۱۱۱۱۱۴۰۱

در دیدار جمعی از سینماگران با رییس قوه قضاییه مطرح شد⇐چرا همه چیز در این کشور مافیایی شده؟/ چرا از پرتقال تا تخم مرغ و سنجاق سر مافیا دارد؟؟/کرونا پدر سینما را درآورده و بسیاری از سینماگران بیکار شدند ولی هیچ کمک جدی به معیشت اهالی سینما نکردند!!/چرا از دید نقد هنری نمی توانیم سراغ مسائل حاد جامعه برویم؟/چرا نمی توانیم به راحتی درباره آسیب مدیران و مسئولین فاسد حرف بزنیم؟؟/چرا اسامی همکاران مفسدان اقتصادی زندانی را اعلام نمی کنید؟/چرا تکلیف آنهایی که برای آزادی یک مفسد اقتصادی نامه نوشتند مشخص نمیشود؟  

دیدار سینماگران با رییس قوه قضاییه

سینماروزان/مسعود احمدی: جمعی از سینماگران در دیدار با رییس قوه قضاییه به طرح برخی محدودیتهای سینمایی در برخورد با مفاسد اقتصادی پرداختند و خواسته هایی را هم خطاب به رییس دستگاه قضا مطرح کردند.

محمدعلی باشه آهنگر کارگردان سینما در این دیدار گفت: چرا همه چیز در این کشور مافیایی شده؟ چرا از پرتقال تا تخم مرغ و سنجاق سر مافیا دارد؟؟ مردم وحشت میکنند از کشوری که این همه مافیا دارد!

سیدجمال ساداتیان تهیه کننده سینما از بی توجهی به معیشت سینماگران در دوران کرونا چنین گفت: یکی از بی پشتوانه ترین صنوف در دوران کرونا همین سینماگران هستند که با مظلومیت و در شرایطی سخت زندگی میکنند ولی متاسفانه هیچ حمایت جدی نصیب شان نشد. در یک سال گذشته کرونا پدر سینما را درآورد و بسیاری از سینماگران بیکار شدند و دولت هم نتوانست کمکی به معیشت اهالی سینما کند.

علیرضا رییسیان کارگردان سینما خطاب به آیت الله رییسی گفت: چرا از دید نقد هنری نمی توانیم سراغ مسائل حاد جامعه برویم؟ مشکل هم این است که هر حیطه متولی خاص خود را دارد که این متولیان هم گویا به جای اصلاح نقدها فقط به فکر ایستادگی دربرابر نقدها هستند.

دیدار سینماگران با رییس قوه قضاییه

دیدار سینماگران با رییس قوه قضاییه

ابوالقاسم طالبی کارگردان با اشاره به بازداشت برخی سرمایه گذاران سینما و شبکه خانگی گفت: یک مفسد اقتصادی فعال در سینما دستگیر شده و افرادی درون سینما بوده و هستند که با این فرد ارتباط داشته اند. چرا اسامی همکاران مفسدان اقتصادی دربند را اعلام نمی کنید؟ باعث تاسف است که گروهی از سینماگران نامه مینویسند برای حمایت از آزادی یک مفسد اقتصادی! چرا؟ چون این مفسد با سرمایه های آلوده به این جماعت خدمات داده! چرا تکلیف آنهایی که برای آزادی یک مفسد اقتصادی نامه نوشتند مشخص نمیشود؟

محمدرضا شفاه تهیه کننده جوان خطاب به رییس قوه قضاییه گفت: بیشتر از آن که درباره آسیبهای اجتماعی حرف بزنیم باید در سینما درباره آسیب مدیران و مسئولین فاسد حرف بزنیم. ولی آیا اجازه چنین کاری داده میشود؟؟

آیت الله ابراهیم رییسی رییس دستگاه قضا در این دیدار با بیان این که دستگاه قضایی بدون توجه به خط و خطوط و ارتباطات سازمانی و گروهی به پرونده‌های فساد رسیدگی می‌کند و در صورت اثبات تخلف با متخلف قاطع برخورد خواهد شد، به هنرمندان توصیه کرد که آن‌ها نیز موضوع مبارزه با فساد را با دو هدف مهم «عبرت آموزی» و «امیدآفرینی در جامعه» مورد توجه ویژه قرار دهند.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=63822

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code