۲۰۱۱۱۴۰۱

درگیری یک فیلمساز هنروتجربه با محسن تنابنده بر سر مالکیت “پایتخت”/در این درگیری توهینهای علنی به رییس جمهور سابق وارد شده!

سینماروزان: حضور محسن تنابنده در برنامه اینترنتی “۳۵” و طرح این ادعا که ایده اصلی سریال “پایتخت” را از تورج اصلانی خریده با واکنش اصلانی مواجه شد.

به گزارش سینماروزان تورج اصلانی فیلمبرداری که به عنوان کارگردان فیلمی به نام “جینگو” با بازی سعید ابراهیمی فر کارگردان مهاجر به جم را در گروه هنروتجربه داشته است در متنی اجتماعی با زیر سوال بردن ادعای تنابنده توهینهای آشکاری را هم به رییس جمهور سابق وارد کرده است.

اصلانی: طرح مرا دزدید

اصلانی خطاب به تنابنده نوشته است: ايشون نميگن دزديدن ميگن خريدن، دوست عزيز اگه خريديد چرا  حقوق معنوي طرح رو ناديده گرفتيد !!!!!!!؟؟؟؟ و اسمي از تورج اصلاني در تيتراژ سريال نيست !!!!؟؟؟؟ ؟؟؟؟!!!؟؟؟!!!؟؟؟؟ واقعيت اينه كه بنده طرح رو با دستمزد به آقاي تنابنده دادم كه فيلمنامه سينمايي رو براي بنده بنويسند كه اولين فيلم سينمايي رو به عنوان كارگردان بسازم اما در غياب بنده ايشون در اوج بي اخلاقي با آقاي مقدم طرح رو دزديدند. البته دور از ذهن نيست زماني كه يك دزد بزرگ بي ادب و گستاخي مثل احمدي نژاد ريس جمهور مملكت باشن، دزدان خرده پايي چون تنابنده و مقدم هم مثل قارچ رشد ميكنن و محبوب خلقي ميشن كه حافظه تاريخيشون رو از دست داده اند.

محسن تنابنده: “پایتخت” فرسنگها با مزخرفی که شما گفته بودید فاصله دارد

تنابنده نیز در واکنش به اصلانی جوابیه ای را برای کانال “سینمادیلی” فرستاده است و با ادبیاتی تند کوشیده پاسخ اصلانی را بدهد به گونه ای که همان ابتدای یادداشت او را “نامحترم” خوانده است! تنابنده نیز در جوابیه خود از یک رییس جمهور نام برده؛ رییس جمهوری به نام دونالد ترامپ که اخیرا به عنوان رییس جمهور ایالات متحده انتخاب شد.

در جوابیه تنابنده آمده است: دوست عزيز نامحترم/ آقاي تورج اصلاني! در پيجتون فرموديد بنده طرح “پايتخت” را از شما دزديدم كدوم دزدي حاضر ميشه اسم صاحب ايده رو در مصاحبه بياره اون هم در شرايطي كه اثر فوق فرسنگها با مزخرفي كه شما به عنوان ايده فقط لساني گفته بوديد فاصله داره و بنده فقط از سر لطف اسم شمارو آوردم وگرنه “پايتخت” نه كار من كه محصول كار يه گروه سختكوش و زحمتكشه! نه زاييده ذهن منورالفكري همچون شما كه اگر چنين بود پس چطور اين چشمه جوشان خشكيد و تا قبل يا بعد آن ديگر جوششى خلاق و محيرالعقول نداشت.

تنابنده ادامه داده است: گرچه شنيدم قلقلى داشته كه ماحصل آن فيلمكي نيم بند شده در كشوي خانه تان…شايد منظورتان از دزدي پول يامفتيست كه بنده به التماس شما از تهيه كننده گرفتم و تقديم كردم؛ آن هم بابت طرحي كه خودم نوشتم كه اگر اين مدنظرتان است يقينأ من دزدم چون در آن روزگار ايده نهايت يك مليون تومان بود و من شش و نيم مليون از تهيه كننده برايتان گرفتم كه البته سند و مدركش مهياست كه البته آن طرح به گواه تلويزيون در جا رد شد و اين به آن معنيست كه شما نه تنها طلبكار كه بدهكار هستيد.

