۰۲۰۱۱۴۰۲

دو روایت متناقض از انتخاب بازیگر اصلی “مزارشریف”/کارگردان یک چیز می‌گوید و مدیرعامل سوره چیز دیگر!

سینماژورنال: درام ماجرایی “مزارشریف” که یک واقعه نگاری منسجم از اتفاقات مرتبط با شهادت دیپلماتهای ایرانی در افغانستان ارائه می دهد در حالی روی پرده است که فروش آن بعد از نزدیک به یک ماه به سختی به مرز ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش سینماژورنال صدالبته که در کنار همزمانی اکران با فیلم اخیر مجیدی که بخش عمده ای از سینماها را در اختیار دارد، فقدان اطلاع رسانی گسترده و کار تبلیغاتی مطلوب از جمله دلایل این فروش پایین است.

از جمله نکات جالب توجه درباره “مزارشریف” انتخاب بازیگر اصلی آن حسین یاری است.

مدیرعامل سازمان توسعه سینمایی سوره: گروه تولید به سراغ بازیگری به جز حسین یاری رفتند

چندی قبل محمد حمزه زاده مدیرعامل سازمان توسعه سینمایی سوره در گفتگویی به صراحت از این گفته بود که که هرچند انتخاب اولیه نقش “شاهسون” حسین یاری بوده اما در برهه ای از زمان او کنار گذاشته میشود و گروه تولید به سراغ گزینه های دیگر می روند اما عجبا که هیچ کدام از گزینه های دیگر که احتمالا جزو آنهایی بوده اند که بهشان “استار” می گوییم(!) بازی در فیلم را قبول نمی کنند و این میشود که باز هم به سراغ یاری برمی گردند.(اینجا را بخوانید)

کارگردان “مزارشریف”: حسین یاری در مقطعی به خاطر حضور همزمانش در فیلمی دیگر نمی توانست کنار ما باشد

با این حال حسن برزیده کارگردان فیلم در بخشی از یادداشتی که اخیرا به بهانه اکران فیلمش برای “سوره سینما” ارسال کرده ماجرا را طور دیگری روایت کرده است!

وی گفته است: هر فیلمی که قرار است کلید بخورد دو مرحله دارد. در مرحله اول گزینه های ابتدایی عوامل را انتخاب می کنیم و به سراغشان می رویم. گاهی توافق با آن گزینه هایی که مدنظر شماست میسر نمی شود. حالا یا کار را نمی پسندند یا در پروژه دیگری مشغول هستند.

برزیده ادامه داده است: حسین یاری از ابتدا برای این نقش مد نظر من بود. البته در مقطعی ممکن بود به خاطر حضور همزمانش در فیلمی دیگر نتواند به ما بپیوندد، اما خوشبختانه مشکل حل شد و توانستیم او را داشته باشیم.

آنچه برزیده می گوید درست در نقطه مقابل گفته های حمزه زاده است چون برخلاف حمزه زاده کارگردان “مزارشریف” اعتقاد دارد که گروه تولید به دنبال بازیگر دیگری نرفته اند و این حسین یاری بوده است که به دلیل همکاری با پروژه های دیگر مدتی در کنار آنها نبوده است.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۶:۴۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=11349

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code