۰۸۰۳۱۴۰۱

رسوخ “مدیر در سایه” به انجمن سینمای انقلاب؟!

انجمن+سینمای+انقلاب+دفاع+مقدس

سینماروزان/مهدی فلاح‌صابر: انجمن سینمای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، روزگاری روزنه امیدی بود برای آنانی که می‌خواستند درباره انقلاب و دفاع مقدس فیلم بسازند، عده‌ای از خودی‌ها(!) یا کسانی که خود را خودی(!) نشان می‌دادند موفق شدند از طریق این نهاد فیلم ساخته و در پرونده کاری خود درج کنند، هرچند که برخی از این فیلمسازان پس از مدتی پشت به سینمای دفاع مقدس کرده و راه دیگری را پیمودند!

حالا مدتهاست که از انجمن سینمای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، تنها نامی باقیمانده و هرازگاه نیز مدیریت آن دست به دست می‌شود! در این مدت فعالیت چشمگیری در این نهاد انجام نشده که به چشم بیاید. شاید تنها وظیفه ای را که هنوز برعهده این نهاد قرار دارد و برای دادن بیلان کاری به مدیران بالادست انجام می‌شود، جشنواره سینمای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است که تاثیر مشهودی نیز در روند ساخت فیلم‌های ژانر جنگ نداشته و انگاری فقط به عنوان یک کار و دستور اداری باید باشد که باشد.

اکنون مدیریت این نهاد و دبیری جشنواره سینمای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در اختیار مهدی عظیمی میرآبادی قرار گرفته است که سالها پیش قائم مقامی آن را برعهده داشت. با آمدن وی کورسوی امیدی در دل فیلمسازان دفاع مقدسی روشن شد تا دوباره این نهاد به جایگاه اصلی بازگشته و با دیدگاه جدید، کارها رونق بگیرد.
شعارهای مهدی عظیمی نیز این امید را بیشتر می‌کرد زیرا وی همیشه تاکید داشت که می‌خواهد افراد متخصص واقعی از طیفهای مختلف را به کار بگیرد و همگان منتظر بودند تا این اتفاق بیفتد. وی در ظاهر با عده‌ای چهره جدید و کارآمد رایزنی کرد تا به شعارهایش عمل کند، اما انگاری همه این جلسات صوری بود و عظیمی نیز مانند مدیران گذشته، در نهایت فقط دوستان، خودی ها و سفارش شده‌های روسای در سایه سینما(!!) را به کار دعوت کرد!

این عمل، آن کورسوی امید را نیز از بین برد و احتمالا دوباره اعضای شوراها، پست‌های این نهاد و دست اندرکاران جشنواره دفاع مقدس از جمع خودی ها برگزیده شده و میشوند. اگر هم بخش تولید در این نهاد فعال شود، دوباره همانانی که باید و خودشان می‌خواهند فیلمسازی کرده و رشته کار را در دست می‌گیرند!؟

با این دست‌فرمان انجمن سینمای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی که انتظار می رفت با آمدن مدیر جدید احیا شود، نه تنها احیا نخواهد شد، بلکه نفس‌هایش بیش از پیش به شماره خواهد افتاد!

با اتفاقات اخیری که در این نهاد رخ داده و ورود برخی کارنابلدان نزدیک به مدیر در سایه سینما به حلقه انجمن، به نظر می‌آید، مشاور اعظم سازمان سینمایی است که مدیریت انجمن را برعهده گرفته و نه عظیمی میرآبادی.

با این اوصاف بر جبین این کشتی نور رستگاری هست؟؟

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۵:۲۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=60694

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "رسوخ “مدیر در سایه” به انجمن سینمای انقلاب؟!"

 1. اخوان زاده گفت:

  اگه واقعا همین طور باشه
  و آدمهای…د وارد شده باشن به انجمن
  واقعا باید گفت هیهات
  هیهات

 2. روزبه گفت:

  اون از مدیرعامل اسبق انجمن
  که قایم مقامش سریال میساخت با حمایت انجمن
  اینم از مدیرعامل جدید
  که با توپ پر اومد
  و این شد نتیجه ش

 3. رضا گفت:


  مصطفی سلطانی فرزند علی سلطانی ؛ علی سلطانی عضو هیات مدیره موسسه شهید آوینی و همان کسی است که می گویند …
  از ده سال پیش تا کنون علی سلطانی عضو هیات مدیره موسسه شهید آوینی فقط برای رضای خدا میلیاردها تومان پول ملت را داد به پسرش تا مجری طرحی کند؟؟؟ …
  . فهرست فیلم های آقای مصطفی سلطانی و مجتبی امینی که با پول بیت المال تولید شدند و بسیاری از آنها هیچ گاه اکران نشدند به شرح زیر است:
  چراغ های ناتمام، بدون مرز، به تهران خوش آمدید، فرشتگان قصاب، گام های شیدایی، خاک و آتش، شکارچی شنبه، موج سوم، دلشکسته، تله روباه ، سریال گاندو
  .
  خوشحال میشوم آقایان سلطانی درباره این حرفها پاسخگویی کنند

 4. سلام گفت:

  حالا کی هست این مدیر در سایه؟
  مهدی عظیمی میرآبادی

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code