۱۱۰۳۱۴۰۲

رمز و راز زندگی زناشویی پایدار تهمینه میلانی علیرغم دوری ۳ ساله از فرزند!

سینماروزان: تهمینه میلانی جزو نسل اول فیلمسازان زن بعد از انقلاب است و جزو معدود فیلمسازان آن نسل که همچنان می‌کوشد دغدغه های زنانه خود را به سینمایی ترین شکل ممکن با مخاطبان در میان بگذارد.

به گزارش سینماروزان میلانی که سالهاست همسر خود محمد نیک‌بین را به عنوان تهیه‌کننده آثارش کنار خود دارد درباره رمز و راز زندگی زناشویی پایدار با نیک‌بین به ماهنامه «دنیای زنان» گفت: شاید برایتان جالب باشد روزی که به خانه رفتم و از تصمیم به ازدواج با محمد گفتم، اشک در چشم مادرم حلقه زد و پرسید: حالا چه عجله‌ای داری؟؟ از این حرفها گذشته، رمزی وجود ندارد جز تربیت درست.

میلانی ادامه دارد: هم من و هم همسرم خود را روشنفکر می دانیم و لابد روشن فکر می کنیم!!! به حقوق فردی یکدیگر احترام می گذاریم، در مسائل متنوع همفکری می کنیم و مهمتر اینکه، یکدیگر را انتخاب کرده ایم و مسئولیت انتخابمان را از همان شروع زندگی پذیرفته ایم.

میلانی که دختری جوان به نام «ژینا» هم دارد درباره رابطه با فرزند بیان داشت: طبعا مادر فرزندم هستم و سعی کردم و می کنم که مادر خوبی برای دخترم باشم. در خانه ما هیچ نشانی از تهمینه میلانی کارگردان نیست و من در خانه همسر و مادر هستم. خوشبختانه همیشه رابطه سالمی بین ما سه نفر حاکم بوده است. به همدیگر احترام می گذاریم و سعی می کنیم به دموکراسی حاکم در خانه ،  خللی وارد نشود.

میلانی درباره شباهت دخترش با کاراکتر اصلی فیلم آخرش «ملی…» گفت:  دختر من سه سال است که  دور از ما زندگی می‌کند و در کشور دیگری به تحصیل مشغول است  و خیلی شبیه دختران ایران نیست بنابراین اطلاعات کافی از مسائل دخترانی شبیه «ملی» ندارد ، اما در مورد فیلم و سینما صاحب نظر است؛  فیلمنامه «ملی و راههای نرفته» را خواند و پیشنهاد و انتقادات خوبی کرد و مرا تشویق کرد که حتما فیلم را بسازم.

 

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۸:۰۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=48565

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "رمز و راز زندگی زناشویی پایدار تهمینه میلانی علیرغم دوری ۳ ساله از فرزند!"

  1. حماسه ایرانی گفت:

    خانم میلانی خیال می کند چه کسی است که اینهمه از خود متشکر است!؟ او بر این باور است که مرکز زمین است یا مرکز سینمای ایران!؟ ایشان همه جا سعی دارد خود را تافته جدابافته از همه جوامع نشان دهد. ما روشنفکریم، اولین نشانه روشنفکری احترام به دیگران است. دختر شما به علت خارج زندگی کردن ارجحیتی به دیگران ندارد که با افتخار می گویید شبیه دخترهای ایرانی نیست. هیچ زنی که در خارج زندگی می کند شبیه به زنان ایرانی نیست چون یاد نگرفته است که زندگی با شرافت در جامعه ایرانی گاه به قیمت جان انسان تمام می شود. دخترهای ایرانی سردمداران مبارزه با یک جامعه و حاکمیت ضد زن هستند و چقدر در این مبارزه سربلندند! هیچ دخترانی در دنیا به شحاعت دختران ایرانی نیستند. همین خانم میلانی، زمانی که فردین هنرمند بی نظیر و استثنایی ایران، روی در خاک کشیده بود در مصاحبه ای که با او در این باره شده بود، هیچ جمله ای به ذهنش برای گفتن از این پدیده انسانیت و هنر نرسیده بود که بگوید: «فردین مرا خیلی دوست داشت.» تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل. ایشان در کپی کردن ید طولایی دارد و کپی کردن خیلی هم بد نیست ولی کار خود بزرگ بینی را بجایی برساند که سوفیا کوپولا را متهم به کپی برداری از فیلم خود کند، خیلی حرف دارد. منظور این خانم از دست زدن به هر کار هنری که در حد قابل قبولی هم نیست، فقط پول بیشتر در آوردن است. هیچکس از سانسور کتاب و فیلم و جلوی چاب کتاب و پخش فیلمی را گرفتن رضایت ندارد و آنرا تایید نمی کند ولی کسانی که از این کار بیشترین ضربه را خورده اند امثال میلانی نبوده اند. مخالف او نیستم ولی باید برای دیگران احترام قائل باشد. دختر شما اگر در خارج کشور است به واسطه همان پولی است که دخترهای ایرانی برای دیدن فیلمهای شما پرداخت کرده اند. حق ناشناس نباشید.

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code