۰۶۱۱۱۴۰۰

در مراسم معارفه مدیرعامل تازه انجمن سینمای دفاع مقدس مطرح شد⇐چرا برای کار در شهرک دفاع مقدس از سینماگران پول میگیرید؟؟/ چرا سلبریتیهایی که در خارج عکس‌های مستهجن منتشر می‌کنند دوباره به کشور باز میگردند و در سینما و تلویزیون فعالیت کنند؟/ اوج حاشیه امن را برگزیده که ساختارش تغییر نکند؟؟/مرتب میگویند بودجه نداریم پس این همه بودجه فرهنگی چه میشود؟؟/الان اگر شهید آوینی و باکری بیایند می‌توانید سرتان را بالا بگیرید؟

سینماروزان: مراسم تکریم و معارفه مهدی عظیمی میرآبادی مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس درحالی برگزار شد که رک گویی سخنرانان حاضر در مراسم درنقد عملکرد ارگانهای ارزشی جلب توجه میکرد.

محمدرضا شرف الدین یکی از مدیران سابق انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در ابتدای این مراسم اظهار داشت: ما باید قدر یکدیگر را بدانیم؛ این صفایی که بین بچه‌های بسیج و رزمنده است در بین مدیران نیست و ما باید قدر این را بدانیم.

وی ادامه داد: در شرایط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی امروز کشور که همه از آن با خبریم باید بدانیم جنگ رسانه‌ای جدی است؛ هجمه ناجوانمردانه‌ای که به ما می‌شود جدی نیست، دشمن با نامردی کارش را انجام می‌دهد و ما باید یارگیری کنیم. من مهدی عظیمی میرآبادی را فرد شایسته‌ای برای این پست می‌دانم و امیدوارم سینمای دفاع مقدس از این لاک رخوت بیرون بیاید و برای این اتفاق انجمن نیازمند بودجه است تا مدیرعامل بتواند همه پروژه‌ها را یاری کند.

سپس رضا ایرانمنش پشت تریبون رفت و گفت: خوشحالم که بعد از مدت‌ها توانستم عزیزانی که با هم خاطره داریم و کار کردیم را زیارت کنم.

وی ادامه داد: ما یاد گرفتیم شعار بدهیم، اما عمل نکنیم؛ ما در جنگ با دست خالی در مقابل دنیا ایستادیم، ما با پوست و گوشت و استخوان مان از ایران اسلامی دفاع کردیم؛ الآن اگر شهید آوینی و باکری بیایند می‌توان سر را بالا گرفت؟ جواب بنده به این سوأل نه است! ما در جنگ بهای سنگینی پرداختیم، دفاع کردیم و پیروز شدیم. اما بعد از جنگ شرایط برای ما سخت‌تر شد، دنیا علیه ما هزینه می‌کند، اما ما بودجه‌ای نمی‌گذاریم.

ایرانمنش خاطرنشان کرد: الآن خیلی از ما خانه نشین شده ایم؛ چرا؟ ما نه هیچ وقت سر کار غر می‌زدیم نه دنبال پول بودیم، همیشه حفظ ارزش‌ها برای مان ارجح بوده، ما فقط به فکر ارزش‌ها بودیم. چرا دولت برای سینمای ارزشی کاری انجام نمی‌دهد؟ این پول‌ها کجا خرج می‌شود؟

این هنرمند مطرح سینمای کشور یادآور شد: ما در دهه ۶۰ و ۷۰ کار می‌کردیم؛ کسی در آن دوران جای دیگری را تنگ نکرده بود. الان سینما فقط شده صنعت، الان ارزشی به سینما نگاه نمی‌کنیم. فقط دنبال فروش در سینما هستیم، قر و اطوار و چشم رنگی‌ها را در فیلم‌ها می‌آوریم و دیگر به هیچ چیز جز فروش فکر نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: چرا ما باید برای کار در شهرک سینمایی انقلاب و دفاع مقدس پول بدهیم؟ من این را نمی‌فهمم! چرا مایی که این همه از جان مان برای سینمای انقلاب و دفاع مقدس مایه گذاشتیم، اما کسی به فکر ما نیست؟ برای مقابله با تهاجم فرهنگی و حفظ ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس باید خرج کرد. جواب دادن به شهدا دغدغه من است؛ ما جواب شهدای مان را چطور می‌توانیم بدهیم؟ ما به کجا می‌رویم؟ چرا وضعیت این گونه شده است؟

حسین صابری مدیر سابق انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس روی صحنه رفت و اظهار داشت: در سال ۹۶ به انجمن آمدم. من عرض کردم انجمن نیاز به اتاق جنگ دارد. ما الآن در حال جنگ هستیم و جنگ به داخل خانه‌های ما آمده؛ من به عنوان یک سرباز در عرصه فرهنگ هر کاری که از دستم آمد انجام دادم.

