۱۱۱۱۱۴۰۱

دسته تبر از جنس درخت است، افسوس!⇔مرحبا به صلابت(!) خانه سینما که تازه بعد از عذرخواهی وزیر، یاد بیانیه دادن افتاد و در آن بیانیه بر مرام و اخلاق وزیر تأکید کرد

سینماروزان: اظهارات وزیر ارشاد در روز رأی گیری انتخابات۹۶ در طعنه به دیدار ابراهیم رییسی-امیر تتلو با این عبارت «به این کاندیدای عزیز میگویم اگر نیاز به هنرمند داشتید به من میگفتید برایتان چند هنرمند میفرستادم» زودتر از همه با انتقاد رسانه‌های مستقل و سپس برخی سینماگران نظیر مسعود جعفری جوزانی، کیومرث پوراحمد و رضا کیانیان مواجه شد.

به گزارش سینماروزان این انتقادات موجب آن شد که وزیر ارشاد یک روز بعد از اظهاراتش و البته بعد از اعلام نتایج نهایی انتخابات با انتشار ویدیویی به عذرخواهی از هنرمندان بپردازد.(اینجا را بخوانید)

با این حال خانه سینما به عنوان تنها نهاد صنفی سینمای ایران در برابر این اتفاق موضعی کاملا انفعالی داشت؛ در شرایطی که تصور می شود این نهاد زودتر از همه به انتقاد از توهین به هنرمندان بپردازد اما ساعتها بعد از اظهارنظر وزیر هیچ واکنشی از سوی این نهاد صادر نشد و در نهایت تازه بعد از عذرخواهی وزیر بود که این نهاد با انتشار بیانیه ای به این ماجرا واکنش داد و آن هم نه واکنش صریح که واکنشی حامیانه نسبت به وزیر و با این مقدمه که «با آنچه که از مرام و اخلاق در شما می شناسیم یقین داشتیم که در گفتگوی منتشر شده، هیچ قصدی بابت طعنه و توهین به جامعه محترم فرهنگی-هنری کشور نداشته اید»!!!

متن بیانیه خانه سینما را بخوانید:

جناب آقای دکتر صالحی امیری
وزیر ارجمند فرهنگ و ارشاد اسلامی

سلام
گذر از هیاهوهای کاذب و استقرار در این شادمانی ملی و همدلی تاریخی، بر همه ما واجب است.
با آنچه که از مرام و اخلاق در شما می شناسیم یقین داشتیم که در گفتگوی منتشر شده، هیچ قصدی بابت طعنه و توهین به جامعه محترم فرهنگی-هنری کشور نداشته اید، اما بپذیرید که سوءتفاهم به وجودآمده می توانست در روند ارتباط ساختارمند میان اهالی فرهنگ و هنر با حضرتعالی خلل ایجاد کند.
شکر و سپاس که با نشر پوزش صمیمانه شما، یک بار دیگر بر سعه صدر و باور به گفتمان فرهنگی دولت تدبیر و امید، مهر تائید زده شد.
هیچ یک از ما مصون از خطا و اشتباه نیستیم؛ آنان که روش پوزش خواهی را برمی گزینند، یقیناً در گسترش مکارم اخلاقی، سربلند می مانند.

منوچهر شاهسواری – مدیرعامل خانه سینما

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۶:۵۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=38307

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "دسته تبر از جنس درخت است، افسوس!⇔مرحبا به صلابت(!) خانه سینما که تازه بعد از عذرخواهی وزیر، یاد بیانیه دادن افتاد و در آن بیانیه بر مرام و اخلاق وزیر تأکید کرد"

 1. یک کارگردان سینما و تلویزیون گفت:

  واقعا که
  واقعا که
  اونوقت همچین صنفی میتونه از موضع بالا که هیچ موضع برابر حق بدنه شو بگیره؟؟
  محاله
  والله محاله
  این جماعت کی میخوان باور کنن که قدرتشون از اعضاشون میاد و نه پاچه خواری مدیرای فصلی؟

 2. ناصر ه. گفت:

  اقای شاهسواری
  اگه بیانیه نمیداددین بهتر بود
  واقعا به عنوان عضو خانه سینما خجالت کشیدم از این حقارت
  شما چه از مرام و اخلاق ایشون میدونید که ما نمیدونیم
  علنا ما رو در حد کالا تنزل داد
  ….

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code