۰۷۰۹۱۴۰۱

دکلمه‌سرایی فرزاد حسنی برای شاگرد شجریان+عکس

سینماژورنال: فرزاد حسنی مجری سابق تلویزیون که قصد دارد با برنامه ای در حوزه سلامت با نام “اکسیر” به رسانه ملی بازگردد هرازگاه فعالیتهایی هم در عرصه موسیقی داشته است.

به گزارش سینماژورنال پیشتر ترانه های حسنی را شنیده بودیم و حالا در تازه ترین کار موسیقایی وی چند هفته ای است که در کنار یکی از خوانندگان جوان و از شاگردان شجریان به دکلمه سرایی می می پردازد.

دکلمه‌های فرزاد حسنی مجری رادیو و تلویزیون توسط علیرضا وکیلی منش خواننده جوان موسیقی ایرانی در برنامه زنده «اینجا شب نیست» به آواز در می‌آیند.

علیرضا وکیلی منش با اعلام این خبر، درباره جزئیات آن گفت: در برنامه زنده «اینجا شب نیست» که ۳۰ دقیقه بامداد پنج شنبه‌ها از «رادیو جوان» موج اف‌ام ردیف ۸۸ پخش می‌شود، فرزاد حسنی اشعار سعدی را دکلمه کرده و بنده نیز بصورت بداهه و زنده آن‌ها را به آواز در می‌آورم، این شکل برنامه که ۴ هفته از آن سپری شده با استقبال خوب مخاطبان از سراسر کشور روبرو شده است.

وی که از شاگردان استاد محمدرضا شجریان است، با بیان اینکه امروز وضع «آواز» آشفته و نابهنجار است، خاطرنشان کرد: مقوله آواز در موسیقی ایران به سمت انزوا حرکت می‌کند، وضع آواز نابهنجار و آشفته است و گوش‌های مخاطبین در حال فاصله گرفتن از آواز هستند، با توجه به اینکه اصل و جان مایه موسیقی ما، آواز است پس باید برای احیای این میراث معنوی تلاش کنیم و گوش‌ها را با آن آشتی دهیم.

شایان ذکر است که «اینجا شب نیست» برنامه‌ای از گروه جوان وفرهنگ «رادیو جوان» است که به وسیله گفتگوی شبانه و پرنشاط به تبیین موضوعات فرهنگی، هنری، اخلاقی و اندیشه‌ای می‌پردازد.

فرزاد حسنی و علیرضا وکیلی منش
فرزاد حسنی و علیرضا وکیلی منش
image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۵:۲۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=11819

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code