۰۵۰۷۱۴۰۱

رشیدپور درباره همه چیز سخن گفت⇐ از تولید فصل دوم “دید در شب” تا همکاری با مسعود کیمیایی در “قاتل اهلی”، سوءتفاهمات بعد از انتخابات ۸۸ و تندروی‌های سازمان تأمین اجتماعی، وزارت نفت و شهرداری در برابر وی

سینماروزان: رضا رشیدپور از جمله مجریان توانمند رسانه ملی است که تجربیاتش در شبکه مجازی هم به محصولاتی همچون “دید در شب” تبدیل شد که زودتر از حد تصور مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش سینماروزان رشیدپور اما از نوروز به رسانه ملی بازگشت و بعد از برنامه “صفر صفر” اخیرا هم برنامه صبحگاهی “حالا خورشید” را روی آنتن برده است.

فصل دوم “دید در شب” با ایده ای تازه

رشیدپور اما همچنان علاقمند است فصل دوم برنامه گفتگومحور “دید در شب” را بسازد. خودش در این باره به “شرق” گفته است: به‌شدت دنبال تولید سری دوم این برنامه هستم و به محض اینکه از برنامه «حالا خورشید» فارغ شوم، سبک جدیدی از گفت‌وگو را در فصل دوم «دید در شب» پیگیری خواهم کرد.

وی ادامه داده است: من نمی‌توانم دو کار را هم‌زمان با هم انجام دهم و باید «حالا خورشید» را تمام کنم تا به آن برنامه برسم. ایده‌ای درباره فصل دوم این مجموعه دارم که الان درباره‌اش صحبت نمی‌کنم و کاملا برای مخاطب تازگی خواهد داشت.

در تلویزیون نمی شود چالش ایجاد کرد

رشیدپور درباره اینکه چرا “دید در شب” را به تلویزیون نمی برد اظهار داشته است: دامنه انتقاد‌پذیری در آنتن رسانه ملی بسیار پایین است، تأکید می‌کنم نه از طرف مدیران رسانه ملی، بلکه از طرف مخاطبان. یعنی کوچک‌ترین اتفاقی با چالش بیرونی روبه‌رو می‌شود. آستانه تحمل در بین مدیران و مسئولان به‌شدت پایین آمده و کوچک‌ترین نقدی که در ارتباط با عملکردشان مطرح شود تبدیل به یک چالش می‌شود و در چنین شرایطی تولید برنامه‌‌اي گفت‌وگومحور که با مردم صریح و شفاف صحبت کند و مشکلات را بیان کند، واقعا کار سختی است.

این مجری خاطرنشان ساخته است: به همین مناسبت دوست ندارم طعم خوب «دید در شب» را کاهش یا تغییر دهم. دوست دارم «دید در شب» در ذهن مردم باقی بماند و در سری جدید صحبت‌های شفاف‌تر و صریح‌تری ببینند تا اینکه با محصولاتی که در طیف مخاطب رسانه ملی داریم، مجبور شویم «دید در شب» را کم‌رنگ‌تر کنیم.

نقشم در “قاتل اهلی” شباهتهایی با خودم دارد

محمدرضا رشیدپور که در کنار اجرا تجربیات محدود بازیگری هم داشته است به تازگی در “قاتل اهلی” برای مسعود کیمیایی بازی کرده است. خودش در این باره گفته است: دغدغه بازیگری ندارم. کار هنری را با بازی تئاتر شروع کردم و چند جایزه دانشجویی و کشوری هم دریافت کردم، اما بعد از مدتی مسیرم سمت اجرا پیچید و این حوزه برایم پررنگ‌تر شد. افتخار می‌کنم در کارنامه بازیگری‌ام هرچند خوب بازی نکردم اما با کارگردان‌های خوبی مثل خانم میلانی، حمید نعمت‌اله، مسعود کیمیایی، مهران مدیری، مهدی کرم‌پور یا علی عطشانی کار کردم.

وی ادامه داده است: درباره فیلم «قاتل اهلی» هم آقای کیمیایی لطف کردند و پیشنهاد بازی در این فیلم را مطرح کردند و من هم طبعا استقبال کردم. قبل از شروع کار جلساتی با خودشان و آقای پرویز پرستویی داشتم و درباره کار صحبت کردیم. فضا به لحاظ کارکردن بسیار خوب بود و نقشی که بازی کردم شباهت‌هایی به خودم دارد و محصول کار هم به نظرم، یک اتفاق حتی در پرونده آقای کیمیایی است و فیلم متفاوتی از مسعود کیمیایی است و خوشحالم سهم کوچکی در این فیلم داشتم.

تأمین اجتماعی درباره نقدهای ما تندروی کرد

رشیدپور درباره دردسرهایی که نقدهای تند و تیزش در برنامه “حالا خورشید” موجب شده است اظهار داشته است: جالب است بیشترین اخطاری که گرفتیم بیرون از سازمان صداوسیما بوده است. مدیران رسانه ملی یا مدیران میانی‌ای که من با آنها ارتباط دارم، آدم‌های حرفه‌ای هستند و واقعا کمترین اخطار را از طرف مدیران سازمان داشتم. البته اخطار مدیران سازمان هم حرفه‌ای بوده، مثلا جایی گفتند ریتم برنامه کند است یا نقدهایی درباره کیفیت گزارش‌ها داشتند. اما اخطار درباره نقد و واردشدن در فضاهای چالشی بیشتر به بیرون از سازمان صداوسیما مربوط است، به نظرم، سازمان تأمین اجتماعی در مقابل نقدهایی که مطرح شد تندروی کرد، وزارت نفت و شهرداری هم خیلی تندروی کردند.

ندید گرفتن سوء تفاهمات را عمیق می کند

این مجری افزوده است:  ما بعد از سال ٨٨ دارای سوءتفاهم‌های عمیق هستیم. دو طرف همدیگر را روشن نمی‌بینند و به هم اعتماد نمی‌کنیم و حرف نمی‌زنیم. صورتمان را می‌چرخانیم و همدیگر را ندید می‌گیریم. این ندیدگرفتن‌ها، سوءتفاهم‌ها را عمیق‌تر می‌کند. به نظرم، باید این فضا از بین برود، چراکه ما ملت بزرگی هستیم و این‌قدر فرصت نداریم تا به فرصت سوزی ادامه دهیم، باید به بدنه رسانه و فرهنگ و هنر برگردیم و بخشی از نیازهای فرهنگی هنری مردم را برطرف کنیم. تصمیم من این بود كه تعامل کنیم، همدیگر را بفهمیم و به هم اعتماد کنیم.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۵:۵۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=29213

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code