۱۱۰۱۱۴۰۲

#در_آغوش_درخت(بابک خواجه پاشا/سجاد نصرالهی و محمدرضا مصباح)؛ دمُده!/ کانون پرورش والدین مانده در دهه شصت!

فیلم در آغوش درخت

سینماروزان/کیوان بهارلویی:

+کارت پستال‌های دیدنی از آذربایجان در افتتاحیه

+جواد قامتی و مارال بنی آدم خوب شروع می‌کنند اما-هرچه جلوتر می‌رویم بیشتر و بیشتر افت می‌کنند؛ تقصیری هم ندارند، درام آن قدر تکراری و پرکلیشه است که حتی دیالوگ‌ها هم نمی‌چرخد.

-رپ بازی نوجوان و ادرار کودک کنار درخت؛ کانون هم دنباله‌روی پلتفرم‌ها؟ حتما باید یک نمای حمام هم باشد باز به سبک پلتفرمی!

+نماهای زیر آب انصافا از #شماره_ده بهتر است ولی -آن اسلو کردن نجات کودک از استخر فلسفه‌اش چیست؟

-کارکرد دراماتیک حوضچه پرورش ماهی چیست؟ در #افرای تلویزیونی حوضچه داری داریوش سلیمی بیشتر به دل نمی‌نشست تا این؟

-کودکان را از تهران برده در آذربایجان؟ حداقل مثل امثال مجیدی فراخوانی بگذارید و کودک بومی جذب کنید! تازه همان بازیگر اصلی روح الله زمانی هم بازیگر خورشید مجیدی است!

-تعدد خط داستانی، از فوبیای فاصله تا ماجراهای طلاق زوج دارای فرزند، واهمه فاصله گذاری بین کودکان و بالاخره عشق پلتفرمی سه‌ضلعی و می‌تو هم که حتما باید باشد! هر جا هم که داستان از نفس می‌افتد به ضدحرفه‌ای‌ترین شکل،تصادفی چیزی قرار می‌دهد یا درگیری لفظی و چک و داد و فریاد و…

-چه کسی گفته اگر یک بار با تهیه‌کننده ای در آذربایجان فیلمی ساخت‌ و توجه جلب کرد باز باید بروید سراغ همان تهیه‌کننده؟ آن هم تهیه‌کننده ای با انبوه فیلم‌های نفروش در کارنامه.

-ضدپدر و نفی‌مادر! نه پدر به فکر فرزندان است و نه مادر! والله این بی‌خیالی برای این ملک نیست و آن هم مردمان بومی آذربایجان! اینکه دو فیلم اسکاندیناوی دیده‌اید دلیلی نمی‌شود بر برگردان بی توجه به ریشه های مقصد! تازه زمانی به فکر می افتند که فرزندان گم میشوند؟ شبیه #تابستان_داغ و #شکاف و…!

-نه داستان، روز است و نه فضاسازی و نه پرداخت کارکتر، همه چیز دمده و برای چهل سال قبل!

دستاورد
-وقتی یکی به دوی جواد قامتی-روح‌الله زمانی شده است عین بگومگوهای رضا ناجی-حسین عابدینی در فیلم‌های مجیدی، از کدام دستاورد بگوییم؟ شاید هم مسافحه بازیگر زن و مرد به بهانه نجات از رودخانه کم‌عمق را باید دستاورد دانست!؟

جوک
-آب رودخانه تا ساق مارال بنی آدم هم نیست و بعد سه نفر می‌روند برای نجات؟

پرسش
-هر چه گشتیم نفهمیدیم کانون اینجا چه می‌کند؟ مگر پسوند کانون، پرورش فکر کودک و نوجوان نبود؟ این فیلم که به کار کودک نمی آید؟ نهایتا در حد اندرزهای اخلاقی هرمز شجاعی‌مهر در برنامه روتین‌اش خطاب به والدین است! بهتر نیست پسوند کانون را بگذارند پرورش فکری والدین؟؟ البته همچنان پرورش فکری والدین سه دهه قبل!

در آغوش درخت

در آغوش درخت

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=73419

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code