۱۳۰۹۱۴۰۱

روایت بهنوش بختیاری از بدحسابی تهیه کنندگانی که میلیون برایشان پول خرد است…

سینماژورنال: بیژن بیرنگ کارگردانی که هنوز هم به خاطر ساخت “همسران” و “خانه سبز” می شناسیمش اخیرا درگیر تولید یک سریال به نام “عشق تعطیل نیست” شد.

به گزارش سینماژورنال این سریال که برای توزیع در شبکه‌ نمایش خانگی ساخته می‌شد قرار بود در ۲۶ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای به مخاطبان عرضه شود اما در همان قسمت‌های ابتدایی تعطیل شد و ناتمام باقی ماند.

بهنوش بختیاری از جمله بازیگران این مجموعه با نگارش یادداشتی اجتماعی درباره برآورده نشدن تعهدات مالی سرمایه‌گذاران این سریال و پرداخت نشدن کامل دستمزدش سخن گفته است.
متن کامل این یادداشت را در ادامه می خوانید:

نه دستمزدمان را دادند و نه حتی برگه قرارداد را
یادتونه دوسال پیش سریالی به بازار آمد به نام “عشق تعطیل نیست”؟
یادمه با چه عشق زلالی کار رو به عشق عزیزانی که ازشون چیز یاد گرفتم شروع کردیم و نصفه موند..

اما با وجود اسپانسرهای رنگارنگ و دفاتری که برای رفتن به داخلش باید هفت خوان رستم رو طی می‌کردیم و افرادی که میلیون براشون پول خرد بود دستمزد من و چندین شخص دیگه در نهایت بی‌احترامی پرداخت نشد و حتی برگه قراردادی هم به ما تحویل داده نشد که مبادا روزی کسی بتواند شکایت کند. هیچ عذرخواهی، هیچ توضیحی.

سرمایه گذاران ما را پاس دادند به تهیه کننده
و حالا من یک معذرت از طرف مسولان این سریال به شما بدهکارم که ما با فقط مردم رو فریب دادیم..و در عمل عشق به انسان‌ها نه تنها تعطیل بلکه بی‌انصافی و حق‌الناس همه جا رو گرفته..خیلی صبر کردم اما سرمایه گذارانی که اسمشون رو کامیون نمیکشه مارو پاس دادن به تهیه کننده و اونا مارو پاس دادن به بقیه و در نهایت دستمزدهای ما مثل خیلی از کارای دیگمون پرداخت نشد.

اگر مصیبت بزرگی سرتان آمد بدانید…
هرگز دوست نداشتم کار به این‌جا بکشه ولی وقتی یک وقت دو دقیقه‌ای هم برای ما گذاشته نشد که توضیح این بی‌انصافی در اوج پولداریشون داده بشه فهمیدم عشق خیلی وقته تعطیل شده.

این روزها خیلیا در سینما تلویزیون دارن این کار رو با عوامل کار چه بازیگر چه عوامل پشت صحنه که سخت ترین کار دنیا رو با جان و دل انجام میدن میکنن. اما همه میگن عیبی نداره و خدا انشالله جوابشون رو بده. ولی یادتون باشه وقتی مصیبت‌های عظیم سرتون اومد بدونید جایی حق کسانی را خورده اید و این غیر انسانی‌ترین رفتاریه که آدما میتونن با هم داشته باشن.

تهمت خوردیم که بازیگران به عشق اعتقاد نداشتند
ما هم از هیچکس شکایت نکردیم. اما ما پیش خدا شکایت کردیم..از زحمتی که کشیدیم در خیلی از کارها و با موبایل‌های خاموش و چک های برگشتی و توضیحات از سر باز‌کنی روبرو شدیم. تازه تهمت هم خوردیم که بازیگرها به عشق اعتقاد نداشتن..

من هنوز مستاجرم
آدمهایی که ماشین فروشند و قیمت هر ماشینشون زیر صد میلیون نیست.آدمهایی که خانه‌های میلیاردی دارن..و به ولایت علی که من هنوز مستاجرم. تمام پستهای من رو ببینید حتی یه سفر خارجم ندارم و نتونستم حقم را از این جماعت حقه باز دروغگو بگیرم و این از انسانیتم بود نه نفهمیدنم. ما هنوز به نجابت و حرف آدما و معرفت معتقدیم و این نتیجشه که بیرونمون خیلی‌ها رو میسوزونه و تومون خودمون رو..
عشق تعطیل است.. یاعلی

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=13600

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code