۱۱۱۱۱۴۰۱

در روزنامه منسوب به شهردار رخ داد⇐معرفی تهیه‌کننده «خاله سوسکه» به جای تهیه‌کننده «مارمولک»+عکس

سینماروزان: هر چه به انتخابات ۹۶ نزدیکتر می شویم سروکله روزنامه های سیاسی که به دنبال تبلیغ یک جریان یا کاندیدای خاص برای ریاست جمهوری آینده هستند بیشتر می شود.

به گزارش سینماروزان از جمله این روزنامه ها «صبح نو» است که چند ماهی منتشر می شود و بناست یار و یاور شهردار تهران در انتخابات آینده باشد.

این روزنامه که البته در همه ماههای حیاتش نتوانسته چنان که باید محتوای راهبردی تولید کند امروز در صفحه فرهنگی خود گاف بزرگی را مرتکب شده است؛ گافی که در گفتگو با جواد نوروزبیگی رخ داده است.

این روزنامه در اولین پرسش خود نوروزبیگی را تهیه کننده آثاری مفرح مانند «مارمولک» دانسته است!!!

«مارمولک» جزو آن دسته از آثار سینمای ایران است که حاشیه برانگیزی مفهومی آن در شوخی با روحانیت موجب گشت نه فقط طیف خاص سینمارو که تقریبا اغلب ایرانیان ساکن یا خارج از ایران، فیلم را ببینند و به واسطه آن با تهیه کننده ای به نام منوچهر محمدی آشنا شوند که زمانی گفته می شد تنها اوست که می تواند به ذکر مصادیق تابوشکنانه در سینما بپردازد.

حالا اینکه رسانه ای که بناست به شهردار تهران در مسیر رسیدن به پاستور کمک کند به جای منوچهر محمدی که همواره خود را تهیه کننده ای مولف دانسته از جواد نوروزبیگی به عنوان تهیه کننده «مارمولک» نام برده هم غریب است و هم شگفت انگیز!

درباره سوابق گفتگوکننده با نوروزبیگی و اینکه نزد کدام استاد سینما(!) و در کدام ارگان با پسوند هنری-اسلامی تلمذ کرده چیزی نگوییم بهتر است؛ بالاخره انسان است و جایزالخطاء اما از روزنامه ای که می خواهد در رقابتهای سیاسی سال آینده به جلب آرای شهردار کمک کند بعید بود چنین گافی!

یعنی حتی اینترنت هم ندارید؟

آیا در تحریریه چنین روزنامه ای حتی یک اینترنت پیدا نمی شود تا گردانندگان رسانه چرخی در آن زده و در آسان ترین راه از طریق ویکی پدیا یا سوره سینما با سوابق یک تهیه کننده آشنا شوند و سپس به سراغ گفتگو آن هم در دفتر تهیه کننده بروند؟

آیا رسانه هایی که حتی روزنامه نگارانی مسلط با حیطه کاری خویش ندارند خواهند توانست بر آرای مخاطبانی که این روزها به واسطه گسترش شبکه های اجتماعی به روزتر از بسیاری از هنرمندان هستند اثرگذاری داشته باشند؟

آقای شهردار! شما زحمات زیادی می کشید اما پاشنه آشیل تان همین جاست

شهردار تهران در همه این سالها و علیرغم فعالیتهای عمرانی قابل توجهی که داشته همواره شکست خورده انتخابات بوده! به نظر می رسد بخش عمده ای از شکست این شهردار را باید به رسانه های منسوب به شهردار نسبت داد که علیرغم صرف هزینه های قابل توجه به جای آن که روزآمد باشند و پیشرو به واسطه تکیه بر نیروهای کم تجربه به پاشنه آشیلی برای شهردار بدل شده اند.

شهردار تهران اگر سودای ریاست جمهوری دارد بهتر است به جای تکیه بر چنین ظرفیتهایی که امتحان خود را بارها پس داده اند بر ظرفیت روزنامه نگاران مستقل و در عین حال واقع بینی تأکید کند که لااقل گافی به بزرگی ذکر نام تهیه کننده «خاله سوسکه» به جای تهیه کننده «مارمولک» نمی دهند.

    گاف روزنامه ای منسوب به شهردار در جایگزینی تهیه کننده «خاله سوسکه» به جای تهیه کننده «مارمولک»
گاف روزنامه ای منسوب به شهردار در جایگزینی تهیه کننده «خاله سوسکه» به جای تهیه کننده «مارمولک»
image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۹:۳۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=33015

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code