۰۷۱۱۱۴۰۱

دو همکار دیگر GEM برگشت خوردند⇐یک کارگردان سابقا متعهد+یک بازیگر زن درگیر با فریبا نادری+عکس

سینماروزان: موج انصراف یا اخراج عواملی که از ایران که برای همکاری با شبکه ماهواره ای جم به ترکیه رفته بودند از حدود ۵ ماه قبل آغاز شد.

به گزارش سینماروزان اصلی ترین عامل این جدایی تغییر وضعیتی بود که مدیریت شبکه جم برای عوامل خود درنظر گرفته بود(اینجا را بخوانید)؛ اگر در ابتدا و با نشان دادن در باغ سبز از عقد قراردادهای بلندمدت برای همکاری سخن گفته شد و مدتی هم این روند پی گرفته شد اما از جایی به بعد این قراردادهای کوتاه مدت پروژه ای بود که جایگزین شد.

سعید ابراهیمی فر و عباس مرادیان(کارگردان)، میثم لهاک و مهسا کرمی(بازیگران سریال «رولت») و بهارک فرامرزی دستیار کارگردان از نخستین جداشدگان جم بودند و به دنبال آنها نیز هرمز سیرتی بازیگر سریال «شهر قشنگ»، ماریا کریمی بازیگر و دوبلور، محمدرضا کریمیان بازیگر، ادریس بهرامی بازیگر و دوبلور ، مجتبی شمس بازیگر و دوبلور ، ماهور بساکی بازیگر و  آتنا محمودی برنامه ریز و دستیار کارگردان نیز جدایی را به ادامه همکاری ترجیح دادند.(اینجا و اینجا را بخوانید)

رابعه اسکویی بازیگر و سپیده توفیق گوینده زن دیگر همکاران جم بودند که قید همکاری را زدند. ضمن اینکه مهدی مظلومی کارگردانی که کمدی «سه بیگانه» را در اکران نوروزی روی پرده دارد نیز اخیرا از علاقه قلبی برای بازگشت به وطن سخن گفت.

به تازگی نیز دو تن از همکاران این شبکه یکی احمدرضا گرشاسبی کارگردان و دیگری بهناز سلیمانی بازیگر از همکاری با شبکه جم انصراف داده اند. در این بین احمدرضا گرشاسبی بعد از جدایی از جم به ایران بازگشته است اما بهناز سلیمانی همچنان در ترکیه مقیم است و به دنبال فراهم آوردن شرایط بازگشت خود به وطن است.

دو برگشتی دیگر

احمدرضا گرشاسبی که در ایران و در دهه ۶۰ خود را به عنوان کارگردانی متعهد معرفی کرده بود این اواخر فیلمی به نام «اینجا شهر دیگریست» را با بودجه میلیاردی و حمایت فارابی تولید کرد که در اکران شکست سختی خورد. گرشاسبی سه تله‌فیلم برای جم ساخت؛ تله‌فیلمهایی با نام «ملاقات در مه»، «خط مرزی» و «آخرین شب بارانی» که کیفیت قابل قبولی هم نداشتند و اتفاقا در زمان جدایی نخستین حذف شدگان جم سعی می کرد همچنان از اوضاع روبراه همکاری با این شبکه فارسی زبان بگوید اما در نهایت عدم تمایل به همکاری سبب ساز حذف وی و بازگشت به ایران شد.

بهناز سلیمانی بازیگر زنی که ایفاگر نقشهای فرعی در سریالهایی مانند «دزد و پلیس»، «عملیات۱۲۵» و «قهر و آشتی» بود  بعد از مهاجرت به ترکیه و همکاری با جم بیش از هر چیز به خاطر درگیری لفظی با یکی از بازیگران زن داخلی مورد توجه قرار گرفت. فریبا نادری در یکی از گفتگوهای خود ادعاهای یکی از سفرکردگان جم درباره وجود روابط غیراخلاقی در سینما و تلویزیون را زیر سوال برد و مهاجران به این شبکه را به خاطر بدن‌نمایی در صفحات اجتماعی نقد کرد و از آن سو سلیمانی نیز به انتقادات تند و تیز از وی پرداخت و برای مخاطب قرار دادن وی از عبارت «خجالت بکشید» استفاده کرد.

سلیمانی اما بعد از مدتی و به خاطر عدم رضایت از فضای پشت صحنه ای که مناسبات مدیران و دست اندرکاران جم را تشکیل می‌دهد قید همکاری با این شبکه را زده و به دنبال آن است که به کشور بازگردد.

احمدرضا گرشاسبی
احمدرضا گرشاسبی
بهناز سلیمانی
بهناز سلیمانی

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۳۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=36007

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code