۱۳۰۱۱۴۰۲

دستور کار داریوش مهرجویی برای رئیس سینمای دولت جدید

سینماروزان/رضا منتظری: داریوش مهرجویی کارگردان شناخته‌شده ایران از روسایی که به زودی سکان سینما را در دست می‌گیرند خواست که به دنبال خردگرایی باشند.

به گزارش سینماروزان داریوش مهرجویی در خصوص اولویت های سینمایی دولت سیزدهم به سینماپرس گفت: اگر تصمیم و اراده‌ای برای بهبود اوضاع هنرهفتم وجود داشته باشد مسئولان باید جهالت را کنار گذاشته و با عقلانیت و خرد سینمای کشور را اداره کنند چرا که هر مشکلی که طی این سال ها ما در سینما شاهد بوده‌ایم به دلیل جهل و ناآگاهی مسئولان بوده و این روند باید اصلاح شود.

کارگردان فیلم های سینمایی “سنتوری” و “مهمان مامان” افزود: متأسفانه سیستم سینمای ایران روی جهل اداره می شود این در حالی است که سینما نیاز به عقل و خرد و اندیشه دارد.

وی ادامه داد: سینما بی تردید هنری سرشار از اندیشه است و ما اگر مدعی تفکر هستیم باید با خرد و بینش سینما را اداره کنیم. قطعاً همانطور که ما مشکلات سینما را می‌بینیم مسئولان هم این مشکلات را می‌بینند و باید برای برون رفت از این شرایط راه حل‌های ویژه و منطقی داشته باشند.

کارگردان “اجاره نشینها” و “هامون” در پایان این گفتگو افزود: سینمای ایران امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به نیروهای متبحر و کاربلد دارد تا وضعیت این هنر-صنعت را بهبود بخشند و امیدوارم به زودی شاهد حضور نیروهای متبحر در تمامی حوزه ها و ارکان سینما باشیم تا تمامی مشکلات این حوزه برطرف گردد.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=64980

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code