سپس با حضور مقامات مراسم تکریم حسین صابری برگزار و اعلام شد که از این پس صابری مشاور فرهنگی امور سینمایی بنیاد روایت فتح خواهد بود.

در انتهای این مراسم سردار سپهر جانشین سازمان بسیج با انتقاد شدید از برخی سلبریتی‌هایی که به خارج از کشور می‌روند و بر ضد ارزش‌ها عمل می‌کنند اظهار داشت: چرا ما باید اجازه دهیم این افراد خارج نشین که عکس‌های زننده و مستهجن از خود منتشر می‌کنند دوباره به کشور باز گردند و در سمت بازیگر و مجری و… در سینما و تلویزیون فعالیت کنند؟

وی افزود: سازمان بسیج آمادگی حمایت همه جانبه از سینماگران ارزشی دارد؛ ما باید خرمشهر‌های زیادی را فتح کنیم. ده‌ها خرمشهر ما در عرصه فرهنگ و هنر و ادبیات است و این نیاز به مجاهدانی دارد که با مال و جان و آبرو پای کار بایستند.

سپس عظیمی میرآبادی روی صحنه رفت و اظهار داشت: راجع به برنامه‌های آینده انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با دکتر نادری جلسه‌ای داشتیم و بنده موضوعات مختلفی را با ایشان در میان گذاشتم. من امیدوارم روزی که می‌خواهم بروم با عزت و احترام بروم.

وی افزود: من خاک کف پای همه عزیزان عرصه سینمای انقلاب و دفاع مقدس هستم و در ۳-۴ روزی که بنده در انجمن مستقر شدم از دوستان خواستم در اتاق باز باشد و همیشه همه بتوانند حرف‌های شان را بزنند. من سعی می‌کنم نگرانی همه افراد را رفع کنم.

در خاتمه مراسم انسیه شاه حسینی کارگردان سینما روی صحنه رفت و گفت: من امروز عصبانی‌تر از رضا ایرانمنش بودم. گفتنی‌ها را همه گفتند. همه می‌دانیم انجمن دفاع مقدس از کجا آمد و به کجا رسید. امروز احساس می‌کنم پرنده‌هایی هستیم که از جنگل‌های سوخته می‌آییم.

وی افزود: همه بچه‌های سینمای دفاع مقدس در خدمت بودند و کمک می‌کردند؛ چه شد که ما به اینجا رسیدیم؟ چرا هیچ اتفاق خوبی نمی‌افتد؟ چرا حلقه وصل صورت نمی‌گیرد؟ این به تنگ چشمی‌ها برمیگردد. اوج خوب شروع کرد ولی چرا الآن به جایی رسیدند که به خاطر حفظ ساختار، در حاشیه امن حرکت میکنند؟ حفظ ساختار مهم است یا عملکرد انقلابی؟؟؟

شاه حسینی ادامه داد: ما فیلمنامه می‌نویسیم، اما حمایتی نمی‌شود، مسأله فرهنگی تعطیل است. ما فیلم در رابطه با محور مقاومت نداریم. باید حمایت کنیم فیلم‌های کوتاه و بلند تولید شود. مدیران پا به آب نمی‌زنند. هزار بار به حسین صابری گفتم ما می‌خواهیم کار کنیم مرتب گفتند پول نداریم پس این همه بودجه فرهنگی چه میشود؟؟ بسیج فرهنگی چه می‌کند؟ یک فیلم کوتاه هم نمی‌سازد! چرا ما نباید از خودمان سوأل کنیم سینماگران ارزشی چرا بیکار هستند؟

وی افزود: سازمان سینمایی و فارابی از رجاله های فرهنگی حمایت می‌کنند و تکلیف شان با سینمای ارزشی روشن است و می‌دانیم که هیچ حمایتی از ما نمی‌کنند و حمایت شان از مبتذل سازان است. پس ما سراغ آن‌ها نمی‌رویم؛ این امثال اوج‌ هستند که باید از سینماگران ارزشی حمایت کنند. این گونه ارگانها بودجه دارند، اما نمی‌دانند کجا باید آن را خرج کنند! جدی به حرف‌های من فکر کنید.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=56784

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code