بازیگر نقش “نقی معمولی” افزوده است: در ادامه افاضاتتون فرمودين كه چطور اسمتون در تيتراژ نيست كمي به دوگوله تان فشار بياوريد متوجه ميشويد كه در هنگام عقد قرارداد چطور از هول حليم به ديگ افتاديد و در ازاي پول خوب پذيرفتيد نامي در تيتراژ نداشته باشيد كه البته انصاف هم اينست كه اسمي از شما نباشد چون اگر به نام باشد پيشتر از شما سارا ونيكا بايد مدعي باشند.

تنابنده خاطرنشان ساخته است: در آخر به عنوان يك دلسوز دو توصيه برايت دارم: اول اینکه اگر بر فرض محال ايده اي به ذهنت رسيد كه هرگز نخواهد رسيد اجازه بده ديگران اون رو از تو بدزدن و تبديلش كنن به يه اثر حدودأ قابل دفاع كه بتوني بعدأ مدعيشي و پشتش پنهان(راستي اگر پايتخت اسمي نداشت حاضر بودي بگي در اون سهمي داري حتي به ناحق؟) دوم اینکه هرگز سعي نكن مهملات و بخارات ذهنتو بزني تو پاتيل سياست و با آوردن اسامي درشت سياسي اونا رو قابل تأمل و تعمق كني والا مردم سياست زده اند يا حداقل بروز شو و از ترامپ حرف بزن.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۵:۵۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=31215

بعدش؟

مطالب مرتبط

5 نظر برای مطلب "درگیری یک فیلمساز هنروتجربه با محسن تنابنده بر سر مالکیت “پایتخت”/در این درگیری توهینهای علنی به رییس جمهور سابق وارد شده!"

 1. ترنم غفاری گفت:

  جالبه که دوستان وقتی درگیر منفعت طلبی تو تلویزیون هم میشن
  پای محمود و میکشن وسط
  دیگه صداوسیما که دست محمود نبود
  شما جفتتون اگه دعوا هم دارین برین سراغ رییس اون سازمان
  جالبه که این دوستان جرات اینو ندارن که با این ادبیات حتی یک مدیر میانی سنیما یا تلویزیون و
  نقد کنن اما فحش به محمود آزاده…
  یاد زمان مصدق می افتم
  اون موقع هم همین بود و حتی از کشیدن کاریکاتورش در شمایل یه حیوان چهارپا هم
  دریغ نمیکردن

  • sadr گفت:

   البته دوست عزیز شما هم از یاد نبر که محموتی هر چه بود، آزاده نبود چرا که آزاده دروغ نمی‌گه و ۷۰ میلیون ایرانی را به سخره نمی‌گیره و ۸ سال به هموطناش خیانت نمی‌کنه!!

 2. لیا گفت:

  این وضعیت هنرمندای مملکته که مدام مردمو نصیحت میکنن به اخلاقیات
  اون وقت چه انتظاری از مردم بخت برگشته دارین
  اینا که شیکماشون سیره اینه ادبیاتشون
  وای به حااال مردم محتاج و گرسته

 3. اقای تورج اصلانی که به مردم تهمت دزدی میزنی بهتر نیست شما بیایی و پول غذای که برده آید که ۱۲ میلیون تومان است را بدهید شما دزدی یا کسانی که از روی فکر و اندیشه کار میسازند شما فقط مردم را دزد صدا میکنید شما که پول غذای که خورده آید را نمیدهید آنوقت میخواهید بگویید دزد نیستین

 4. sadr گفت:

  کاری به دعوای این دو ندارم چون نمی‌دونیم که کدام راست می‌گویند ولی ادبیات اصلانی صحیح نبود و ادبیات تنابنده ناصحیح‌تر چرا که اصلانی را شاید عده کمی بشناسند ولی تنابنده را به واسطه پایتخت اکثر مردم ایران می‌شناسند و این برای خودش خیلی بده که یک سینماگر چنین ادبیات سخیفی داشته باشه. آقای تنابنده! اگر سخن این آقا ناحق هست، پس چرا درست و منطقی جواب نمی‌دی و این هم برآشفتی؟!!!

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code