۱۸۱۱۱۴۰۱

در مجلس تصویب شد⇐تخصیص بیمه بیکاری برای اهالی هنر و رسانه

سینماروزان: سالهاست که گلایه ها فراوان اهالی هنر و رسانه درباره نداشتن امنیت شغلی و عدم برخورداری از بیمه بیکاری شنیده می شد و حالا گویا نمایندگان مجلس برای حل این مشکل چاره ای اندیشیده اند.

به گزارش سینماروزان نمایندگان مجلس در ادامه بررسی لایحه برنامه ششم توسعه ماده‌ای را مصوب کردند که بر اساس آن دولت مکلف به بیمه بیکاری اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه می‌شود.

نمایندگان با تصویب بند الحاقی ماده ۱۰۷ لایحه برنامه ششم توسعه‌، مصوب کردند: اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه که شغل خود را از دست می‌دهند تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می‌گیرند.

بر این اساس دولت در چارچوب لوایح بودجه سنواتی، کمک‌های اعتباری را در اختیار صندوق بیمه بیکاری قرار می‌دهند.

همچنین بر اساس تبصره‌ای آیین‌نامه این ماده را وزارت فرهنگ، سازمان برنامه و بودجه، سازمان تبلیغات و سازمان صداوسیما ظرف ۶ ماه پس از تصویب این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رساند.

این ماده در حالی با ۱۴۱ رأی موافق به تصویب مجلس رسید که تعدادی از نمایندگان اعتراض داشتند که چنین ماده‌ای در کمیسیون تلفیق بررسی و تصویب نشده است.

علی لاریجانی، رئیس مجلس نیز به نمایندگان معترض شد که فیلم جلسه کمیسیون تلفیق دیده شده و این ماده در کمیسیون بررسی شده است.

همچنین پروانه سلحشوری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در گفت‌وگو با «ایسنا» در این باره توضیح داد: متن این بند در گزارش لایحه تلفیق برنامه که به صحن آمد گنجانده نشده بود اما به دلیل اینکه خود من در کمیسیون تلفیق پیشنهاد دهنده بودم می‌دانم که کمیسیون تلفیق آن را مصوب کرده است. من برای بازبینی مجدد نامه‌ای به کمیسیون تلفیق دادم و پس از بازبینی مشخص شد که این بند در کمیسیون تلفیق تصویب شده به همین خاطر مجدداً به صحن آمد و رأی گرفته شد.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۹:۲۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=33611

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code