۲۶۱۰۱۴۰۰

رقابت تن‌به‌تن «سرخپوست»نوید محمدزاده با دو فیلم حاکمیتی-مشکوک‌المنابع که رویهم نزدیک به هزار سانس و بیشمار بیلبورد و تیزر نصیبشان شده!!/«متری شش و نیم» بعد از سه ماه اکران به نزدیکی ۲۷میلیارد رسید/«تگزاس۲» ۱۵میلیارد را رد کرد/«سامورایی…» ۴میلیاردی شد+آمار کامل فروش

سینما آستارا

سینماروزان: با ورود ۴ فیلم اکران عیدفطر به سینماها شرایط اکران به نفع دو فیلم از این آثار که انبوهی سانس و بیلبورد فله‌ای نصیبشان شده پیش رفته است. فیلم مشکوک المنابع «ما همه با هم هستیم» و فیلم حاکمیتی قتل زن داداش ریگی با نام «شبی که ماه کامل شد» که این دومی انبوهی تیزر تلویزیونی هم نصیبش شده، در روزهای ابتدایی اکران رویهم نزدیک به هزار سانس در اختیار داشته اند و با این حجم سانس به زحمت توانسته اند میلیاردی شوند؛ بماند که بخشی از این فروش میلیاردی مربوط میشود به بلیت فروشی برای اکران افتتاحیه «ما همه با هم هستیم» و همچنین بلیت فروشی برای «شبی که ماه کامل شد» در سانسهای تعطیلی سینماها در پانزدهم خرداد!!

«سرخپوست» با بازی نوید محمدزاده در رقابتی نزدیک با این دو فیلم و در حالی که تعداد سانسهایش تقریبا نصف سانسهای هر دو فیلم «ما همه…» و «شبی…» هست توانسته در دو روز ابتدایی اکران نزدیک به یک میلیارد فروش داشته باشد. «دختر شیطان» که تعداد سانسهای روزانه اش به زحمت به صد میرسد نیز در دو روز ابتدایی اکران ۲۰۰میلیونی عایدی داشته است؛ در حالیکه از فقدان تبلیغات محیطی و تیزر تلویزیونی رنج میبرد.

بلحاظ کمّی همچنان «متری شش و نیم» و «تگزاس۲» در صدر آمار فروش قرار دارند که یکی نزدیک به ۲۷میلیارد فروخته و دیگری هم فروش خود را از ۱۵میلیارد گذرانده. «سامورایی…» را باید جزو کمدیهای شکست خورده سال دانست که علیرغم دارا بودن حجم بالای سالن و بهره گیری از اشارات اروتیک(!!) و فیلمبرداری در آلمان، به زحمت ۴میلیاردی شده است.

قعرنشینان آمار فروش هم فیلمهای اکران رمضان هستند که بدبختی شان یعنی کمبود سانس از همان روز ابتدایی اکران نصیبشان شد. در نظر بگیرید فیلمهایی نظیر «خانه دیگری»، «وکیل مدافع» و «تولدت مبارک» هیچ گاه آمار سانسهایشان به ۵۰ هم نرسید و طبیعی هم بود که نتوانند فروش مطلوبی داشته باشند.

آمار فروش تا ابتدای جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸  به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

–متری شش و نیم ۲۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون(۸۲روز)

–تگزاس(۲) ۱۵ میلیارد و ۳۰۰میلیون(۵۱روز)

–چهارانگشت ۱۱میلیارد و ۵۰میلیون(۸۳روز)

–زندانیها ۵میلیارد و ۳۵۰میلیون(۸۳روز)

–سامورایی در برلین ۴میلیارد و ۱۰۰میلیون(۳۰روز)

–ژن خوک ۳میلیارد و ۴۰۰میلیون(۸۲روز)

–پیشونی سفید(۳) ۳میلیارد و ۲۰۰ میلیون(۸۳روز)

–غلامرضا تختی ۱میلیارد و ۹۸۰ میلیون(۸۳روز)

–ما همه با هم هستیم ۱میلیارد و ۱۵۰میلیون(۲روز)

–شبی که ماه کامل شد ۱میلیارد(۲روز)

–سرخپوست ۹۰۰میلیون(۲روز)

–نبات ۷۰۰میلیون(۳۰روز)

–دختر شیطان ۲۰۰میلیون(۲روز)

–به دنیا آمدن ۱۵۰ میلیون(۳۰روز)

–وکیل مدافع ۱۲۰ میلیون(۳۰روز)

–خانه دیگری ۱۱۰میلیون(۳۰روز)

–تولدت مبارک ۴۰میلیون(۳۰روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۷:۴۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=56195

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code