۰۳۰۱۱۴۰۲

روابط عمومی سازمان سینمایی تاکید کرد⇐اگر ستاد ملی کرونا اجازه دهد سینماها از عیدفطر بازگشایی خواهند شد!/الویت نمایش با اکران فیلمهای اسفندماه و سپس فیلمهایی است که برای اکران نوروزی درنظر گرفته شده بود/مخاطبان در سینماها باید ۲ صندلی در میان بنشینند!!

سینماروزان: شورای صنفی نمایش هفته پیش فعالیت خود را استارت زده و سینماداران هم آماده‌اند که فعالیت اختیاری خود را از عیدفطر سر گیرند؛ البته اگر ستاد ملی مقابله با کرونا اجازه دهد.

مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سینما با اشاره به تصمیمات مرتبط با بازگشایی سینماها در شبکه دوی سیما گفت: دو هفته پیش بود که آیین‌نامه ۱۵ بندی در کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما نهایی و به ستاد ملی مبارزه با کرونا پیشنهاد شد. به این ستاد اعلام کردیم این آمادگی وجود دارد که سینماها در روز عید فطر بازگشایی شود. باید ببینیم که نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا چیست. با این حال ما آماده‌ایم، البته اعلام شد که این کار داوطلبانه است و سینماهایی که تمایل نداشته باشند، می‌توانند همچنان بسته بمانند. مهمترین بند این آیین‌نامه این بود که باید از ۴۰ درصد ظرفیت سینماها استفاده شود و قیمت بلیط همانند سال قبل خواهد بود. مطمئنا فاصله بین سانس‌ها افزایش پیدا خواهد کرد، سینماها باید موارد بهداشتی دقیقی را رعایت کنند.

وی در مورد بندهای این آیین‌نامه توضیحاتی داد و عنوان کرد: مخاطبان در سینماها باید ۲ صندلی در میان بنشینند، تمهیدات لازم برای ایجاد فاصله بین ردیف‌ها از سوی سینماداران درنظر گرفته شود، استفاده از ماسک و دستکش برای کارکنان سینما ضروری است، ورود و خروج سالن‌ها و انتظار در سالن‌ها با رعایت فاصله‌گذاری باید انجام شود.

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که اگر سینماها بازگشایی شوند، ترتیب اکران فیلم‌ها چگونه خواهد بود، گفت: اولویت با فیلم‌هایی است که اکران‌شان در اسفندماه متوقف شده و سپس فیلم‌هایی که برای اکران نوروزی درنظر گرفته شده بود.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۸:۴۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=60397

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code