۱۸۰۵۱۴۰۱

در حالی که دو دهه بعد از راه‌اندازی خانه سینما، بدنه سینما حتی یک بیمه بیکاری هم ندارند و محض رضای خدا یک درمانگاه ابتدایی نیز برایشان راه‌اندازی نشده⇐حلقه بالادستی خانه سینما میلیاردها هزینه کرده برای ملکی مستعمل در لاله زار!!!؟؟

سینماروزان: نزدیک به دو دهه از زمانی که خانه سینما برای بهبود امنیت شغلی و وضعیت رفاهی-صنفی سینماگران تأسیس شد میگذرد و در این دو دهه کلی بودجه از جانب دولت وارد خانه سینما شده ولی هنوز بدنه صنف سینمای ایران یک درمانگاه ابتدایی هم ندارد!!

در این نزدیک به بیست سال فراوان وعده و شعار از سوی مدیران مختلفی که بر خانه سینما تکیه زده‌اند شنیده شده مبنی بر بهبود اوضاع رفاهی سینماگران ولی هنوز سینماگران حتی یک بیمه بیکاری حداقلی هم ندارند!!

در این حدود دو دهه مدام سران بالادستی خانه سینما، این نهاد را مجالی کرده‌اند برای درگیری با محافل و پروژه‌های چرب ارگانی ولی سهم بدنه سینمای ایران از بریز و بپاش این پروژه ها نزدیک به صفر بوده است!!!

کارکرد صنفی خانه سینما آن قدر مأیوس کننده است که مدتها بعد از افشای ورود عیدی میلیاردی ارشاد به خانه سینما، همچنان فهرست گیرندگان این عیدی میلیاردی مشخص نیست و در عین حال فراوان چهره های مطرح از رضا رویگری تا منوچهر والی‌زاده از عدم توزیع عادلانه این عیدی میلیاردی گلایه کرده‌اند.

در این شرایط اینکه بشنویم سران خانه سینما میلیاردها هزینه کرده‌اند برای مرمت ملکی مرتبط با پهلوی دوم در لاله زار جای سوال ندارد؟؟ این ملک یکی از خانه‌های خاندان پیرنیا است و کلی هزینه شده تا به عنوان ساختمان شماره سه خانه سینما بازگشایی شود!!

سران خانه سینما مدعیند هزینه هنگفت بازسازی این ساختمان را داده‌اند تا محلی باشد برای فعالیت‌های اقتصادی و دیجیتالی مربوط به سینما!!

فعالیت دیجیتالی لابد ناظر به راه اندازی سامانه بلیت فروشی آنلاین و تلویزیون اینترنتی است که ماههاست روسای خانه سینما وعده اجرایش را میدهند ولی باز مشخص نیست این فعالیتها چه کمکی میکند به افزایش رفاه بدنه سینما؟؟ بماند که مشخص نیست کجای اساسنامه خانه سینما، این نهاد مجاز شناخته شده به فعالیت اقتصادی؟؟!!

واقعا در شرایطی که بدنه چندهزارنفری صنف سینمای ایران حتی یک بیمه بیکاری ندارند و در تمام سال حتی یک سبد اقلام حداقلی هم بین شان توزیع نمی‌شود و محض رضای خدا در این بیست سال حتی یک درمانگاه حداقلی هم برایشان راه اندازی نشده، صرف کلی هزینه برای مرمت یک ساختمان مستعمل در لاله زار چه سودی دارد؟

کجای اساسنامه خانه سینما درج شده که انجام فعالیتهای رفاهی برای سینماگران ارتباطی مستقیم دارد با افزایش ساختمانهای این نهاد؟؟ بالاغیرتا اگر بنا بود کیفیت رفاهی زندگی سینماگران در این دو دهه ارتقا یابد امکان انجامش از طریق همان ساختمان شماره یک و در نهایت ساختمان شماره دو، میسر نبود که باز کلی هزینه شده برای ساختمان شماره سه؟!!

سینماروزان آماده است پاسخ سران خانه سینما به این پرسشها را بی کم و کاست منعکس کند.

نمای روبروی خانه شماره سوم سینمایی که اعضایش نه بیمه بیکاری دارند و نه یک درمانگاه ابتدایی!

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=56209

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "در حالی که دو دهه بعد از راه‌اندازی خانه سینما، بدنه سینما حتی یک بیمه بیکاری هم ندارند و محض رضای خدا یک درمانگاه ابتدایی نیز برایشان راه‌اندازی نشده⇐حلقه بالادستی خانه سینما میلیاردها هزینه کرده برای ملکی مستعمل در لاله زار!!!؟؟"

 1. مصیری گفت:

  ای بابا
  این جماعت فقط پاتوق درست میکنن برن بشینن
  حرف بزنن
  مرد عمل نیستن که

 2. محمد باشکندی گفت:

  مگه تکلیف عیدی رو مشخص کردن
  که حالا رفتن و ساختمان جدید راه انداختن
  والله که خیلی رو دارن

 3. ترحم ترقی گفت:

  یک خانه سینما چند تا ساختمون میخواد
  دو تا ساختمون بس نبود
  رفتن ساختمون جدید راه انداختن؟؟

 4. علیرضا گفت:

  یهو اسمشو بردارن به جای خانه سینما بزارن خانه ساختمان!!
  بابا یه کم هم کار کنید برای این سینماگرای بدبخت

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code