۱۰۰۳۱۴۰۲

دومین جشنواره سراسری دانشجویی تجسم هنر برگزیدگان خود را شناخت

سینماروزان: اختتامیه دومین جشنواره سراسری دانشجویی تجسم هنر (پاتوغ)با اعلام اسامی برگزیدگان در بخش های مختلف این رویداد در محل گالری پردیس ملت برگزار شد.

به گزارش سینماروزان مراسم اختتامیه دومین جشنواره سراسری دانشجویی تجسم هنر(پاتوغ) با حضور بهرام کلهرنیا دبیرعلمی، شاهین فرزانه دبیر اجرایی و محمد سلطانی فر رئیس شورای سیاست گذاری و جمعی از هنرمندان همچون گوهر خیر اندیش،بیژن بنفشه خواه و ساناز سماواتی با اجرای سید کاظم احمدزاده در محل گالری پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم کلیپی از فعالیت های صورت گرفته از ابتدای برگزاری این رویداد برای حضار پخش شد و سپس با دعوت مجری دکتر شاهین فرزانه به عنوان دبیر اجرایی جشنواره به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: این روزها ما با غمی در بین ایرانیان روبرو هستیم که آن هم زلزله در کرمانشاه می باشد و من این ضایعه را به مردم ایران و همچنین دکتر کلهرنیا تسلیت می گویم و امیدوارم این مصیبت هر چه زودتر بگذرد و مردم کشورما روزهای خوش راه هم در پیش داشته باشند.

وی با اشاره به بخش های این دوره از جشنواره هم گفت: این رویداد هنری در دو گرایش بخش هنرهای تجسمی (شهدا، محیط زیست) و بخش پژوهشی (خانواده متعالی) برگزار شد و آثاری که دانشجویان در بخش های مختلف ارسال کرده اند توسط هیات داوران بررسی شده است و ما این دوره را هم به لطف خدا بدون کمک از بودجه های دولتی و هیچ گونه کمک خاصی برگزار کرده ایم و امیدواریم بتوانیم شاهد برگزاری سومین دوره از این جشنواره باشیم.

دکتر فرزانه با تشکر از همه کسانی که در این راه وی و همکارانش را یاری کرده اند هم گفت: تشکر ویژه ای هم از هنرمندان عزیزکشورمان داشته باشم ؛ سرکار خانم گوهر خیر اندیش،جناب بنفشه خواه عزیزو سرکار خانم سماواتی گرامی که با حضورشان باعث دلگرمی ما بوده اند و همچنین تشکر ویژه ای هم از جناب دکتر سلطانی فر و اعضای هیات داوران و دبیر علمی و کمیته های مرتبط داشته باشم که بدون هیچ چشمداشت و نگاه مادی ما را همراهی کرده اند.

وی با اشاره با آثار ارائه شده هم گفت:در مجموع ۲۹۷۶ اثر به دبیرخانه رسید که حتی ۲۰۰ اثر هم بعد از پایان مهلت قانونی به دست ما رسید که نتوانستیم آنها را در ارزیابی ها محسوب کنیم ولی در بخش معماری ۱۹۳نفر شرکت کننده با ۴۷۶اثر و در بخش عکاسی ۳۱۹ نفر شرکت کننده با ۱۴۱۳ اثر، در بخش گرافیک ۲۳۷ نفر شرکت کننده با ۶۴۹ اثر و در بخش نقاشی ۲۶۲ نفر با ۴۳۶ اثر حضور دارند که این امر نشان دهنده استقبال دانشجویان از این جشنواره داشته است.

وی در پایان از همه واحدهای دانشگاهی که با برگزاری ورک شاپ و حتی ارسال آثار با دومین جشنواره تجسم هنر همکاری داشته اند تشکر کرد.

پس از پایان صحبت های دبیر اجرایی کلیپ بخش داوری پخش شد که داوران هر بخش معرفی شدند و حضار با دیدن آثار به ابراز احساسات می پرداختند و مجری هم با اعلام اینکه طبق توافق با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کلیه آثار برگزیده در مکان های جانمایی شده به نام صاحب اثر در شهر های مختلف ساخته خواهد شد.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر بهرام کلهرنیا و دکتر سلطانی فر به ایراد سخنرانی پرداختند و آثار ارائه شده را در سطح بین المللی دانستند که قابلیت مطرح شدن در سایر جشنواره های مشابه را دارند.

بخش اهدای جوایز برگزیدگان

در بخش دیگری از این مراسم با حضور دبیر علمی و اجرایی و هنرمندان حاضر برگزیدگان هر بخش به شرح ذیل اعلام شد:

بخش گرافیک شهدا
نفر اول:علیرضا بخشی
نفر دوم:حسن زعفری
نفر سوم:وحید کیا
نفر چهارم:سروش احمد پور
نفر پنجم:الهه صفری

بخش گرافیک محیط زیست
نفر اول:نرگس دیباج
نفر دوم:سیده زهرا وسمه گرزاده
نفر سوم:سام ایزدی
نفر چهارم:مهدی شمس
نفر پنجم:مجید آقاپور حقیقی

بخش عکاسی شهدا
نفر اول:مهدیه نژاد کیان
نفر دوم:نگین محمدی فرد
نفر سوم:معین صالحی
نفر چهارم:علی آبک
نفر پنجم:سپهر کاظمی

بخش عکاسی محیط زیست
نفر اول:صابر قاضی
نفر دوم:علی کشاورز
نفر سوم:مژگان جعفری
نفر چهارم:مهشید امیر سمیاری
نفر پنجم:مهشاد کاظمی

بخش نقاشی شهدا
نفر اول:دنیا درخشانی
نفر دوم:ابوالفضل ابراهیمی
نفر سوم:ملیحه رسول پور
نفر چهارم:شهرزاد راحله
نفر پنجم:فریبا شایگان

بخش نقاشی محیط زیست
نفر اول:فاطمه اسدی معافی
نفر دوم:پدیده فروزان
نفر سوم: مریم دوام/مریم مکری
نفر چهارم: سعیده جوراب بافان/زینب رهسپار
نفر پنجم:سوسن هدایتی/مرضیه فرمهینی فراهانی

بخش معماری شهدا
نفر اول:فرشته علی محمدی/علیرضا باقری/عاطفه فرد خراسانی
نفر دوم:مهسا سلسله
نفر سوم:فرشته علی محمدی/آرزو کندی/علیرضا باقری
نفر چهارم:محمد حسن فرزانه
نفر پنجم:امیر حسین جانزاده/حسن اصغری

بخش معماری محیط زیست
نفر اول:فرزانه فاضلی
نفر دوم:بهزاد فیضی فیض آبادی
نفر سوم:فرزانه حبیبی
نفر چهارم:محمد حسن فروزانفر
نفر پنجم:نیلوفر هادی جعفری

بخش پژوهش در خانواده متعالی
نفر برگزیده: یاسمن احمدی فرد

در پایان این مراسم از سوی دبیر اجرایی این رویداد از خانم ها گوهر خیر اندیش،ساناز سماواتی و همچنین آقایان بیژن بنفشه خواه و سید کاظم احمد زاده با اهدا لوح تقدیر بعمل آمد و تمبر این دوره از جشنواره هم توسط حاضرین رونمایی شد.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=45455

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code