۱۲۰۳۱۴۰۲

روایت بازیگر «لیلی با من است» از نقش‌فروشی در سینما

سینماروزان: مهدی فقیه بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون که با حضورش در آثاری همچون «لیلی با من است»، «هور در آتش» و «ملک سلیمان» در ذهن‌های مردم باقی مانده است این روزها نسبت به چند سال پیش کم‌کارتر شده است.

به گزارش سینماروزان فقیه در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود با «جام جم» به نکات تأسف‌باری در ارتباط با وضعیت امروز حرفه بازیگری اشاره کرده است.

در بخشی از این مصاحبه آمده است: فعلا مدتی است که مشغول انجام کاری نیستم،‌ از یک طرف تولیدات در سینما و تلویزیون به دلیل مشکلات مالی به شدت کاهش داشته است و از طرفی آنها که باتجربه هستند و درس‌خوانده متاسفانه مورد کم‌مهری و بی‌اعتنایی قرار می‌گیرند.

وی در ادامه گفت: شرایط کار کردن در سینما واقعا تاسف‌برانگیز شده است، جوانی پیش من آمد و می‌پرسید که چگونه می‌تواند وارد سینما شود و بازیگری کند، چند وقت بعد او را دیدم که در یکی دو فیلم بازی کرده بود، از او پرسیدم چطور شد که وارد فیلم شدی که با تعجب گفت تهیه‌کننده از من ۴۵ میلیون تومان پول خواست و من دادم و نقشی را در فیلمش گرفتم. با این شرایط باید در دانشگاه هنر و دانشگاه تهران را بست؛ در این سینما آنچه اهمیت ندارد تحصیل و تجربه است!

وی در ادامه انتقاداتش گفت: راه و مسیری که من و امثال من در سینما پی گرفتیم و سبک و نوع کارمان مشخص است، اغلب در فیلم‌های دفاع مقدسی و قرآنی حضور داشتیم، هیچ وقت اهل لابی‌گری و زنگ زدن به این و آن و نقش گرفتن به هر قیمتی نبوده‌ام، در سینما نان مشکوک نخوردم.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۵:۱۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=40643

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code