۱۴۰۴۱۴۰۱

در سکوت دامنگیر هیات مدیره خانه سینما⇐اتحادیه تهیه‌کنندگان علیه سینماداران بدهکار اطلاعیه داد

اتحادیه+تهیه+کنندگان+سینمای+ایران

سینماروزان: اتحادیه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران، با انتشار اطلاعیه‌ای از اقدامات قانونی تعدادی از تهیه کنندگان در جهت دریافت حق خود از سهم فروش فیلمهایشان حمایت کرد.

به گزارش سینماروزان اطلاعیه اتحادیه تهیه‌کنندگان درحالی صادر شده که علیرغم اعتراضات فراوان صاحبان آثار هنوز حلقه بالادستی و به‌ویژه هیات مدیره خانه سینما هیچ واکنشی نسبت به احقاق حق صاحبان آثار بروز نداده.

متن اطلاعیه اتحادیه تهیه‌کنندگان به شرح زیر است:

اتحادیه تهیه کنندگان انتظار دارد صاحبان سالن‌های سینما در بخش خصوصی و حوزه هنری، نسبت به پرداخت حق صاحبان فیلم‌ها اقدام نمایند.

از آن جا که عمده‌ی طلب تهیه کنندگان مربوط به قبل از اپیدمی کرونا است، در مواردی بیش از یک سال است که این هنرمندان پولی را که تماشاگران به گیشه پرداخته‌اند، دریافت نکرده‌اند. با توجه به افت ارزش پول ملی، این بدهکاران نه تنها باید اصل سهم صاحبان فیلم‌ها را پرداخت کنند، بلکه لازم است که نسبت به جبران ضرر و زیان ناشی از این تاخیر فاحش، اقدام نمایند.

اتحادیه همچنین امیدوار است حوزه هنری به عنوان اصلی ترین بدهکار، توضیح دهد که با چه توجیه شرعی و قانونی این مبلغ کلان را نزد خود نگه داشته است.

از سایر سالن‌داران محترم نیز توقع می رود با پرداخت بیش از ۱۸ میلیارد تومان بدهی خود به سینماگران و تلافی ضرر و زیان مربوطه، وظیفه حداقلی خود را هر چه سریع تر انجام دهند.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=62065

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code