۳۰۰۶۱۴۰۲

رضا رویگری در اظهاراتی صریح بیان کرد⇐شیوع کرونا زندگی اهالی سینما را صدچندان بیش از گذشته دچار خسران کرده اما متأسفانه هیچ تدبیر جدی برای برون رفت از این اوضاع صورت نگرفته!/چرا به فریاد هنرمندان درمانده، بیکار و خانه نشین نمی‌رسند؟؟/چرا دولت برای بهبود وضعیت بد معیشتی و بیکاری گسترده اهالی سینما در دوران کرونایی هیچ تدبیری نمی‌کند؟/باعث تاسف است که آقایان مدیر اصلاً هنرمندان را نمی‌بینند؛ چه برسد به آن که بخواهند فکری برای رفع مشکلات آنها داشته باشند!

سینماروزان: اوضاع اقتصادی سینماگران بعد از بروز کرونا و بیکاریهای منتج از آن به شدت تراژیک شده و متاسفانه هیچ حمایت معیشتی جدی هم برای سینماگران صورت نگرفته و حتی در روزهای اخیر گلایه‌هایی جدی طرح شده درباره مسدود شدن خدمات بیمه تکمیلی سینماگران.

رضا رویگری بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون با انتقاد شدید از انفعال مدیران سینمایی در روزهای کرونایی اخیر به سینماپرس گفت: شیوع و گسترش ویروس کرونا این روزها زندگی هنرمندان و اهالی سینما را صدچندان بیشتر از گذشته دچار نقصان و خسران کرده است اما متأسفانه هیچ تدبیری از سوی مسئولان برای برون رفت از این اوضاع نابسامان نمی‌شود؛ سوأل اصلی بنده این است که چرا دولت برای بهبود وضعیت بد معیشتی و بیکاری گسترده اهالی سینما در دوران کرونایی هیچ تدبیری اندیشه نمیکند؟

بازیگر فیلم های ماندگار «اجاره‌نشینها» و «شب بیست و نهم» افزود: تمامی نهادها و دستگاه های فرهنگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته تا سازمان صدا و سیما، خانه سینما و… موظف هستند در این روزهای کرونایی تدبیری جدی برای بیکاری و خانه نشینی گسترده اهالی سینمای کشور داشته باشند.

وی ادامه داد: آقایانی که از هنرمندان به عنوان زینت‌المجالس شان استفاده می کنند و یا از هنر هنرمندان برای پر کردن زمان برنامه های تلویزیونی و تولید فیلم های سینمایی استفاده می کنند، در این ایام خطیر وظیفه دارند به فریاد هنرمندان درمانده، بیکار و خانه نشین برسند. مسئولانی که از هنرمندان برای استحکام موقعیتهای شان استفاده میکنند باید این روزها به فکر هنر و هنرمندان باشند و نگذارند بیش از این زندگی هنرمندان دچار آسیب شود.

این سینماگر سپس با تأکید بر اینکه اوضاع زندگی پیشکسوتان هنر اسفناک است تصریح کرد: برخی از جوان ترها در سینما موقعیت های ویژه تری دارند آن ها از سوی مسئولان به صورت ویژه حمایت می شوند، دستمزدهای نجومی می گیرند، تبلیغات می کنند اما این پیشکسوتان هستند که از درد تنهایی و بیکاری و بی‌نانی نالان هستند و کسی هم به فریادشان نمی رسد!آقایان شما موظف هستید به وضعیت زندگی پیشکسوتان هنر که عمر و جوانی شان را برای رشد و اعتلای فرهنگ و هنر این مرز و بوم صرف کرده اند تدبیری اساسی داشته باشید نه اینکه آن ها را به حال خود رها کنید!

رویگری در خاتمه اظهاراتش افزود: این روزها وضعیت بد اقتصادی، تورم و گرانی فزاینده، بیکاری و ترس از آینده، گریبان اکثریت قریب به اتفاق مردم را گرفته و این وظیفه دولتمردان است که تدبیری ویژه برای رفع معضلات به وجود آمده در کشور داشته باشند؛ این وظیفه دولت است که به همه اقشار جامعه کمک کند. هنرمندان و اهالی سینما نیز بخشی از جامعه و مردم هستند که دولت باید فریادرس آنها نیز باشد اما متأسفم که حتی تاکنون برنامه‌ای برای بهبود وضعیت هنرمندان در روزهای کرونایی اجرایی نشده و آقایان اصلاً هنرمندان را نمی بینند چه برسد به آنکه بخواهند فکری برای رفع مشکلات آن ها داشته باشند!

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=61181

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code