۳۰۰۶۱۴۰۰

ردّپای شیوخ عرب در تولید “فروشنده” فرهادی+عکس

سینماژورنال: با قرار گرفتن «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی در بخش مسابقه شصت و نهمین جشنواره بین‌المللی کن آهسته آهسته اطلاعات بیشتری درباره این فیلم منتشر می‌شود و برخی جزئیات خاص این فیلم نظیر عدم وجود نام تهیه کننده در شناسنامه این اثر در بخش اطلاعات فیلم‌های جشنواره کن، با پاسخ‌های مشخصی همراه شده است.

به گزارش سینماژورنال و به نقل از “تابناک” فاطمه الرمیحی ريیس اجرایی موسسه فیلم دوحه در گفتگویی همزمان با این رویداد سینمایی عنوان کرده که این موسسه از فیلم اصغر فرهادی حمایت مالی کرده و در این فیلم سرمایه گذاری کرده و در عین حال شش فیلم دیگری که در جشنواره کن ۲۰۱۶ راه یافته‌اند، از حمایت مالی این موسسه برخوردار شده‌اند.

یک دستاورد مثبت برای این زن عرب
فاطمه الرمیحی درباره انتخاب «فروشنده» گفته است: انتخاب فروشنده برای بخش مسابقه یک دستاورد مثبت است و ما بسیار هیجان زده هستیم و باعث غرور و افتخار است. من می‌خواهم از کل تیم سازنده فیلم برای به اشتراک گذاشتن چشم‌انداز خود با ما تشکر کنم و برای آنها آرزوی موفقیت کنم.

ردپای شاهزاده قطری
البته فاطمه الرمیحی تابلوی بیرون این مجموعه فیلمسازی است و مؤسسه فيلم دوحه در سال ۲۰۱۰ ميلادي توسط خانم شيخه مياسه آل‌ثاني دختر پادشاه سابق قطر و خواهر پادشاه فعلی قطر تأسيس شد.

این موسسه به عنوان اولین موسسه بين‌الملل فیلمسازی قطر با سرمایه گذاری کلان در حال تولید و تامین بودجه فیلم، آموزش فیلمساز بومی، و برگزاري جشنواره سالانه دوحه ترايبيکا، نسل‌ها و قمره است.

شیخه میاسه آل ثانی
شیخه میاسه آل ثانی
image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه 15 می 2016 - 0:12
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=22561

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code