۱۲۰۳۱۴۰۲

رازهای اصغر فرهادی به‌روایت نویسنده «شبهای روشن»

سینماروزان: كتاب «رازهاي جدايي: سينماي اصغر فرهادي» نوشته سعيد عقيقی سناریست «شبهای روشن» توسط انتشارات روزنه منتشر شد.

به گزارش سینماروزان «رازهاي جدايي: سينماي اصغر فرهادي» نوشته سعيد عقيقی به تازگی توسط انتشارات روزنه منتشر شده است. عكس روي جلد اثر حبيب مجيدي و محمدعلی حیدری مجری طرح اثر است.

این کتاب در فصل ابتدایی در قالب کلیات، راه‌های تکامل فیلم‌سازی فرهادی را بررسی می‌کند و سپس با تاکید بر حرکت ساختار کلاسیک بر بستری واقع‌گرایانه در هفت فیلم سینمایی فرهادی طی هفت فصل، رابطه‌ی چند وجهی فرمول‌های کلاسیک و الگوهای واقع‌گرایی را می‌کاود.

درباره اين كتاب آمده است:

واقع‌گرا یا کلاسیک؟ مساله این است. آیا شایسته است که مدام از تفاوت واضح این دومکتب سخن بگوییم یا در جست‌وجوی امکان همامیزی‌ِشان به فیلم‌ها رجوع کنیم؟ چه خواهد شد اگر قهرمان مفلوک یک فیلم واقع‌گرایانه در معمایی هیچکاکی گرفتارشود؟ یا چه خواهد شد اگر معمای مرگ زنی حل شود و معمای زندگی دیگران لاینحل بماند؟ چه می‌شود اگر معنای تجاوز و هويت متجاوز، انگیزه‌ی انتقام را تغییر دهد، و چه می‌شود اگر رازهای  جدایی، بیش از دلایل پیوند اهمیت داشته باشد؟ چه می‌شود اگر معمایی کلاسیک بر زمینه‌ی داستانی واقع‌گرا روایت شود، و چه خواهد شد اگر محور این جست‌وجو، سینمای اصغر فرهادی باشد؟

كتاب «رازهاي جدايي: سينماي اصغر فرهادي» در ۲۳۰ صفحه و به قيمت ۲۲۵۰۰ تومان توسط انتشارات روزنه منتشر و روانه بازار كتاب شده است.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۶:۳۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=46737

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code