۰۸۱۱۱۴۰۱

در نامه دبیر اسبق جشنواره فجر به ایوبی مطرح شد⇐مدیرعامل‌تان چند میلیون پاداش شب عید گرفته؟/هزینه خرید خودروی گرانقیمت تان را چه کسی داده؟

سینماژورنال: در هیاهوی فیش گیت و بعد از آن که ماجرای انتشار فیشهای حقوقی به مدیران سینمایی رسید جواد شمقدری مدیر سابق سازمان سینمایی فیش خود را منتشر کرد.

به گزارش سینماژورنال پس از انتشار فیش حقوقی شمقدری، تصویر نامه ای از حراست سازمان سینمایی در یک رسانه شبه‌اصولگرا منتشر شد که در آن رقم دریافتی محمدرضا عباسیان مدیر موسسه رسانه های تصویری و دبیر جشنواره سی و یکم فیلم فجر  ۱ میلیارد و ۴۶۹ میلیون تومان  ذکر شد.(اینجا را بخوانید)

پس از انتشار این تصویر محمدرضا عباسیان اسنادی را ارایه داد و اثبات کرد رقم حقوق با ارقام دیگر از جمله میهمانان جشنواره و… در فیش حقوقی او محاسبه شده و تاکید کرد که اعاده حیثیت خواهد کرد.(اینجا و اینجا را بخوانید)

حالا محمدرضا عباسیان در نامه ای دیگر که در اختیار رسانه ها قرار داده از رئیس سازمان سینمایی سوالاتی کلیدی را در خصوص هزینه های مختلف سازمان تحت امرش جویا شده است متن کامل نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای حجت الله ایوبی
معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
سلام

پس از ۳ سال فعالیتتان در راس سازمان سینمایی کشور و در آستانه چهارمین سال این فعالیت، بنظر میرسد اکنون زمان آن است که شما به سوالات متعددی درخصوص عملکردتان در ۳ سال کذشته در راس سازمان سینمایی کشور پاسخگو باشید. سوالات بسیاری در ذهن خانواده سینمای کشور وجود دارد. اکنون وقت آن است که جنابعالی که با شعار شفافیت و اتاقهای شیشه ای بر سرکار آمده اید در قدم اول و به عنوان مهمترین بخش از شفاف سازیتان گزارشی از آنچه بر سر بودجه مصوب حدود ۳۰۰ میلیارد تومانی آمده بدهید.
در قدم بعد قول داده بودید فیش حقوقیتان را منتشر کنید اما به اعلام حقوق پایه اکتفا کرده اید تصویری از چند فیش حقوقیتان در چند سال مختلف ارائه کنید.

مدیرعامل تان در اسفند ۹۲ چند میلیون پاداش گرفته؟
پس از افتضاح فیش گیت دولت یازدهم و در پاسخ به درخواست خبرنگاران برای ارائه فیش حقوقی مدیران سازمان سینمایی اعلامشان را منوط به اعلام همزمان فیش مدیران سابق کرده بودید. مرد است و حرفش، فیش حقوقی مدیران موسسات سازمان سینمایی را منتشر کنید. در این بین از فیش حقوقی مدیران کل ستادی تان هم که از محل بودجه فصل ۵ موسسات پرداخت می شده نیز بگویید. از پاداشهای مدیرانتان هم بگویید. مثلاً اعلام کنید مدیرعامل یکی از موسساتتان در اسفند ۹۲ چند میلیون پاداش آجیل شب عید دریافت کرده است.

هزینه خرید خودروی گرانقیمت تان را چه کسی داده؟
به محض ورودتان دستور داده اید خودرویی گران برایتان خریداری شود. آیا خرید این خودرو از محل بودجه قانونی وزارتخانه تامین شده یا باز از محل بودجه فصل ۵ موسسات که میبایست صرف فعالیتهای فرهنگی شود؟ هزینه گزاف بازسازی دفترتان در سازمان سینمایی نیز قابل تامل است. در مبحث بهره برداری از بودجه فرهنگی فصل ۵ در هزینه های ستادی موضوع اجاره ساختمان فاطمی برای مدرسه ملی سینما و محل پرداخت اجاره بهای آن را بفرمایید. در خصوص ماموریتهای خارج از کشور خودتان هم بد نیست گزارشی از تعداد و هزینه های این ماموریتها و محل تامین بودجه آن اعلام نظر فرمایید.

بابت اکران فیلمهای ایرانی در فرانسه چقدر هزینه کردید؟
حال که صحبت از فعالیتهای بین الملل شد خوب است که از هزینه های فعالیت های بین المللتان هم گزارشی به خانواده سینمای ایران بدهید. هزینه برگزاری غرفه سینمای ایران در جشنواره کن سال ۹۳ و ۹۴ چه اندازه بوده است و روش هزینه کردن آن به شکل بوده است؟
بابت به اصطلاح اکران فیلمهای سینمای ایران در خارج از کشور و مشخصاً کشور فرانسه چه مبالغی طی قرارداد با چه اشخاصی و با چه سابقه ای پرداخت شده است؟ مشخصاً در جریان جشنواره فجر گذشته چه مبالغی با این بهانه و به چه کسی پرداخت شده است؟
صحبت از جشنواره ها شد خوب است در شفاف سازی تان برای سینماگران و اصحاب رسانه از بودجه جشنواره هایی که توسط سازمان سینمایی برگزار می شود و مشخصاً جشنواره فجر بگویید و اینکه این مبالغ از چه طریقی هزینه شده است و در شرایطی که سازمان سینمایی خود دارای چندین موسسه در زیر مجموعه اش است دلیل پرداخت هزینه های جشنواره ها از کانال شرکتی غیر از موسسات سازمان سینمایی و پرداخت چند صد میلیون تومان پورسانت به این شرکت غیر چه بوده است.

آقای ایوبی سوالات زیاد است و در این مجمل به همین تعداد سوال بسنده می کنم انشالله در فرصتی دیگر سوالات دیگری را با هدف روشن شدن ذهن سینماگران کشور و اصحاب رسانه از محضرتان خواهم پرسید.

محمدرضا عباسیان

مستند ساز – مدیرعامل اسبق موسسه رسانه های تصویری – دبیر اسبق جشنواره فیلم فجر

محمدرضا عباسیان
محمدرضا عباسیان
image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۳۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=28890

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code