاقیات حرف اول را در میان بازیگران میزند. در تمام این سالها با هیچ کس در سینما رفت و آمد خانوادگی ندارم. تنها کسی که با او رفت و آمد دارم جمشید هاشم پور است.

جمشيد هاشم پور ، كاظم هژيرآزاد ، حسن رضايي ، علي ثابت در نمایی از «قافله»
جمشيد هاشم پور ، كاظم هژيرآزاد ، حسن رضايي ، علي ثابت در نمایی از «قافله»
image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۴:۴۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=36428

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "روایت حسین فرحبخش از تراشیدن مجدد موهای جمشید آریا بعد از ۵ سال ممنوع الکاری⇐به او تعهد دادم که تا آخر عمر خرج زندگیش را از پویافیلم بگیرد"

 1. فسیل ستیز گفت:

  بابا جان، جمشید آریا همیشه کلاه گیس داشت، از همون فیلم اولش جهنم سفید. بسیار هم خوش تیپ بود، چه با کلاه گیس و چه بدون کلاه گیس، مثل شون کانری ..
  بعد ترجیح داد بجای نیمه طاس بودن یا کلاه گیس گذاشتن، تمام طاس باشد. قبل از فیلم جنابعالی، در فیلم‌های بالاش، تاراج، تیغ و ابریشم، هم تمام طاس بود ..
  تخصص حسین آقا، مثل ریگ دروغ گفتنه، البته قصد فریب دادن کسی‌ رو نداره ولی‌ دروغ نگه، چلو کباب از حلقومش پائین نمی‌ره، مثل عباس چاخان در فیلم دشنه ..
  کاسب خوبیه، خیار شور می‌فروخت تا به حال ۱۰ تا برج و ۲۰ تا فراری خریده بود، ولی‌ ترجیح داده بسوزه و بسازه و به فرهنگ این مرز و بوم خدمت کنه..
  حسین آقا، شما که اسم تموم فیلمهات رو از فیلم فارسی‌های قدیم کش میری و روی خودت هم نمیاری چون کسی‌ یادش نیست، فیلم “ماشین مشتی‌ ممدلی” رو باز سازی کن، ۱۰۰ میلیارد میفروشه …

  • رهی گفت:

   دوست عزیز اگه دقت کنی در حرفهای ایشون و قبلتر عبدالله اسفندیاری میگن که تا سال ۶۵ با سر تراشیده بازی کرد و در این سال ممنوع شد تا سال ۷۰ که با قافله مجدداد با سر تراشیده رفت جلوی دوربین…اینکه قبلتر هم کلاه گیش میزاشت شکی نیست اما در آن دوره شهرت بعد از تیغ انداختن در تاراج و نداشت

  • آریا گفت:

   اصلاً متوجه مطلب شدی؟!! ایشون ادعایی نداشت که برای فیلم ایشون طاس شده، بعد ممنوع الکاری مجدد از بازی تو فیلمی که طاس باشه پرهیز میکرده، چون ترسونده بودنش. حالا دوباره از اول بخون ، و ده مرتبه بنویس

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code