۲۴۰۵۱۴۰۱

جدال حسن فتحي و محمدهادي رضوي (اسپانسر “شهرزاد”) بر سر عذرخواهي از حسين شريعتمداري

سینماژورنال: عذرخواهی محمدهادی رضوی سرمایه گذار سریال “شهرزاد” از حسین شریعتمداری مدیرمسئول “کیهان” بخاطر تصویری که در یکی از نماهای فیلم از شریعتمداری پخش شده بود و او را در کنار زندانیان حزب توده نشان می داد،(اینجا را بخوانید) با واکنش حسن فتحی کارگردان این سریال مواجه شد.

به گزارش سینماژورنال در آن عذرخواهی بلندبالا رضوی از تأثر حسن فتحی کارگردان “شهرزاد” به دلیل استفاده از عکس مدیرمسئول “کیهان” سخن گفته بود با این حال فتحی با انتشار نامه ای انتقادی با کنایه به اینکه به غیر از محمد امامی شخص دیگری را به عنوان تهیه کننده و سرمایه گذار نمی شناسد تلویحا سرمایه گذار جوان “شهرزاد” را که داماد محمد شریعتمداری معاون رییس جمهور است زیر سوال برد.

متن کامل نامه فتحی را بخوانید:

جناب آقای سید محمد امامی تهیه کننده محترم سریال شهرزاد

متاسفانه اخیرا، انتشار مواضع رسانه ای افراد غیرمسئول درباره اینجانب و سریال “شهرزاد” موجب بروز مسایلی گشته است که در ارتباط با آنها تذکر چند نکته ضروری است:

۱- بنابر روال و قاعده مرسوم، در صورت بروز هر موضوع شبهه برانگیز حسب مورد تنها تهیه کننده و کارگردان یک سریال، موظف به ادای توضیحات لازم و رفع ابهام در آن زمینه هستند.

۲- هرگونه اظهارنظر شخصی افراد مرتبط با سریال و نقل قولهای کذب و بدون اطلاع از طرف اینجانب، مغایر با اخلاق و رفتار حرفه ای است.

۳- طرح اظهارنظرهای حاشیه ساز در رسانه ها و مآلاً طرح موضوعات سیاسی که مفهوماً هیچ ارتباطی با داستان ساده و عاشقانه این سریال ندارد، خلاف انصاف بوده و تنها موجب تشویش اذهان عمومی خواهد شد.

۴- به سبب اینکه در بدو توافق برای ساخت این سریال، تصور نمودم تنها با جنابعالی به عنوان تهیه کننده و سرمایه گذار، همکاری خواهم داشت از این رو در کمال احترام اگر قرار باشد هر فردی به جز شما در مقام تهیه کننده در هر مورد دست به تفسیر ناصحیح از گفته و ناگفته های من بزند با کمال احترام ناگزیرم از همکاری برای ساخت قسمت های بعدی سریال، انصراف بدهم تا به مصداق «گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدند گردن مسگری» قربانی موضع گیری های پرحاشیه این قبیل افراد نشوم.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=17958

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code