۰۵۰۹۱۴۰۱

درباره یک رسوایی عجیب خبری⇐از خيال‌پردازي خام‌دستانه “رسول حسن‌اُف” تا اكران جنجالي ٢٠١٨ فیلم “سلسله صفویه”+عکس

سینماژورنال/مهدی فلاح‌صابر: اینکه در همه این سالها هالیوود کم کاری تهیه کنندگان و کارگردانان آپارتمانی‌ساز ایرانی(!) را جبران کرده و البته با تحریف تاریخ، به ساخت محصولاتی درباره تاریخ ایران دست زده سبب ساز این می‌شود وقتی خبر تولید فیلم “شاه اسماعیل صفوی” توسط هالیوود در فضای مجازی منتشر شود چندان تعجب نکنیم.

به گزارش سینماژورنال به خصوص که همراه با انتشار خبر دو پوستر از فیلم که تصاویر آنتونیو باندراس و آنجلینا جولی بازیگران مطرح هالبوود روی آنها به چشم می‌خورد هم منتشر شده است!

اما وقتی به جستجو درباره منبع خبر می پردازید هیچ نمی یابید جز یک رویاپردازی خامدستانه!

با عشق از آذربایجان

بله، طراحی به نام “رسول حسن اف” اهل کشور کشور آذربایجان همسایه شمال غربی ایران در جهت تحقق یکی از رویاهایش دو پوستر تجربی که نشان دهنده دو بازیگر مطرح هالیوودی در نقش شاه اسماعیل صفوی و همسرش است را در صفحه اجتماعیش منتشر کرده است.

البته که وی برای جلوگیری از بروز شایعات بالای پوسترها نوشته است: من رویایم این است که فیلمی درباره سلسله صفویه با حضور آنتونیو باندراس و آنجلینا جولی ببینم.

و افزوده است: طراحی تجربی پوسترهای این فیلم{خیالی}. با عشق از آذربایجان!

حسن اف با انتقاد از تولید فیلمی محصول انگلیس با عنوان “علی و نینو” با سرمایه گذاری لیلا علی اف فرزند الهام علی اف رییس جمهور آذربایجان(اینجا را بخوانید) نوشته است: به جای آنکه پول را به انگلیسی‌ها بدهند تا فیلم “علی و نینو” را تولید کنند و این فیلم هم در اکران جهانی نتیجه بدی بگیرد می‌توان چنین فیلمی در مورد صفویان به عنوان بنیان‌گذاران حکومت‌آذربایجان ساخت(!!!).

رسول اف در جایی دیگر از متن خود آورده است: برای حکومت ما که ۱۵۰ میلیون دلار بودجه برای مسابقات فرمول یک در نظر می‌گیرد با همین پول می‌توان چند فیلم با همان هدف شناساندن آذربایجان به دنیا تولید کرد.

عجیب است که حسن اف در متن خود ادعا کرده شاه اسماعیل صفوی بنیانگذار آذربایجان است در صورتی که تقریبا در تمامی منابع تاریخی شاه اسماعیل را به عنوان پادشاهی ایرانی و موسس سلسله صفویه می شناسند.

پوستر فانتزی فیلم صفویه
پوستر فانتزی فیلم “صفویه” با حضور آنتونیو باندراس
پوستر فانتزی فیلم صفویه
پوستر فانتزی فیلم “صفویه” با حضور آنجلینا جولی

تا تعیین بودجه هم پیش رفته اند

به گزارش سینماژورنال جالب است که همین پوسترهای خیالی که رسول اف نام خود را هم روی آنها به عنوان کارگردان فیلم آورده(!!!) تبدیل شده است به خبر برخی شبکه های اجتماعی که تا پای تعیین رقم بودجه ۴۰ میلیون دلاری برای فیلم رفته اند و زمان اکران آن را هم سال ۲۰۱۸ اعلام کرده اند!!!

این فانتزی سازی بدون درنظر گرفتن این واقعیت صورت گرفته که اصلا “رسول حسن اف” کارگردان نیست و بیشتر به عنوان طراح صحنه فعالیت داشته است! وی در وبسایت شخصی اش خودش را با نام “یک طراح چندمنظوره” معرفی کرده است.

وی از طراحی گرافیکی دیجیتال تا طراحی صنعتی و طراحی لباس را در دستور کار داشته است.

رسول حسن اف
رسول حسن اف

فانتزی سازی تا انتخاب جمله تبلیغی برای فیلم!!!

پوسترهایی هم که وی با حضور باندراس و آنجلینا جولی زده هم کاملا برآمده از تجربیات طراحی اوست و البته که او فانتزی سازی را تا انتخاب جمله تبلیغاتی “راز در قلب من پنهان است” برای فیلم و ذکر کامل مشخصات تیم تولید پیش برده است.

لوگویی که در پایین پوستر به عنوان لوگوی شرکت تولیدکننده فیلم آمده نیز لوگوی مخصوص حسن اف است!

تصویری از شاه اسماعیل بزرگ از هنرمند ناشناس ونیزی در قرون وسطا، نسخه اصلی در موزه فلورانس نگهداری می‌شود
تصویری منسوب به شاه اسماعیل
image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۴۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=18747

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "درباره یک رسوایی عجیب خبری⇐از خيال‌پردازي خام‌دستانه “رسول حسن‌اُف” تا اكران جنجالي ٢٠١٨ فیلم “سلسله صفویه”+عکس"

  1. نظری گفت:

    چند وقت قبل یک کارگردان ایرانی هم ادعا کرده بود میخواد با خرم سلطان و جورج کلونی و ناتالی پورتمن فیلم بسازه و یه روزنامه سینمایی هم این دروغو تیتر یک کرده بووود…

    البته بازم کار این رسول حسن اف یه جذابیت نسبی داره چون وقت گذاشته و دو تا پوستر زده…اون ایرانیه که حتی وقت نکرده فکر کنه روی دروغش

  2. بابك گفت:

    اخه چرا از حسادت داريد منفجر ميشيد.خوب بسازه شما چرا ناراحتي…اگه ميتونيد شما هم بريد بسازيد …

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code